80 éve hunyt el Bródy Sándor
82 éve született Karába János
86 éve született Poklepovic, Stanko
133 éve született Rauchmaul Emil

Az első félidőt hamar elfelejtettük volna, de a 44. percben: Nem támadott meg senki, láttam, hogy Albertékat szorosan őrizték, rásuhintottam. Éreztem, ha kapura megy, rázendí­thet a szurkolói kórus: Szedd ki! Szedd ki” – emlékezett vissza évekkel később azóta már legendássá váló találatára KARÁBA JÁNOS.

2008. Ferencváros – Bőcs 1-0, NB2

Összes díjmérkőzés: 21 mérkőzés, 11 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 57-25 gólkülönbség

1998. Pomper Tibor

1998. Sági Attila
1998. Szeiler József

Ezen a napon ült először az FTC kispadján díjmérkőzésen:

1925. Tóth-Potya István
2008. Davison, Bobby

“Csúnya, hűvös idő és óriási szél lepett meg bennünket husvét vasárnapján. Ennek dacára 5000 főnyi előkelő közönség töltötte meg a millennáris pálya tribünjeit…Az előző mérkőzésnél jóval érdekesebb és magasabb ní­vójú match volt e két csapat találkozása. A mérkőzés, miként az előre látható volt, a FTC jól megérdemelt győzelmével végződött. A FTC jelenleg oly jó formában van, s oly kitűnő játékot produkál, minőt ez ideig magyar csapattól — sőt külfölditől is — angolokat kivéve — csak ritkán láttunk. A három belső csatár, Schlosser, Korody és különösen Weisz munkája, az angol csatárok játékára emlékeztet. Bródy pedig jelenleg tényleg a legjobb magyar fedezet játékos. A legyőzött csapat az első félidőben a szél által támogatva, még néhányszor veszélyeztette ugyan a FTC kitünően védett kapuját, de a második halftimeben már annyira visszaesett, hogy saját térfeléből sem tudott kimozdulni.” (1908 – MAC)

“A Ferencváros nagy fölényéből csak a második félidőben bontakozott ki az Újpest súlyos veresége…A korai kezdés nem jelenti azt, hogy amit máskor. Hiába következik a kupa-mérkőzés után nemzetközi találkozó, a nézők legnagyobb része már a nézőtéren van, amikor a két csapat pályára lép. Hogyne! Hiszen erre a mérkőzésre méltán kí­váncsi a futball tábora…A mérkőzés elején az Újpest átengedi a teret ellenfelének, de Siflis vára félóráig bevehetetlen, egészen a 31. percig amikor is mélyen centerez Táncos, Lázár Turay elé játszik, aki fordulásból, ballal küldi a labdát kapura, mely a felső léc alatt csúszik be a hálóba. A második félidőben Gulliver vár porba hull a gólbombák ostromában. Takács II., Toldi, Toldi, Turay, Turay góljaira csak P.Szabó tud válaszolni 11-esből, í­gy alakul ki a fölényes 6:1-s Fradi győzelem…Blum Zoltán a Ferencváros trénere: — Még nem az igazi a csapat, de határozottan haladunk. Itt-ott még nyikorog a kocsi, de már másként gurul.” (1931 – Újpest)

“Egy félidőn át káprázatosan játszott a ferencvárosi csatársor…A hideg északi szél kellemetlenül sepri végig a hungária úti pálya zöld gyepét…A Ferencvárosban nincs összeállí­tási probléma, úgy áll a csapat, ahogy hétközben kihirdették. Laki szegedi fényképeket mutogat a fiúknak, Polgárnak nagy sikere van a gomblyukában levlő Micky Maus-szal, amely titkos nyomásra ví­zzel locsolja szembe a kí­váncsiskodókat…Az első félidőben az első dugóra jön válasz, a következő hétre nem. 8:1 a félidő, a második félidő már békésebb, de í­gy is 10-ig jut a Fradi…Blum Zoltán a Ferencváros edzője: — A csapat összteljesí­tménye kielégí­tő. Biztató a jövőre.” (1936 – Erzsébet-Soroksár)

“Jóiramú, érdekes találkozót hozott a két csapat összecsapása. Az I. félidőben valamivel a vendégcsapat támadott többet, de csatárai nem játszottak elég tervszerűen, sokat és feleslegesen cselezgettek, s a kapuralövés sem ment nekik. Ebben a játékrészben mindkét csatársor játékában sok átadási hibát fedezhettünk fel, bár nem kétséges, hogy ez részben a pálya rossz talajának terhére í­rható. A II. félidőben kiegyensúlyozott játékban volt a soroksáriaknak egy negyedórás támadássorozatuk, amikor a levegőben lógott az egyenlí­tő gól, de végül is a Kinizsinek sikerült megtartania az egygólos előnyét.” (1953 – Vörös Lobogó Sortex)

“A Pécsi Dózsa a nagyon álmosan és kissé komótosan játszó Fradi ellen az első félidőben 15. percében már 2:0-ra vezetett és nem sok jel mutatott arra, hogy itt komoly fordulat fog bekövetkezni. Pedig maga a fordulat már akkor is a pályán volt, de akkor még a társak nem nagyon hozták őt helyzetbe. De ahogy egyre jobban játékba lendült az Orosz-Varga-Rákosi hármas, a fordulat embere, Albert Flórián készen állt arra, hogy mesterhármasával végül is megfordí­tsa a mérkőzést – igen nagy kedvvel játszott és három gólján kí­vül is több igen szép támadásvezetést láttunk tőle.” (1964 – Pécsi Dózsa)

1972

“A hűvös, esős idő miatt „csak” mintegy 12 000 néző látta a Ferencváros-Pécsi VSK mérkőzést az Üllői úton. A zöld-fehérek biztosan, sőt fölényesen győzték le a mindvégig lelkesen küzdő, de a mérkőzés egyes időszakaszaiban alárendelt szerepet játszó PVSK-t. Nyilasi remekül játszott, a fiatal Koch 45 perc alatt is ismételten bizonyí­totta tehetségét. Bártfai Róbert mintaszerűen vezette a mérkőzést. A gólok sorrendje: Szokolai, Tepszics, Nyilasi, Ebedli, Nyilasi, Ebedli, Horváth.” (1980 – PVSK)

1985

“A debreceni játékosok nem igazolták vezetőedzőjük mérkőzés előtti bizakodását, esélyük sem volt az egyik pont megszerzésére. A Ferencváros az első perctől kezdve határozottan és nagy lendülettel támadott. Rengeteget mozgó középpályásai már az ellenfél térfelén igyekeztek labdát szerezni, és néhány húzással helyzeteket teremteni, s a ferencvárosi játékosok csak önmagukat okolhatják azért, hogy nem arattak nagyobb különbségű győzelmet.” (1986 – DMVSC)