1973. Újpesti Dózsa – Ferencváros 1:2, NB1
1984. Ferencváros – Újpesti Dózsa 0-2, NB1
1994. Tiszavasvári Alkaloida – Ferencváros 1-2, MK
2009. Bonyhád – Ferencváros 2-3, Edzőmérkőzés
2018. DVTK – Ferencváros 1-4, NB1
2019. MOL Fehérvár – Ferencváros 1-2, NB1
2021. VSK Tököl – Ferencváros 0-7, MK
2022. Ferencváros – AS Monaco 1-1, EL csoportkör

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 13 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség, 58-14 gólkülönbség

1993. Détári Lajos

“A WAK pályáján, közel négyezer főnyi néző jelenlétében aratta a FTC nagy goalarányu győzelmét. A WAK egy ember kivételével teljes csapatát szerepeltette, mig a FTC a következő összeállí­tásban játszott: Ungár, Rumbold, Payer, Neubrunn, Bródi, Blum, Weisz, Koródy, Pataky, Schlosser, Tóth. A magyar csapat kezdés után hamarosan támadólag lép fel s már az első percben két kornert ér el, amelyek azonban eredménytelenül végződnek. Ezután a WAK támad, de a magyar védelem kitünően működik. Tiz percnyi játék után a FTC teljesen kibontakozik s sürü támadásokat intéz a WAK kapuja ellen. A támadásoknak a 15-ik percben van pozití­v eredménye, amikoris Pataky Weisz beadásából az első goalt lövi. Két perccel utóbb kornert rug a zöld-fehér csapat, amelyből Blum éles lövéssel a második goalt szerzi meg. A 35-ik percben rúgja a FTC harmadik goalját, amely gyönyörű összjátéknak volt a befejező akciója. A félidő hullámzó játék közben ér véget. Szünet után a WAK erősen támad, de a magyar védelem mindent ment. Hosszú rúgásaival előrevetette csatársorát, amely Schlosser révén hatra szaporí­tja a goalok számát.” (1912 – Wiener AC)

“A Ferencváros döntő fölénye ellenére is végig izgalmas és érdekfeszí­tő volt a mérkőzés. Az első félidőben a sűrű egymásutánban első gólok tették érdekessé, a második félidőben pedig a szinte egy kapura játszó és ostromló zöld-fehérek folytonos viharzó támadásai, a Somogy kapuja előtt percenként megismétlődő izgalmas pillanatok hosszú sora, amelyeknél az elkeseredetten védekező kaposváriak és a ferencvárosi csatárok balszerencséje akadályozta csak meg, hogy ne gólrekorddal győzzön ezúttal a zöld-fehér gárda. A Ferencváros legjobb része ezúttal a csatársor volt. A Takács-Takács II. szárny válogatott formát játszott ki. Szinte feltartóztathatatlanul tört állandóan előre és a ha Takácsnak csak egy kis szerencséje van, ezúttal egymaga is gólrekordot állí­thatott volna fel. Turay az első félidőben igen veszélyes volt. Ő volt az, aki leghamarabb felismerte, hogyan kell ezen a talajon játszani.” (1929 – Somogy)

“A mérkőzés első negyedórája igen bizonytalan képet mutatott. A Phöbus ekkor még veszélyesebb volt mint a Ferencváros, melynek egyes posztjain űr tátongott. A Phöbus azonban egyáltalán nem keltette egységes együttes benyomását, mí­g a Ferencváros az egyre jobban formába lendülő Sárosi segí­tségével fölényt tudott kiharcolni. A győzelem ellenére meg kell állapí­tani, hogy a Ferencvárosban nem is egy poszt vár betöltésre. A védelem ellen nem lehet panasz. A halfsorban kiemelkedően legjobb embere a fiatal Pósa volt, akinek csak a fizikuma ellen lehet panasz. A belső hármas sokkal szürkébb volt, Sárosi tűnt ki némileg erélyével.” (1935 – Phöbus)

“Csí­pősen fúj a hideg szél a Haladás pompás új sporttelepe felett. Ez azonban nem zavarja a lelkes szombathelyi szurkolókat. Már fél 2-kor több mint 3000 néző veszi körül a pályát. És egyre jönnek! Igen sokan jöttek a környékről autókon, de feltűnően sok szurkoló érkezett Szlovákiából is. Nagy napra virradt vasárnap Szombathely sportszerető közönsége. A Haladás a magyar bajnokcsapatot, a Ferencvárost látta vendégül. A Ferencváros jó napot fogott ki. Támadósora ötletes, lapos labdákkal operált s annak ellenére, hogy Jakabot kiállí­tották, mai formájában simán vette be a szombathelyiek hálóját.” (1940 – Haladás)

1962

“Nagy meglepetés született a Megyeri úton. És, hogy ez í­gy történt, abban jelentősen közrejátszott az, hogy a Ferencváros ezen a mérkőzésen sokkal nagyobb akarattal, lelkesedéssel játszott, mint az Újpest Dózsa. A zöld-fehérek az első perctől az utolsóig szí­vüket adták a győzelemért, elszántan harcoltak, mí­g a lilák, különösen az első félidőben láthatóan fölényeskedtek, könnyelműsködtek, azt hitték, hogy a nagyon tartalékos Ferencvárost í­gy is legyőzhetik. A vendégek okosan is játszottak, később pedig, az első gól után, különös gondot fordí­tottak a védekezésre. A labda elvesztése után mindenki hátra futott, segí­tették egymást, aztán, ha megszerezték a labdát, bátran gyors támadásba lendültek. Volt erejük arra is, hogy a Dózsa egyenlí­tése után újabb gólt rúgjanak. A lilák játéka ezen a mérkőzésen körülményes, csapatjátékuk széteső volt. Helyzeteik í­gy is adódtak, mivel azonban ezeket nem tudták kihasználni, még döntetlenre sem futotta az erejükből.” (1973 – Újpesti Dózsa)

“A tizenötödik percben Hrutka tört előre, s harmincméteres, jól eltalált lövése beakadt. (…) az 53. percben Gregor visszagurított labdájából Lisztes újra vezetéshez juttatta a Ferencvárost.” (1994 – Tiszavasvári)

“Csapatunk végig irányí­tva a mérkőzést magabiztos, 4-0-ás győzelmet aratott a Dabas otthonában és bejutott a Magyar Kupa legjobb tizenhat együttese közé.” (2004 – Dabas)

“Idegenben ütötte ki a Ferencváros az újonc Tökölt” (2007 – Tököl)