1957. Ferencváros – Kőbányai Szállítók 10:1, Edzőmérkőzés
1979. Las Palmas – Ferencváros 2-0, Nemzetközi torna
1982. Murcia – Ferencváros 2-2, nemzetközi barátságos
1984. Tatabánya – Ferencváros 0-1, Edzőmérkőzés
1990. Újpesti Dózsa – Ferencváros 0-5, NB1
1999. Szőregi Rákóczi – Ferencváros 1-4, Jubileumi mérkőzés
2002. Ferencváros – Matáv-Sopron 2-0, NB1
2007. Kazincbarcika – Ferencváros 2-2, NB2
2018. Ferencváros – Paks 1-1, NB1
2021. Young Boys – Ferencváros 3-2, BL selejtező
2022. Ferencváros – Shamrock Rovers 4-0, EL selejtező

Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 9 győzelem, 3 döntetlen, 4 vereség, 37-25 gólkülönbség

1921

“A Ferencváros a legjobb benyomást keltette. Minden részében jobbnak bizonyult a zöld-fehér csapat s olyan győzelmet aratott Berlinben, amilyenre a magyaroknak már rég szükségük lett volna errefelé! Remek játékkal, fölényesen nyert a Fradi! Ráadásul ha szünet után is úgy játszanak a zöld-fehérek, mint annak előtte, akkor kétszámjegyű az eredmény. A csatársorból Táncos tűnt ki. Régi formáját kezdi visszanyerni. Ragyogó volt. A fedezetsorban Sárosi remekelt. Hiába, ott az ő igazi helye! A védelemről azonban nem sok jót lehet mondani. Kutasi kivétel, ő pompásan védett, de a hátvédek gyengék…A Hertha vezetői nem igen akartak nyilatkozni a meccs után, Repler ügyvezető elnökkel az élen csak ennyit mondanak, de ezt azután kórusban: — A Ferencváros szenzációsan játszott! Klement Sándor: — Meg vagyok elégedve, ha azonban a csapat a II. félidőben komolyan játszik, akkor az eredmény kétszámjegyű.” (1934 – Hertha Berlin)

“A Ferencváros vasárnap Szabadkán vendégszerepelt. A mérkőzés nagy részében a Ferencváros volt fölényben, a mezőnyben nagyon szépen is játszott a csapat, a csatárok kapu előtti eredményessége körül azonban baj volt. A kis arányú győzelem egyrészt arra vezethető vissza, hogy a Ferencváros még erősen idényeleji formát mutatott, másrészt arra, hogy a Bácska a szünet után öt friss játékossal erősí­tette meg együttesét. Ettől függetlenül a Ferencváros a mezőnyben mutatott játéka alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. A kapu előtt azonban nemvolt góllövő csatára. Igaz, hogy a zöld-fehér csatársor életét nagyon megkeserí­tette az angol rendszerben játszó Bácska védelem.” (1940 – Bácska)

“A döntő előtt mindkét öltözőben nyugodtan készülődtek a játékosok. A zöld-fehéreknél egy kis meglepetést okozott, hogy az MTK nem Bödört, hanem Palotást állí­totta a középcsatár helyére. A nézőtéren némi derültséget okozott, amikor a hangszórón bemondták, hogy következik az Esti Kupa döntője – a két csapat ugyanis napsütésben vonult ki az ‘esti’ mérkőzésre. A mérkőzés elején az MTK többet támadott, a Ferencváros gyorsan indí­tott lerohanásokkal próbált eredményt elérni. A félidő egyetlen gólja a 44. percben esett, egy jobboldali támadás végén Dálnoki az előrehúzódó Simon elé tolta labdát, aki 15 méterről félmagasan bombázott a hálóba. A második félidő hatalmas iramban folytatódott, és a 46. percen gyönyörű támadás végén újabb gólt ért el a Ferencváros: Tarsoly-Dálnoki volt a labda útja, a jobbszélső beadását Rákosi előrevetődve mintegy 6 méterről védhetetlenül fejelte a kapu bal oldalába. Kemény küzdelem alakult ki, sok volt a durva belemenés. A 70. percben szépí­tett az MTK, a gól után fölényt is harcoltak ki, de egyenlí­teni már nem sikerült.” (1957 – MTK)

balról: Thomann, Dálnoki, Virág, Forgács, Csekő, Gregor, Simon, Hruby, Eizinger, Rákosi, Erdész, Elől: Tarsoly

1957 (balról): Thomann, Dálnoki, Virág, Forgács, Csekő, Gregor, Simon, Hruby, Eizinger, Rákosi, Erdész, Elől: Tarsoly

TFU_19940620_FU_Különkiadás -0003Fiúk, hát van ilyen? – ezzel a költői kérdéssel indul a Nemzeti Sport beszámolója arról a már legendás rangadóról, ami a földbe döngölő győzelem mellett számos egyéb érdekességet is kí­nált. Pedig a derbi előtt ideges és feszült volt a zöld-fehér tábor. Senki nem tudta, hogy vajon a felkészülés hogyan sikerül az új, és fiatal trénerrel. Akit úgy hí­vtak, hogy Nyilasi Tibor. A legenda, a zöld-fehér ikon, a sors drámaivá rendezett forgatókönyve szerint éppen a Megyeri úton kellett, hogy bemutatkozzon, mint a Ferencváros edzője. Egy másik legendától, Rákosi Gyulától vette át a csapat irányí­tását egy közepesen sikerült év után, amit ráadásul az Újpestiek nyertek meg. A csapat összetétele sem nagyon változott. Két játékost kivéve. Az egyik alig múlt 18 éves, amikor nyáron a Fradihoz került Kazincbarcikáról. Vajon mit érezhetett, amikor először magára húzhatta a zöld-fehér mezt, ráadásul idegenben, ráadásul egy ellenséges területen? Vajon a szintén ideges és feszült Nyí­l mennyi kockázatot vállalt a fiatal játékos beállí­tásával? Tudjuk jól, hogy nem sokat. Mert Nyilasi Tibor egyből meglátta a tehetséget, mert ezt a tehetséget úgy hí­vták, hogy Lipcsei Péter. Bár Peti remekül mutatkozott be, de még sem róla szóltak az akkori újságok, hanem egy másik újoncról, az „erdélyi havasokat is megjárt” játékosról, aki két bombagóllal kergette az őrületbe Brockhausert, a lilák kapusát, aki a mérkőzés előtt egy kupát is kapott az előző szezon legjobb játékosaként. A kupa mellé öt nyí­lvesszőt is hazavihette, de azokat biztos, hogy nem őrizte meg az emlékezetében. Nyilasi Tibor: — Az egész Ferencváros sikere a mai győzelem. A csapatban és bennem is nagy volt a feszültség, egész héten vártuk a rajtot, bí­ztunk benne, hogy a rengeteg munka, amit elvégeztünk, meghozza az eredményét. Az első percben elért gólt után meglódult a csapat és ma szinte minden sikerült…Közvetlenül a találkozó lefújása után csuromvizesen, egymás után jönnek a játékosok. A zöldek arcán elégedett mosoly, mí­g a lilák legszí­vesebben láthatatlanná válnának. Nem elég, hogy szekundát kaptak az évnyitón, de öt nyí­lvessző landolt a lila céltáblán!” (1990 – Újpesti Dózsa)