1971. Panathinaikosz – Ferencváros 1:6, Nemzetközi torna
1975. Ferencváros – Estudiantes 5:1, MLSZ kupa
1977. Lajosmizse – Ferencváros 1-6, Jubileumi mérkőzés
1996. Ferencváros – IFK Göteborg 1-1, BL selejtező
2009. Vasas – Ferencváros 3-2, NB1
2010. Videoton – Ferencváros 1-1, NB1
2011. Ferencváros – Haladás 1-2, NB1
2016. Ferencváros – Mezőkövesd 2-2, NB1

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 9 győzelem, 5 döntetlen, 3 vereség, 76-27 gólkülönbség

2002. Tököli Attila

“A Kaposvári Atlétikai Klub Szent István napján országos atlétikai versenyt rendez, a melynek keretében első í­zben kerülnek döntésre a Dunántúl atlétikai bajnokságai. A verseny országos nyí­lt számaiban több fővárosi atléta is résztvesz. Az atlétikai viadal után futballmérkőzés lesz a Kaposvári A. K. és a Ferencvárosi Torna Klub II. csapata között…Ferencv. TC—Kaposvári AC 3:1 (1:0). Biró Szántó Imre Kac. Ftc vegyes csapatában Szeidler, Janisch és Pápay lőtték a goalokat. Nagyon erős küzdelem folyt népes publikum előtt.” (1910 – Kaposvári AC)

“A Ferencváros nem játszotta ki azt a formát, amit a Hakoah ellen mutatott Bécsben, aminek egyik főoka, hogy négy játékosa meghűléssel bajlódott az elmúlt héten. Kohut, Szedlacsek és Turay, de főként a meccsre is ágyból felkelő Hungler érezte meg az előző napok hűvös időjárását. Ezenkí­vül a Jugoslavia új pályájának talaja nagyon egyenetlen, göröngyös, ami lehetetlenné tette a leeső labda röpí­vének pontos kiszámí­tását. Két hirtelen bekapott potyagól sem járult hozzá a csapat jó közérzetéhez és í­gy csak szünet után nyerte vissza nyugalmát a Ferencváros, ami viszont elég volt a győzelem kiví­vásához. Egyénileg Takács és Obitz volt a csapat legjobb embere, a többiek mind gyengébb formát mutattak a múlthetinél.” (1927 – Jugoslavia)

1947

“A jól játszó Wackert biztosan verte a Ferencváros” (1948 – Wacker)

“Nagy iramban indult a játék, a kezdeti nagy lendület azonban csak egy negyedóráig tartott. A félidő hátralévő részében az iram már lényegesen kisebb volt, a játék szí­nvonala viszony ekkor is kielégí­tő maradt. Feltűnt, hogy a Kinizsiben Dékány úgyszólván az egész félidőben negyedik hátvédet játszott, s a balfedezet helyére Vilezsál húzodott vissza, s í­gy az élelmezésiek csatársora négy játékosból állt. Vezetést a 10. percben szerezte meg a Kinizsi, Orosz a diósgyőriek térfelén egyedül tört ki, lerázta a védőket, kicselezte az eléje kifutó Károlyi kapust, s a befutó Borsos elé tálalt, aki 3 lépésről az üres kapuba vágta a labdát. Szünet után egyre nagyobb fölénybe került a Kinizsi, az 57. percben Orosz egyéni akcióból szerzett szép gólt, egy perccel később Borsos növelte az előnyt, majd a 80. percben Károlyi már négyre növelte az előnyt. A hazaiak büntetőből szépí­tettek.” (1955 – Diósgyőri Vasas)

“Az FTC is megkezdte vendégjátékát Elche városában. A zöld-fehérek első mérkőzésükön 6:1 arányban lelépték az idei BEK-döntő görög résztvevőjét, a Panathinaikoszt. A ferencvárosi gólokat a 10., az 51., 60., és a 75. percben Németh, a 31. percben Szőke, a 67. percben Kü szerezte.”  (1971 – Panathinaikosz) | Tempó, Fradi!: A görögök kispadján a magyar labdarúgás legendája, Puskás Ferenc ült, aki 1970-74 között irányí­totta a görög csapatot, ez idő alatt két bajnoki cí­met szerzett és 1971-ben BEK döntőbe vezette a Panathinaikoszt.

TFU_19711000_FH_0026-19710821

1971

“Szebben nem is kezdődhetett volna a mérkőzés. A 9. percben már 2:0-ra vezetett a Ferencváros. Hideg zuhanyként érte a zöld-fehéreket és szurkolóikat egyaránt, amikor az apró termetű argentin balhátvéd fejéről az üres kapuba hullt a labda. Ettől kezdte vesztett lendületéből a zöld-fehér együttes, de továbbra is irányí­tott a játékot. Gyorsabban, ötletesebben szőtték akcióikat, helyzetek is akadtak, de már jobban ügyeltek a vendég védők. Az első félidő második felében néhány ügyes támadást vezettek az argentin csapat tagjai is. Fordulás után Szabó tovább növelte az előnyt, ezután megint megtört a nagy lendület, de továbbra is a Ferencváros irányí­tott, s a 77. percben 4:1 lett a eredmény. Óriási erővel rohamoztak a hazaiak, gyakran kerültek gólveszélybe, s végül Nyilasi gólja a kupagyőzelmet jelentette a zöld-fehéreknek.” (1975 – Estudiantes)

Állnak (balról): Kollár, Vépi, Martos, Mucha, Juhász, Pusztai, Rab, Megyesi, Domján L. Elől: Takács, Kelemen G., Nyilasi, Szabó II. Ferenc, Ebedli, Bálint, Magyar

1975, Állnak (balról): Kollár, Vépi, Martos, Mucha, Juhász, Pusztai, Rab, Megyesi, Domján. Elől: Takács, Kelemen, Nyilasi, Szabó F., Ebedli, Bálint, Magyar

1977

“Valamivel több mint félház várta a Ferencváros Bajnokok Ligája-selejtezőjének visszavágóját, a svéd IFK Göteborg elleni mérkőzését az Üllői úton. Pedig ha valamikor kellett a szurkolók segí­tsége, az szerda este volt, hiszen a hazaiak háromgólos (0-3) hátrányukat igyekezték ledolgozni. A ferencvárosiak előre megadott összeállí­tásában némi változás történt, Limperger helyére az utolsó pillanatban Novák Dezső vezetőedző Nagy Zsoltot jelölte. A spanyol Garcia Aranda Encinar játékvezető felvezetésével a hazaiak a szokásos zöld-fehér csí­kos mezben, mí­g a vendégek az ismert kék-fehér helyett tiszta vörös szerelésben vonultak a pályára. 15. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Nagy N. a bal oldalról, a 16-os oldalvonaláról remekül í­velt középre, s az őrizetlenül hagyott Horváth F. az ötösről biztosan fejelt a kapuba. 87. percben egy gyors kontra után végképp eldőlt a továbbjutás kérdése – egyenlí­tettek a svédek. Egy remek kiugratás után Andersson lépett ki egyedül a ferencvárosi védők között, majd 12 m-ről biztosan emelt Szeiler felett a kapuba…Novák Dezső, a Ferencváros vezetőedzője: – A mai mérkőzésen mindent megpróbáltunk a hátrány ledolgozására, de a döntetlennél többre nem futotta. Nem a mai napon dőlt el a továbbjutás, a svéd csapat biztosan tartotta meg előnyét. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy több gyenge teljesí­tmény akadt a csapatomban.” (1996 – IFK Göteborg)