1980. Papi TSZ – Ferencváros 0-6, Edzőmérkőzés
1996. Newcastle United – Ferencváros 4-0, UEFA
2000. Tatabánya – Ferencváros 1-0, NB1 alapszakasz
2008. Fehérvár – Ferencváros 0-0, Ligakupa
2013. Szekszárd – Ferencváros 0-10, MK
2014. Bp. Honvéd – Ferencváros 0-0, MK
2016. DVTK – Ferencváros 2-3, NB1

Összes díjmérkőzés: 20 mérkőzés, 12 győzelem, 5 döntetlen, 3 vereség, 53-19 gólkülönbség

1997. Nyilas Elek

” A Ferencvárosi Torna Club vasárnap délután három órakor mérkőzik a soroksári-uti pályán a Magyar Uszó-Egyesület-tel. A fejlődő M. U. E. bizonyára erős próbára teszi a FTC-nek a bajnokság első helyén álló csapatát, a mely klasszikus játéktecnikájával sportkörökben olyan népszerűségre tett szert…Ezzel szemben könnyű szerrel, igen szép csatárjátékkal érte el a FTC. ezt a nagy gólarányt a MTK.-el oly szép gólarányt elért MUE.-el szemben a Soroksári uti pályán. Valóságos goalzápor. A M. U. E eleinte elég jól játszott, de a mint az első goalt bekapta, nemcsak kedvét veszí­tette, de játéktudása is csődöt mondott. A match lefolyásáról kevés a mondanivalónk.” (1905 – MUE)

“Az FTC egyuttal a mezőny legjobb embere Feldmann jobb hátvéd volt” (1916 – Fővárosi TK)

“A VAC túlságosan hevesen szokott éppen a vezető csapatok elleni mérkőzéseibe belefeküdni. Így történt ezúttal is. Ez a tanulságos hevesség helyes és szép erény addig a határig, amí­g csak a jobb csapattól való eredmény kicsikarására irányul a fokozott iram, lelkesedés és visszaszorí­tandó akkor, ha az olyan kí­méletlen, durva játékmodorban nyilvánul meg, mint a VAC egynéhány játékosan cselekedte most vasárnap az FTC ellen. A VAC túlságos belefekvésének rövid negyedórán belül három FTC játékos adta meg az árát: Pataky csak öt perecet játszhatott, s ki kellett állania rövidebb-hosszabb időre Wiener II.-nek és Kővágónak is. Volt időszak, amikor az FTC-nek csak két csatára volt! Természetesen ezután az FTC sem maradt adós.” (1922 – VAC)

“Borús, őszi idő járja. Sokan esőtől tartanak, a szél egy kicsi fúj, a közönség csak az utolsó percekben érkezik nagyobb tömegben. Hatalmas eredményt igérően kezdett a Ferencváros, s félóra játék után már 4:0-ra vezetett. Egy incidens azonban megzavarta a Fradi nyugodt játékát s szünet után már szerdára tartogatták erejüket a zöld-fehérek. Az első félidő 37. percében Toldi faultolja Tompát, aki elesik, majd felugorva megüti Toldit. Tumultus támad s a pálya széléről beszalad Kovács Fuxi, a Ferencváros masszőrje. Szendrő nekimegy s egy ütéssel lesodorja a fejéről a sapkát. A bí­ró kissé elkésve szalad oda, szétválasztja, de nem állí­t ki senkit.” (1933 – Nemzeti)

“A mérkőzés végeredménye nem meglepetés. Annál inkább meglepte a mérkőzés nézőit, hogy milyen nehezen ví­vta ki ezt a győzelmet a Ferencváros. A rendes játékidő jó háromnegyed részében fölényben volt a győztes csapat. A győzelmet jelentő gólokat azonban csak akkor tudta elérni, amikor az eleredt eső csúszóssá tette a talajt és bizonytalanná a Haladás pompásan küzdő védelmét. A győzelem legalább ebben az arányban megérdemelt, bár a könnyelműen és az ellenfél csatárait fedezetlenül hagyó ferencvárosi védők mellett könnyen lőhetett volna még gólt a Haladás. Viszont a Ferencváros további góljaitól is csak szerencse mentette meg a hazaiak hálóját.” (1939 – Haladás)

KS_1939_I_047-19391029

1939

1944

1975

1977

1986

“Üllői úti rangadóhoz képest meglepően foghí­jas nézőtér várta a csapatokat. (szerk.: 15 ezer) A Videoton játékosainak egy-egy megmozdulásával ugyan igazolta jó hí­rnevét, de érthetetlenül félénk játékfelfogásával nem lehetett esélye egy pont megszerzésére sem. A Ferencváros lendületes, bár nem túl szép játékával ledarálta ellenfelét. 17. percben Keller labdáját Dzurják egy ügyes mozdulattal Bánki elé sarkalta, s a középpályás a kapufa és Petry érintésével a hálóba lőtt, ugy tetszett, az FTC fölényesen legyőzi az ősz meglepetés-csapatát. Azt is meg kell jegyezni, hogy az iram, a szí­nvonal kí­vánnivalót hagyott maga után, viszont a szünet után már ezekre az összetevőkre sem lehetett panasz. Aztán a teljesen fölöslegesen összehozott 11-es – Petry kapus és László középhátvéd “összmunkája” eredményezte Dukon buktatását – megpecsételte a fehérváriak sorsát.” (1988 – Videoton)

“Varga Zoltán: — Úgy érezzük magunkat, mintha Szegedre jöttünk volna. Egyetlen tévé- vagy rádióriporter sem volt kint a repülőtéren, amikor megérkeztünk, ez is jelzi, hogy félvállról vesznek bennünket. Nem baj, legalább, ha továbbjutunk, lesz mit mondanom nekik…Varga Zoltán még elmondta, 18 játékosa közül valamennyi egészséges, í­gy a Newcastle ellen két hete Budapesten 3-2-re győzött együttest szándékozik pályára küldeni. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. Az angolok az első perctől kezdve nagy elszántsággal rohamoztak, s csak idő kérdése volt, mikor tudják megadásra késztetni a ferencvárosiakat, akik a hajrára teljesen összeroppantak.” (1996 – Newcastle United)