1954. Bp. Vörös Lobogó – Bp. Kinizsi: 1-3, NB1
1956. Szegedi Haladás – Bp. Kinizsi: 2-1, NB1
1979. Bp. Honvéd – Ferencváros: 1-1, MK
1987. Ferencváros – Haladás: 1-1, NB1
1998. Győri ETO – Ferencváros: 2-3, NB1
2004. DVSC – Ferencváros: 3-2, NB1 rájátszás

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 6 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség, 28-23 gólkülönbség

1918. Zavaros Árpád
1943. Beke Imre

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“Az FTK 2:1 (1:0) arányban győzte le egyik legerősebb ellenfelét, a BTK csapatát. A mérkőzés elejétől végig izgalmas lefolyású volt és dacára az FTK győzelmének a BTK volt a többet támadó fél. Lerohanásaik azonban nem voltak olyan veszélyesek, mint a zöld-fehéreké. A győztes csapatban Schlosser, Pataki és Fritz voltak a legjobbak, mig a BTK-ból Póc, Horvát és Kertész játéka tünt ki előnyösen. Az első goalt az FTK rúgja a félidő közepén Schlosser révén, az eredmény szünetig nem is változik. A második félidőben Pataki a második goalt szerzi meg a zöld-fehéreknek, amit a BTK egyetlen goalja követ Pócz védhetetlen lövésével. Az üllői-uti pályán lefolyt mérkőzésnek Schubert M. Ferenc volt a bírája.” (1915.05.09 – BTC)

“A Ferencváros nagy szurkolótáborral érkezik Salgótarjánba. Mintegy 600 szurkoló kísérte el a zöld-fehéreket. A Fradi eleinte hátvédet akart játszatni Szabóval, de aztán úgy döntött, hogy a bevált csatársoron mégsem változtat. Így került be jobbhátvédnek a fiatal Csiszár. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Az I. félidőben első felében a SalBTC támadott többet és veszélyesebben, csatárai azonban túl puhák voltak és nem tudták a helyzeteket kihasználni. A Fradi nyugodtan játszott a játéknak ebben a részében is, később feljött és megérdemelten szerezte meg a vezetést. Szünet után ismét a SalBTC irányította a játékot és egyenrangú ellenfele volt a Ferencvárosnak, de csatárai óriási helyzeteket hagytak ki, míg a Fradi kevés gólhelyzetből egyet ismét értékesített. A Ferencváros szerencsés góllal szerezte meg a győzelmet. Általában a mérkőzés egyenrangú ellenfelek küzdelmét mutatta és a kitűnően játszó SalBTC döntetlent érdemelt volna.” (1948.05.09 – SalBTC, NB1)

KSL480511-19480509-SBTC-Gyetvai

“A Bp. Kinizsi már az első percekben lendületesen, nagy lelkesedéssel játszott és ez a lelkes, minden labdára rámenő, elveszett labdát nem ismerő küzdőmodor a játékidő nagy részében kiegyenlítette azt a labdakezelési tudáskülönbséget amellyel a Vörös Lobogó játékosai rendelkeztek. A Bp. Kinizsi összeállítása: Gulyás – Ombódi, Kispéter, Dalnoki – Szabó, Dékány – Láng, Orosz, Mátrai, Vilezsál, Fenyvesi. A Vörös Lobogót olyan játékosok erősítették, mint Lantos, Zakariás, Sándor és Hidegkúti.” (1954.05.09 – Bp. Vörös Lobogó, NB1)Tempó Fradi!: A Népstadionban megrendezett mérkőzésre 70 ezren látogattak ki, a nagy érdeklődést az örökrangadó mellett a közelgő svájci világbajnokságnak is szólt. Az akkori Fradiból egyetlen játékos sem kapott meghívót a válogatottba (ismerve az ötvenes éveket, talán nem is meglepő), míg az MTK-ből az előbb felsorolt négy játékos tagja volt az utazó keretnek, a VB-n ezüstérmet szerző Aranycsapatnak. Ezért is volt óriási öröm a Fradi szurkolóknál, a mérkőzés végén meggyújtott újságok fénye mellett ünnepelték a győzelmet, mely ismerve a körülményeket, határtalan boldogságot okozott a zöld-fehér híveknek (akkoriban a Kinizsi piros-fehérben kellett, hogy játsszon.). A mérkőzés másik érdekessége, hogy a 22 éves Mátrai Sándor akkoriban még középcsatárt játszott, sőt az első gólunkat ő fejelte. Gyorsasága miatt (10.9 alatt futotta a 100 m-t) csatárként kezdte, majd 1954 telén került az “igazi” helyére, a hátvédsorba.

KS_1959_02_0005-19540509

“Bár a mérkőzés nagy részében 1:0 volt az eredmény, egy pillanatig sem volt kétséges, hogy a mérkőzés győztese a bajnokcsapat lesz. A fiatal salgótarjániak eleinte ugyan még ügyesen játszottak, sokat mozogtak, lelkesen küzdöttek, sokáig megnehezítették a ferencvárosi csatárok dolgát. De miután Horváth megsérült, már csak időnként tudtak komoly ellenállást kifejteni. A zöld-fehérek szünet után még inkább nyomasztó fölénybe kerültek, uralták a mezőnyt, tetszés szerint vezették a támadásokat, s feljavult támadójátékukal lőtték a gólokat. Elmondhatjuk, hogy helyzeteik alapján nagyobb arányban is győzhettek volna.” (1965.05.09 – Salgótarján, NB1)

“Kell ennél nagyobb öröm? Nyert a csapat idegenben, s én sem játszottam rosszul – értékelt a mérkőzés végén a 300. bajnoki mérkőzésén pályára lépő Rákosi Gyula – Az döntött, hogy mi jobb erőben voltunk, s amikor kapkodtak, kihasználtuk a hibáikat. – A jövőről így vélekedett labdarúgás legendás alakja: – Amíg szükség lesz rám, szeretnék a Ferencváros első csapatában játszani! Igyekszem mindent megtenni a további bizalomért. Aztán ha abbahagyom, edzősködni akarok.” (1971.05.09 – Videoton, NB1)Tempó Fradi!: Rákosi Gyula játékosként még egy évig viselte a Fradi mezét (összesen 511 alkalommal lépett a pályára, melyből 322 volt bajnoki mérkőzés), majd edzőként 1987-1990 között 126 alkalommal ült a Fradi kispadján is.

NS-19710510-01-19710509

“Küzdelmes, gólokban gazdag, színvonalas mérkőzést hozott a zöld-fehér csapatok jubileumi találkozója, amelyen a közönség végig izgalmas csatát követhetett nyomon…Jubileumi mérkőzés színhelye volt a győri stadion, ahol a két csapat 100. bajnoki mérkőzését játszotta. Az eseménynek megfelelően telt ház fogadta a pályára lépőket. Felfokozott hangulatban és nagy füstfelhőben indult útjára a labda…Örömteli, hogy nemcsak a pályán, a nézőtéren is európai színvonalú volt a rangadó. Talán annak tudható be, hogy a nagyérdeműnek ezúttal nem volt ideje unatkozni.” (1998.05.09 -Győri ETO, NB1)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.