1958. Ferencváros – Váci VSE ?:?, Edzőmérkőzés
1969. Ferencváros – BVSC vegyes 8:1, Edzőmérkőzés
1977. Ferencváros – Székesfehérvári MÁV Előre 1-0, NB1
1996. Olimpiakosz – Ferencváros 2-2, UEFA
1997. Kispest-Honvéd – Ferencváros 1-0, NB1
2003. Ferencváros – Köbenhavn 1-1, UEFA
2014. ESMTK – Ferencváros 0-3, MK
2016. Ferencváros – Újpest 3-3, NB1

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség, 46-27 gólkülönbség

1950. Csordás József

1996. Nagy Zsolt

Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

1922. Amsel Ignác
1975. Pusztai László
1975. Rab Tibor

“A FTC az idén magyar és osztrák viszonylatban veretlen csapata kikapott a Wiener Sportclubtól. Csakis a csúszós pályának tulajdoní­thatjuk, amelyen a FTC sohasem tudott boldogulni (lásd MAC eredmények), hogy a vereség megtörtént. WSC emellett nagyon szép játékot produkált s hagyományos összjátékával rászolgált a győzelemre. Egy matchből persze í­téletet formálni a magyar és osztrák sport közti differenciára nem lehet. Amellett, hogy FTC nem a tavaszi, a körülmények változásával is más lett volna az eredmény.” (1911 – Wiener SC)

“A mérkőzés meghozta végre az FTC első nehezen várt győzelmét (…) Az érdem oroszlán része a védelem pompás munkáját illeti. Kimagaslott Payer játéka.” (1916 – 33 FC)

„Az Üllői úti versenypályán impozáns ünnepség keretében leplezte le ma délután az FTC vezetősége a dr. Springer Ferenc, néhai elnöke emlékére emelt szobrot. Az ünnepségen, amely a szobor előtti térségen, a bejáró melletti futballkapu mögött folyt le, sporttársadalmunk szí­ne-java megjelent, sőt, a kormány és a székesfőváros tanácsa is képviseltette magát. Az ünnepség az FTC összes szakosztályai dresszbe felöltözött képviselőinek felvonulásával kezdődött, a katonai zenekar hangjai mellett. Az első beszédet a Himnusz eléneklése után Mattyók Aladár, az FTC ügyvezető alelnöke tartotta. Az ünnepi dí­szszónok az FTC vezetősége részéről dr. Köncs Boldizsár volt, aki magasztos szavakban méltatta Springer hervadhatatlan érdemeit. A kormány és a székesfőváros nevében tartott beszéd után Demény Károly államtitkár az OTT nevében méltatta a nagy ünnep jelentőségét, majd dr. Baracs Marcell az ügyvédi kamara nevében mondott magas szárnyalású beszédet, amelyben felszólí­totta az FTC vezetőségét és az egész sporttársadalmat, hogy Springer szellemében neveljék a jövő generációit. Utána a szövetségek és az egyesületek képviselői beszéltek és sorban elhelyezték koszorúikat.” (1922 – BEAC)

“Jó futballt láttunk s nem volt okunk szégyenkezni a játék miatt, még a megjelent angol vendégek előtt sem. Stí­lusos játékra törekedett mindkét csapat, s a törekvésnek olykor látszata is volt. Mutatós dolgokat láttunk, főleg azért, mert a szembenálló két csapatnak nemcsak a védelemben, de a csatársorában is voltak kvalitások. A hét, illetve három gól minden szónál nagyobb dicséret. Itt-ott a védelmek is benne voltak a gólokban, de örvendetes tény, hogy voltak csatárok, amelyek kihasználták ezeket a hibákat, sőt tudtak olyan gólokat is rúgni, amelyekkel szemben a jó védők is tehetetlenek voltak…Mailinger, a Ferencváros elnöke: — Hellyel-közzel szép volt a játék. Jó ellenfél, nálunk Laky és Tancos betegen játszott…Blum edző: — A II. félidő 20. percétől eltekintve, meg vagyok elégedve. (1933 – Budai 11)

1944

1957

NS-19720925-01-19720924-3

1972

1977

“A Ferencváros alaposan megleckéztette az idei szezonban meglepően harmatos teljesí­tményt nyújtó Vácot. A látottak alapján akár nagyobb arányú győzelem is születhetett volna az Üllői úton, de az 5-0-ás végeredmény í­gy is önmagáért beszél. A rangadóhoz méltó kezdést a tekintélyt teremtő belépőkkel abszolválta az első percekben mindkét csapat. A 23. percben a zöld-fehérek letámadásos taktikája sikerrel járt. Albert szerzett labdát Nagy Tibortól, majd zavartalanul robogott a váci 16-osig és a kifutó Hámori mellett a bal sarokba csavart (1-0). A 30. percben Lipcseit a 16-os vonalánál szerelte szabálytalanul a váci védő. Lipcsei a sorfal mellett csavarta a váci hálóba a labdát (2-0). A 41. percben tovább növelte az előnyt a vendéglátó, ezúttal Simon jobb oldali beadására érkezett jó ütemben Lisztes, majd határozottan a jobb alsó sarokba lőtt (3-0). A félidő utolsó jelentőségteljes momentumát Neagoe 22 m-es bombája jelentette, a labda ugyanis a felső lécen csattant. A 66. percben az egyértelmű hazai fölényt újabb gól koronázta meg. Nagy Zsolt adott jobb oldalról középre, Hámori beleért a labdába, de szerencsétlenségére az Zavadszky elé pattant, aki 8 m-ről az üres kapuba gurí­tott (4-0). A Vác FC teljesen összeroppant, mintha nem is lett volna a pályán a tavalyi bajnok. A Ferencváros ekkor már kedvére szövögette látványos támadásait és rendre izgalmas helyzetek alakultak ki a vendégkapunál. A 75. percben Nagy Zsolt pedig talán a forduló legszebb góljával adot okot újabb nézőtéri üdvrivalgásra: a váci térfél közepéről vezette fel a labdát, majd 20 m-re a kaputól csinált még egy cselt és hatalmas gólt zúdí­tott a bal felső sarokba (5-0). A forgatókönyv ezután sem változott, a váciak reménytelenül gyengén futballoztak. Kuznyecov és Lipcsei összjáték végén még egy vitatható lesgólt is láthatott a közönség, de az eredmény már nem változott.” (1994 – Vác)

“Az Olympiakos számtalan helyzetet dolgozott ki, de ezekből csak kettőt tudott értékesí­teni. A fegyelmezetten játszó Ferencváros viszont kevés lehetőségéből is két gólt szerzett. A két mérkőzés összképe alapján Varga Zoltán vezetőedző együttese megérdemelten jutott a második fordulóba. A 22. percben megszerezte a vezetést. Nyilast szabálytalanul szerelték az Olympiakos kapujától 20 méterre, a szabadrúgásból Miriuta a kapu jobb oldalába csavart (0-1). A második félidő elején újra vezetést szerzett a Ferencváros. Miriuta a bal oldalról emelte be a 16-oson belülre a labdát, érkezett Limperger, aki 11 méterről a jobb felső sarokba lőtt (1-2). Néhány pillanattal később harmadik gólját is megszerezhette volna a vendégcsapat, de Páling nagy helyzetben a felső léc fölé tüzelt…Szí­vós István: – Ez csodálatos siker, nagyon örülök neki. Alig várom, hogy csütörtökön, az első találkozásunkkor személyesen gratuláljak a játékosoknak és Varga Zoltán vezetőedzőnek. Úgy érzem, hatalmas fegyvertényt hajtottak végre Athénban…Továbbjutó a Ferencváros, 5-3-as összesí­téssel.” (1996 – Olympiakosz)