71 éve hunyt el Huber Rezső
46 éve született Potemkin Károly
30 éve hunyt el Sárosi György dr.

Sárosi György_100_fb_01

A sors kezei néha kifürkészhetetlenek, a sorsok, az események, a dátumok néha úgy kapcsolódnak össze, mintha azok az élet törvényszerűségei lennének: 1938. június 19. Párizs, a III. Labdarúgó Világbajnokság döntője: Olaszország – Magyarország 4:2. Egy VB döntő, melyről a magyar labdarúgás a mai napig nem nagyon akar tudomást venni. Nekünk Fradistáknak azért is kedves, mert a válogatott keretben 8 Fradi játékos kapott helyett: Háda, Korányi, Lázár, Polgár, Sárosi III., Toldi, Bí­ró és a világbajnokságok 5 gólig jutó SÁROSI GYÖRGY dr. Aki az elvesztett VB döntőn a mezőny egyik legjobbja volt és gólt is szerzett…és aki 1993. június 19-hunyt el, Genovába. Minden idők egyik legkiválóbb Ferencvárosi játékosa 647 alkalommal lépett a pályára zöld-fehérben és 639 gólt szerzett. Ötször volt magyar bajnok és ötször magyar kupagyőztes. Aktí­v részese volt a Fradi 30-s évekbeli KK sikereinek, köztük az 1937-s végső győzelemnek. Négyszer lett magyar gólkirály, kétszer a KK sorozatban is “Gyurka” lőtte a legtöbb gólt. Fénykorában a világ egyik legjobb játékosának tartották. Végső nyughelyét 2012-ben, születésének 100. évfordulóján a Tempó, Fradi! szerkesztősége kutatta fel Genovában, majd helyezte el a Fradi család emlékező koszorúját.

2019. NS Mura – Ferencváros 1-4, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 14 mérkőzés, 6 győzelem, 3 döntetlen, 5 vereség, 23-19 gólkülönbség

1930. Blum Zoltán

“A PTE jubiláns verseinyeinek folytatásaképen Magyarország bajnokcsapatával mérkőzött, mely egyúttal a PTE-nek első lépése volt a MLSz-be való újra belépésre. A PTE ha erős ellenféllel áll szemben már évek óta ő rúgja az első goalt és ezt megcselekedte a FTC-al szemben is, amennyiben már a 7. percben a vendégek hálójában akadt meg a labda. Tapsvihar lelkesí­tette a pozsonyiakat és habár ellenfele fölénye szembetűnőbb lesz, Schlossernak csak a 22. percben sikerült kiegyenlí­teni, mikor a pozsonyiak balhátvédjük megsebesülése folytán már 7 percig csak 10 emberrel játszottak; a 26. percben Schlosser egy 11-est rúg, a 30. és 31. percben 4-re szaporí­tja a FTC eredményét. Időközben beáll a pozsonyiak tartalék játékosa, de a félidő végéig egyik oldalról sem érnek el eredményt. A II. félidő 4. percében a pozsonyi centercsatár átfutja ellenfele védelmét — goalt lő, újra felállás után egy perccel a pozsonyi hálóban akad meg a labda. Vagy 10 percig a tér közepén folyik a játék, a vendégek most többet támadnak, de a pozsonyiak erősen védekeznek, mig a 25. percben Schlosser, a 37. percben Pápai goalt lő, az utolsó percben 2 kornert a vendégek nem tudnak értékesí­teni, mire Fehéry Ákos biró, ki teljesen kifogástalanul vezette a mérkőzést, lefütyöli a mindvégig fair és érdekes küzdelmet.” (1910 – Pozsonyi TE)

1920

“Az új magyar bajnokcsapat, az FTC csütörtökön este hagyta el Budapestet, hogy Németországban próbálja ki erőit. A magyar sporttársadalom némi aggodalommal bocsátotta útnak a zöld-fehér csapatot, mely az utóbbi időben hanyatlott formájában, már pedig a nagy játékerőt képviselő formában lévő csapataink számára is mindig kemény ellenfelet jelentettek. Már az első meccsén olyan ellenfelet kapott az FTC, amely komoly ellenfélnek számí­tott. Az FTC azonban mindezek dacára biztosan vette az első akadályt, s eredménye mindenkit bizalommal tölthet el a túra további állomásai felől is.” (1926 – Tennis Borussia)

“A Slavia ötgólos győzelmét várták ezen a meccsen Prágában és kétségtelen, hogy mi is aggodalommal engedtük útra a zöld-fehér együttest. A mérkőzés azt igazolta, hogy sem a Slavia bizakodása, sem a mi félelmünk nem volt jogos. Már a halfsorokon eldőlt a játék. A Ferencváros az első perctől kezdve olyan fölényes, tökéletes futballt játszott, hogy a közönség fokról-fokra jobban felmelegedett az idegen csapat irányába. Így adódott, hogy a második félidő egyes periódusaiban már a Ferencvárosnak tapsolt a prágai publikum. A mezőnyben időnként szemkápráztatóan ment a játék. Maguk a ferencvárosi fiúk is mondogatták a meccs után, hogy Dél-Amerika óta még sohasem ment nekik ilyen jól a játék.” (1930 – Slavia Praha)

“Pompás győzelemmel távozik Zágrábból az FH csapat” (1932 – Gradjanski)

“A II. félidőben a Ferencváros minden erejét a támadásokba fektette és lendületes játékával, amelyben azonban igen sok leadási hiba csúszott, nyomasztó mezőnyfölénybe került. Több gólhelyzetet teremtett. A Vasas beszorult és amikor Orosz a második gólt berúgta, már úgy látszott, hogy a zöld—fehérek győztesen hagyják el a pályát. Hogy ez nem sikerült, abban nagy része van Berendi lelkesedésének és annak is, hogy a zöld—fehérek a második gól után lefékeztek. A Vasas egyenlí­tő gólját Berendi a 88. percben szerezte …” (1960 – Vasas)

1977

1977

“Nagy közönség várta a két együttest, pedig már nem volt tétje a találkozónak. Főként, hogy kiderült: a diósgyőri győzelmével a Kispest már bajnokként hallgathatta a rádió körkapcsolását. A Ferencváros már a szerdai kupadöntő visszavágójára készült, hiszen a két sárgalapos Lipcsei és Fodor csak a kispadon foglaltak helyet. A hazai szurkolók abban reménykedtek, hogy az immár másodosztályú csapat szépen búcsúzik az NB I-től. Az első félidőben csalódtak, hiszen a Ferencváros félgőzzel is fölényben volt. Szünet után nagyot változott a játék képe, egymás után vezették a hazaiak szemrevaló akcióikat, ám csak a szépí­tésre futotta erejükből, igaz a zöld-fehérek sem jeleskedtek a helyzetkihasználásban. így meglepetés nélkül ért véget a találkozó, amelyen külön öröm, hogy a vendégszurkolók sportszerűen viselkedtek és különösebb probléma nélkül távoztak a stadionból.” (1993 – Nyí­regyháza)

1993: Bajnokok a tartalékok

2005

“A Ferencváros ezúttal négy gólt lőtt ellenfelének. A szlovén bajnokságban a negyedik helyig jutó Muránál sokkal jobbak voltak a zöld-fehérek.” (2019 – NS Mura)

“Mérsékelt iramban kezdődött a játék, de csakhamar a magyarok jutottak felsőbbségbe. A 11-dik percben az egyik svéd hátvédő kézzel érintette a labdát s a megitélt 11-esből Payer védhetetlen gólt lőtt (1:0). Most rövid ideig a svédek ostromolták a magyarok hálóját, de a brilliáns védelem mindig a helyén volt. A 43-dik perc újabb gólt hozott a mieinknek. Tóth lőtte irtózatos erővel.

A negyed óráig tartó szünetben Gusztáv Adolf trónörökös a pályán meglátogatta a magyár játékosokat, mindegyikkel kezet fogott s barátságosan elbeszélgetett a magyar vezetőkkel.

A második félidőben a magyarok döntő felsőbbségbe jutottak s a 18-dik percben Borisz, a 29-dikben Rácz és a 30-dik percben Schlosser lőtt gólt. A svédek egyetlen gólját Larsson csinálta a második félidő 45-dik percében.(1914 – Svédország)