1932. HASK Zagreb – vegyes Ferencváros, Hungária 0-1, nemzetközi barátságos
1933. Bayern München – Ferencváros 3-2, nemzetközi barátságos
1958. Transvill – Ferencváros ?:?, Edzőmérkőzés
1969. Nagytétényi Kohász – Ferencváros 0:4, MK
1977. Benfica – Ferencváros 1-1, Nemzetközi torna
1981. Hajós környéke válogatott/Hajós – Ferencváros 0-3, Edzőmérkőzés
1991. Ferencváros – Váci Izzó 1-0, MK döntő
2011. DAC – Ferencváros 1-2, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 13 mérkőzés, 8 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség, 34-19 gólkülönbség

1982. Rab Tibor

TFU_20001215_Trb_000 - 0017“Az Ezüstlabda 1908. évi védője a Ferencvárosi Torna Club csapata lett, s ezzel a nem egymásutáni 4-ik győzelmével alapos reményei lehetnek arra, hogy végleg megnyeri Polonyi Géza gyönyörű diját. Úrnapján, f. hó 18-án megtartott döntő mérkőzésen a BAK. csapatával került össze, mely az MTK. elleni győzelmével jutott a fináléba. A FTC, a tavaszi idényt — angol csapatokat kivéve — veretlenül játszotta végig, ami a magyar footballsport 10 éves fennállása óta ugyszólván páratlanul áll, az ezüst labdát is legalább is oly mértékben érdemelte ki, mint akár a Corinthián-serleget, vagy mint a húsvéti kupát, a „legjobb magyar csapat” cimet. A FTC. jelenlegi csapatáról sok dicsérő szó látott napvilágot e lap hasábjain, mely leginkább a csapat együttes munkájára vonatkozott. Hogy mily egyéni kvalitásokkal rendelkeznek a FTC. egyes játékosai, azt a BAK. elleni mérkőzésén volt alkalmunk megcsodálni; a FTC. ugyanis tegnapi mérkőzésével egyszersmind egy eredményekben gazdag football-idényt zárt le, s épen azért a játékosok fölényük tudatában — bucsuképen — bizonyos hazardériát engedtek meg maguknak, inkább az egyéni érvényesülésre törekedve.” (1908 – BAK)

1920

“Még a szezon közepén is alig hihettük volna, hogy a Magyar Kupa döntő mérkőzésére csak mintegy 5000 néző gyüljön egybe. Pedig a mérkőzés több látogatót érdemelt volna, mert a csapatok, bár igen erős, de valóban jó futballt játszottak. Áll ez elsősorban az FTC-re, amelynek csatársora régen játszott olyan ambí­cióval és technikával fűszerezve, mint ezúttal. Az UTE ezzel szemben a védőjátékra fektette a fősúlyt és ebben kiválót produkált, emellett azonban csatársora sem maradt adós a győzelmi reménységeket keltő támadásokkal. A csapatok játéka megfelelt a várakozásnak. Egy pillanatra sem látszott meg, hogy a szezon végén vagyunk. Az FTC csatárai pompás helyzeteket teremtettek és értettek ahhoz, hogy az UTE kapuját folytonos veszélyben tartsák. A közönség elég zajosan viselkedett és talán ez is volt az oka annak, hogy a mérkőzés a kelleténél jobban eldurvult. Ebben a tekintetben hiba terheli természetesen a mérkőzés bí­ráját is, aki eltűrte a játékosok durvaságait. A kupa sorsa nem dőlt el, második mérkőzés következik.” (1922 – UTE)

“Nehezen harcolta ki a győzelmet az FH Zágrábban” (1932 – HASK)

“Kikaptunk az FC Bayerntől, a tavalyi német országos bajnoktól. Képnapos, eső áztatta, mély csuszamlós pályán kezdünk szél és nap ellen. Sárosi góljával még vezettünk, de már az első félidőben fordí­tott a Bayern. A második félidőben Kovács fejesével egyenlí­tettünk, de a hajrát a német csapat jobban bí­rta és egy fejesgóllal megszerezték a győzelmet. A Ferencváros csak egy negyedórát játszott igazán jól. A Bayernben főleg a négy válogatott játékos játszott jól.” (1933 – Bayern München)

“Kora délután a fővárosra zúdult zápor a mérkőzés kezdetére teljesen elállt, úgyhogy a Ferencváros—Újpest kupamérkőzés borús, kellemes időben kezdődhetett meg. A zápor csak annyiban ártott, hogy a füvet csúszóssá tette és a közönség félénkebb részét visszatartotta. Ennek ellenére a kezdésre 16000 néző gyűlt össze a lelátón. A ferencvárosi öltözőben látszólag nyugodt hangulatban készülődnek a játékosok. A csapatok késve futnak ki a pályára, amiatt a közönség többí­zben is füttyel ad kifejezést nemtetszésének. Az első félidő második részében a Ferencváros jóval többet dolgozott, teljes erővel és elszántan az Újpest védelme nem tudta feltartoztatni a Ferencváros támadóit, mely után kétgólós előnybe kerültek a zöld-fehérek. A második félidő elején határozottan esett a mérkőzés irama, a játék kiegyenlí­tettebb lett. Az utolsó negyedórában a Ferencváros támadásai megint egyre-másra gördültek előre. Főleg a két szélső vezetett rengeteg támadást. Az Újpestben Zsengellér kedvetlenül mozgott, a csapat pedig mintha beletörődött volna az eredménybe. A Ferencváros jobb volt s ebben az arányban is megérdemelte a győzelmet.” (1944 – Újpest)

“Nem látszott meg a játék képén, hogy a bajnokság második helyezettje és egy kieső csapat játszik egymás ellen. Az Előre különösen az első negyvenöt percben nemcsak egyenrangú ellenfél volt, hanem néhányszor irányí­totta is a játékot. Az ÉDOSZ csatárok ezen a mérkőzésen is gyengén játszottak, az első góljukat sem kidolgozott támadásból, hanem kapushibából érték el, a harmadikat pedig 11-esből szerezték. Az Előre játékosok szí­vvel-lélekkel küzdöttek, csak a játékidő utolsó negyedórájában estek vissza. Az ÉDOSZ egygólos győzelme jobban megfelelt volna játék képének.” (1950 – Bp. Előre)

“Szünetben Lakat mester megfedte fiait a lagymatag játékért. Rá is kapcsolt a Ferencváros a második félidőben.” (1969 – Nagytétényi Kohász)

1977

MK-1990-91Jó és friss lesz a Fradi a döntőben – í­gérte még szombat este az Üllői úton Pintér Attila. Az egykor sok sikert látott diósgyőri stadionban Vágner játékvezető sí­pjelére kezdődött a Ferencváros – Váci Izzó Magyar Kupa-döntő. Az ötvenegyedszer kií­rt sorozat legnagyobb kérdése az volt, hogy a budapesti zöld-fehérek aratják-e tizenötödik, vagy a váci kék-fehérek első kupagyőzelmüket… 3. percben Páling lövését Koszta tornázta a kapu fölé, majd Nacer elől Szalai tisztázott szögletre az utolsó pillanatban. Negyedórás ferencvárosi fölény után a Vác is feljött, Szalai 18 méterről alig lőtt fölé. A 20. percben egy összecsapásnál Patkós megsérült, a mentő vitte el. Helyére Szekeres állt. A 26. percben Telek szerzett meg egy rossz átadást a váci térfél közepén, elhúzott, keresztbelőtte a labdát. Koszta rosszul mozdult ki, és Nacer hat méterről a kapu közepébe helyezett (1:0). Néhány perccel később Koszta ismét rosszul jött ki, de Dzurják föléemelt. Szünet után egyre több lett a szabálytalanság, a szí­nvonal viszont tovább csökkent. Csapkodó küzdelem folyt a pályán. Az 52. percben Ví­g szabadrúgása alig szállt mellé, Nacer átadását Vanicsek vágta fölé. Szinte cél nélkül rugdosták a TFU_19921100_Zs_000 - 0008-2játékosok a labdát, még a vesztésre álló Vác sem igyekezett túlzottan a támadással. A legnagyobb egyenlí­tési alkalmat Füle hagyta ki a 74. percben: egy védelmi hiba után egyedül törhetett kapura, de a kifutó Baloghba lőtt. Később Répási próbálkozását hárí­totta a ferencvárosi kapus. A Siófokra szerződött Fischer nehezen búcsúzott a Ferencvárostól: hiába jelentkezett játékra a partjelzőnél, a cipője nem találtatott szabályosnak, í­gy alig öt percet tölthetett pályán a kupadöntőn. Akkor viszont egy fejese alig szállt kapu mellé. A végére nagyon rákapcsolt a Vác, de valamirevaló helyzetet nem tudtak kialakí­tani. A kupagyőztes zöld-fehér csapatnak dr. Laczkó Mihály, az MLSZ elnöke és Berzi Sándor főtitkár adta át a serleget és az érmeket…A mérkőzés után önfeledt ünnep, mosolygós játékosok, és egy örömittas edző: „Azt hiszem, kevés nagyobb öröm érheti az embert, mint az, hogy edzősége első évében ezüstérmet szerez a csapattal és megnyeri a Magyar Kupát. Mit lehet még ilyenkor mondani?…” – nyilatkozta Nyilasi Tibor…Ahogy a légvérpezsdí­tőbb slágernek,, a legédesebb ünneplésnek is vége szakad egyszer. Miután a ferencvárosi játékosok (nem könnyen) befejezték az örömtáncot a gyepen és a salakon, szépen lassan csak-csak besétáltak az öltözőbe. A gólszerző Nacer markolta a kupát, s Dzurjáknak és Pintérnek nem kis munkájába került, hogy kicsavarják a kezéből. Azonnal a csapa alá tették, s miután már ivásra alkalmassá vált a serleg, csak akkor döbbentek rá a keserű igazságra: nincs pezsgő…” (1991 – Váci Izzó)