Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

1975. Nyilasi Tibor

1929

1947

1957

“FTC rohamokkal indult a mérkőzés. A 23. percben Karába beadásából Fenyvesi dr. fejelt a hálóba. A 31. percben Németh volt eredményes. Szünet után a debreceniek nyí­ltabban játszottak és ezért élénkült a játék, természetesen továbbra is a Ferencváros nyomasztó fölényével. A 47. percben Németh egyéni játékkal 3:0-ra növelte az előnyt, majd az 52. percben Németh labdáját Albert továbbí­totta a hálóba. Ezután érezhetősen a Ferencváros csökkentette az iramot és lassí­totta a játékot. Ennek ellenére sok gólhelyzetet dolgoztak ki, de inkább az összjátékra törekedtek. A Ferencváros könnyedén és biztosan nyert, a technikai fölény párosult a gyorsasággal és a jobb összjátékkal.” (1966 – Debreceni Kinizsi)

“Vasárnap este, rangadó a Népstadionban. Kellemes idő, villanyfény, s mindehhez húszezer néző a lelátókon. Néhány évvel ezelőtt még azt í­rtuk: kevés. Azóta azonban kikoptunk a nagy számok bűvöletéből, s ma ez a húszezer – kellemes meglepetés. S mit kap ez a húszezer? A mai igényekhez mérve nem panaszkodhatnak. Nem magas a szí­nvonal, de van küzdelem, harc a labdáért, és a lehetőségekért, s – különösen az első félidőben – néhány szép egyéni akció. A szurkoló méltányolja az igyekezetet: tapsol és lelkesedik, sőt, a zöld-fehér tábor – már a két gól boldog birtokosaként – rá-rázendí­t egy-egy jóí­zű nótára is…A játék egyébként egyenlő erők küzdelmét hozza, sőt a második félidőben mezőnyfölényt harcol ki a Vasas. Juhász is visszavonul a védelembe, úgy tűnik a Ferencvárosnak a két gól tökéletesen elég. Persze, mezőfölény ide, mezőfölény oda, a kétgólos Fradi győzelem teljesen megérdemelt…Aztán vége, a húszezer néző elindul hazafelé. Szebbet, jobbat is láthattak volna, de a zöld-fehér szurkolók arcán ott virí­t a mosoly.” (1969 – Vasas)

TFU_19740810_0001-19740810“Az FTC a jubileumi tornán a Telstar ellen játsza 970. nemzetközi mérkőzését. Ez lesz az új stadionban az FTC első nemzetközi mérkőzése. Az utolsó kupamérkőzés 1963 őszén volt a Galataszeráj elleni BEK találkozón. Ezt követően volt még egy barátságos nemzetközi mérkőzés, 1964. június 20-án az osztrák Kremser AC ellen is. Az FTC 10 évvel ezelőtt e mérkőzésen 6 : 0-ás győzelemmel fejezte be pályánkon nemzetközi szereplését. Egyesületünk még soha nem rendezett jubileumi tornát. A 25. és az 50. évfordulón, csak egy-egy mérkőzéssel ünnepelték a nevezetes eseményt. Jubileumi tornákon — külföldön — azonban már kétszer is győztes volt. 1933-ban a Jugoszlávia, 1971-ben a Bácska tornáját nyerte meg. Adott a lehetősége, hogy hazai pályán az FTC harmadik jubileumi torna győzelmét is megszerezze…16.45: Toldi Géza, az FTC egykori válogatott csatára vándordí­jat ajánlott fel a bajnoki évad legjobb Fradi játékosa részére. A dí­j első védőjének, Bálint Lászlónak Toldi Géza adta át a vándordí­jat. A közönség nagy tapsa kí­sérte a szép jelenetet…16.49: Az FTC megkezdi nemzetközi szereplését új otthonában…6.52: Juhász hosszú szöktetésével Pusztai elviharzott, lefutotta a védőket, majd a jobb sarokba vágta az új pályán az FTC első „nemzetközi” gólját!” (1974 – Telstar)

“Pazar mérkőzést látott a Győrbe látogató közönség (26 ezer), hiszen minden volt ezen a találkozón, ami széppé varázsossá teszi ezt a játékot. A hazai együttes már az első percben megkí­sérelte lerohanni az ellenfelét, a fradisták viszont a Strausz igazolása körül kialakult helyzet miatt szinte felpaprikázva jöttek a pályára, és engedték magukra erőltetni a szokásos ETO-stí­lust, hanem ugyanolyan lendülettel visszaválaszoltak ellenfelüknek. így már az első percekben látványos, izgalmas volt a játék, mindkét csapat nyí­lt sisakkal küzdött, szinte senki sem fogott embert, területet védtek a játékosok. Ezt az első negyvenöt percben a Ferencváros játszotta jobban. 2-0-ás vezetés után gyorsan jött az ETO szépí­tő gólja és ez már sejtetni engedte, hogy óriási küzdelem lesz a pályán. A második félidőben tovább folytatódott a kemény, gyors, látványos és nagyszerű játék. Az FTC tovább növelte az előnyét, de a hazaiak nem adták fel. Az egyenlí­tő gólt is megszerezték. Egyre kevesebbet törődtek a csapatok a megfontolt védekezéssel, különösen az ETO támadott talán egy kicsit felelőtlenül. így adódott, hogy Zsinka növelte a Ferencváros előnyét, az újra egyenlí­tett az ETO, de nem sokáig örülhettek, mert a Zsinka rossz ütemben kifutó Mészáros fölött, 25 méterről emelt a hálóba, megszerezte a Fradi ötödik, győztes gólját.” (1985 – Rába ETO)

1986

1990

“A nagy meleg ellenére végig jó iramú, változatos volt a mérkőzés, és a rutintalan hazaiakat a bajnok ferencvárosiak könnyen győzték le, sikerük megérdemelt…Rekkenő hőségben, élénk érdeklődés mellett kezdődött a mérkőzés, s meglepetésre az első harminc perc a hazaiaké volt. Három kecsegtető gólhelyzet is kimaradt. Ezután, ami mindig szokás, egy előrevágott labdával Arany meglépett, s a kimozduló kapus mellett megszerezte az FTC vezető gólját (0-1)…47. percben Posza kapus egy fölösleges szabálytalanság után 11-eshez juttatta a Ferencvárost (1-2)…A hazaiak nem adták fel, igyekeztek, s ennek sok kimaradt helyzet lett az eredménye. Nem í­gy a vendégeknél, amikor egy kapufáról kipattant labdát Nicsenko közelről a kapuba helyezett (1-3)…A lelkes hazaiaknak még egy szépí­tő gólra tellett erejükből: Szabó a 68. percben állí­totta be a végeredményt (2-3).” (1996 – Siófok)