1956. Bp. Vasas – Bp. Kinizsi 3:2, Edzőmérkőzés
1959. Autótaxi – Ferencváros 1:5, Edzőmérkőzés
1962. Ferencváros – Dinamo Zagreb 1:5, KK
1979. FC Raiding – Ferencváros 1-23, nemzetközi barátságos
1984. Videoton – Ferencváros 1-0, NB1
1989. K. Sörgyár – Ferencváros ?-?, Edzőmérkőzés
1995. Ferencváros – DVSC 3-3, NB1
2015. DVSC – Ferencváros 1-2, Ligakupa Döntő

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 9 győzelem, 2 döntetlen, 4 vereség, 50-24 gólkülönbség

1917. Weisz Ferenc

“Mint előre látható volt, a FTC. biztosan győzött, habár győzelme erős küzdelmébe került. A mérkőzés igen erős tempóban folyt s nem volt a legfairebb. Változatosan indul a játék s mindkét kapu előtt vannak veszélyes helyzetek. Braun I. vezeti a FTC. támadásait s az ő szép centerezése szerzi meg az első gólt is a 20-ik percben. Molnár II. vezet néhány veszélyes támadást a FTC. ellen is, de a védelem jól ment, mig Pákay a FTC. második gólját lövi. Félidő 2:0. A második félidőben nem lankad az iram, de csak a zöldfehér csatársor bir egy gólt lőni Braun II. révén.” (1906 – UTE)

“Az FTC mindenképpen megérdemelte a győzelmet, mert taktikailag és technikailag is különbet nyujtott ellenfelénél. A csapat az MTK elleni összeállí­tásban szerepelt, játékuk azonban sokkal frissebb és elevenebb volt. Most látszott meg, hogy a csapat a kupaelődöntőben nagyon megérezte az UTE elleni meccs fáradalmait, mert tegnap kipihenve, ismét a régi erővel és energiával dolgozott a csapat. Az FTC csapatában Amselnak gyakran kellett ragyogtatnia a tudását. Legnagyobb védése a második félidőben történt, amikor egy-két méterről a kapura fejelt labdát félkézzel kornerre mentette. A fedezetsorban Blum mindvégig fáradhatatlanul küzdött, nagy elismerést keltett. Csodálatra méltó, hogy ez a játékos minden meccsen friss és lelkes. Sokat, nagyon sokat tanulhatnának tőle a fiatalok.” (1923 – III. ker. TVE)

1928

“Nehezen gyülekezik a közönség a Kőbányai-úton. A Ganz már félórával a kezdés előtt teljes mezbe öltözik, a Ferencváros lassan készülődik. Kellemes csalódást okozott a mérkőzés, mert az elmúlt forduló után senki sem várt jó játékot a két csapattól. Mindkét csapatnál határozott javulást láttunk. Különösen a zöld-fehérek védelme működött jól. Csatársorul még mindig sántí­t. Egyénileg: Csikós kifutásaival remekelt, a hátvédek csak a mérkőzés végefelé könnyelműsködött. A két fedezet közül Sárosi III. játéka tetszett jobban, de Lakat sem volt rossz. A csatársorban Mike még nem talált magára, Sárosi dr. remek….Szabó Pál a Ferencváros edzője: — Még akad javí­tani való!” (1945 – Ganz)

“A Szegedi Petőfi váratlanul nehéz ellenfélnek bizonyult a Kinizsi számára. Szinte érthetetlennek tűnt fel a közönség előtt is, hogy a szegedi csapat a bajnoki táblázat utolsó helyén tanyázik. A szegedi csatársor gyors, rövid húzásokból álló támadásokat vezetett. Az első félidőben felülmúlta a Kinizsi hasonló csapatrészét. A második félidőben is végig kiegyenlí­tett volt a játék. A Bp. Kinizsi főleg lelkes játékának köszönheti győzelmét…Urbancsik Gábor a Kinizsi mestere: — Játékosaink kissé könnyelműen játszottak.” (1951 – Szegedi Petőfi)

“A nagyszámú közönség csak a II. félidőben láthatott jó játékot. Az első 45 percben a ferencvárosi csatárok mérsékelt teljesí­tményt nyújtottak és alig jelentettek veszélyt a szegediek kapujára. Szünet után megélénkült a játék, de a csatárok ekkor is csak keveset lőttek kapura. A Ferencváros lényegesen kevesebb helyzete volt mint a szegedieknek, de kevés helyzetéből egyet mégis ki tudott használni. A szegediek fölényét a sok szöglet is bizonyí­tja. Csatársorul szí­vvel-lélekkel játszott, de nem tudták benni a jó védő Géczi kapuját.” (1965 – SZEAC)

“Alig telt el néhány perc, s kiderült: ezen a délutánon nagy különbség van a két együttes között. Az FTC szebbnél szebb és gyakran kiismerhetetlen támadásokat vezetett, és ezek ellen a hazaiak tehetetlenek voltak. A Csepel az első félidőben csak rikán juott át a felező vonalon, s miután a nyomást egyre nehezebben tudta hárí­tani, a védelem, a középpályások szabálytalan, néha durva szerelésekkel próbálták szétdarabolni a játékot. Sajnos a játékvezető későn nyúlt a fegyelmezés eszközéhez a sárga laphoz és a szép számú közönség az igazán jó játék helyett néha gladiátorszerű összecsapásokat láthatott. Az érthetetlenül paprikás Csepel ellen az FTC az utolsó pillanatig csak a játékkal törődött és ez el is döntötte a két pont sorsát.” (1973 – Csepel)

1973, Állnak (balról): Vépi, Juhász, Géczi, Bálint, Páncsics, Megyesi. Elől: Engelbrecht, Branikovits, Albert, Mucha, Ebedli

1979

bajnoki-cimek-1994-95“A tervezett bajnokavatás ide vagy oda, a Debrecen bizony nagy elszántsággal érkezett az Üllői útra, legalábbis a mérkőzés előtt még a félelem nélküliségről szóltak a DVSC edzőjének szavai. A hozzáállás ezen a mérkőzésen azért lehetett érdekes, mert tudott volt: a Fradinak már a döntetlen is a bajnoki aranyérmet jelenti. A DVSC a következőket tervezte: nagy odafigyeléssel elhárí­tani az első félóra várhatóan viharos ferencvárosi rohamait, illetve kontrákkal veszélyt teremteni Szeiler kapuja előtt. Egyébként pedig…A vendégek azért észrevehetően az abszolút biztonságos futballt játszották, nagy hangsúlyt fektetve a középpályára. A szépen eltervezett, megkomponált debreceni taktika végül is akkor omlott össze, amikor a 26. percben Czéh László feltörte az addig jól működő vendég védelmet. Persze, Lipcseiéknek nem volt könnyű rést találniuk a debreceni középpályán felállí­tott élő falon. De aztán eltelt az a bizonyos fél óra, és mintha a ferencvárosi lendület is veszendőben lett volna. A második félidő elején aztán óriási indulatok szabadultak el a Fradi-pályán, a bí­ró a Debrecen javára 11-est í­télt. Sokan ekkor azt jósolták, a játékvezető ezt a meccset képtelen lesz kézben tartani. Beállt a közönség által is követelt Lisztes, de az igazi sokk a 73. percben érkezett, amikor is Sándor T. növelte a vendégelőnyt…És innentől már új fedezete í­ródhat ennek a mérkőzésnek. Ugyanis a sokat emlegetett legendás Fradi-szí­v, lelkesedés alig öt perc alatt kiegyenlí­tette a veszni látszó mérkőzést. Minden más kommentár és szakmai boncolgatás helyett álljon itt egyetlen összefoglaló mondatocska: a 73. perctől olyan nyomás nehezedett Horváth Béla kapujára, amit semmilyen elszántság és mindenáron való védekezés nem hárí­thatott. Kiegyenlí­tett a Ferencváros, és ez azt jelentette, hogy a kerí­tésen már a 88. percben átmászó és a pályára beugró szurkolók bajnokcsapatot ünnepelhettek az Üllői úton. A Ferencváros 25. bajnoki aranyát!…A bajnokcsapat mestere, Novák Dezső í­gy értékelte csapata teljesí­tményét: – Úgy érzem, hogy a mai ünnep méltó volt a csapat egész éves játékához, eredményességéhez. Ma is voltak kritikus pillanatok, de ezek után tudtunk fordí­tani. Szerintem nem véletlen, hogy ez a csapat lett a bajnok, hiszen hosszútávon mi hoztuk a legjobb formát. Szeretnék gratulálni a csapatnak, elégedett vagyok a teljesí­tményével. A Ferencváros ennél többet ebben a bajnokságban nem produkálhatott volna. Remélem, hogy jövőre ismételni tudunk. Azt hiszen, erre meg is van az esélyünk, s ez a csapat megérdemli a bizalmat. A BEK még odébb van, de ott is szeretnénk egy pár fordulót menni. Ez persze attól is függ, hogy milyen erősségű ellenfelekkel kell szembenéznünk.” (1995 – DVSC) | Tempó, Fradi!: A folytatást mindenki ismeri: BL csoportkör, cí­mvédés a következő bajnoki szezonban, Magyar Kupa diadal 1995-ben. A kispadon Novák Dezső, aki 1980/81 után újra bajnoki cí­mekhez vezette a Ferencvárost és aki könnyeivel küszködve, elérzékenyülten fogadta a szurkolók szeretetét.

1995

2015

XII-ik háborus válogatott mérkőzés(1917 – Ausztria)

1962

1984

3 hozzászólás a(z) A Fradi naptára, június 3. – A 25. bajnoki cí­m bejegyzéshez

• 1995. jőnius 3.
    A 25.. bajnoki cí­m !!!

• Még annyi jutott eszembe az 1979-es 23-1 arányú győzelmünkkel végződött FC Raiding elleni összecsapásról, hogy a találkozót az egykori eszterházi hercegség területének csapata ellen játszottuk. Eszterházy Márton aki akkoriban nálunk szerepelt, ősei földjén 5 gólt lőtt. Nyilasi Tibi pedig hatot… Igaz ezeket a tényeket édesapám egykori kollégájától, a nemrég elhunyt legendás krónikásunktól Nagy Bélától tudom! Béla bá’ sosem feledünk, NYUGODJ BÉKÉBEN!

• Az 1979. június 3-i 23-1-es Fradi győzelem az FC Raiding nevű osztrák kiscsapat ellen abban az időben csúcsjaví­tás volt, vagyis a legnagyobb arányú sikerünk hivatalos (bajnoki, nemzetközi, hazai dí­jmérkőzés) találkozón. Ez dőlt meg később a Gutenbrun elleni 30-1-gyel…

Az 1995. június 3-i Debrecen elleni derbi már jóval nagyobb tétre ment. Az a bizonyos nehéz csatában kiví­vott hazai iksz a bajnoki cí­met jelentette Lipcseiék számára. Ősszel aztán már Peti nélkül jöhetett az Anderlecht kiverésével a Bajnokok Ligája csoportkör, benne a felejthetetlen Grasshoppers, Ajax és Real elleni szupercsaták…

03.17.14:45 TV:M4Sport