2020. Sturm Graz – Ferencváros 0-1, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 10 mérkőzés, 8 győzelem, 2 döntetlen, 31-15 gólkülönbség

2020. Baturina, Roko

1957. Mészáros József
1979. Magyar István
1993. Horváth Dezső

“A Ferencváros játékosai egy napra félbeszakí­tották szabadságukat, hogy a szélrózsa minden irányából összejöjjenek egy barátságos mérkőzésre Bajára. Persze a bajai szurkolók nagy lelkesedéssel fogadták a csapatot, különösen a a KK játékosokat ünnepelték. A pályán körülbelül 2500 főnyi közönség gyűlt már össze, amimkor a Ferencváros kiérkezett. Az öltözőben előbb “keresztelőt” tartanak, Trenkából Tihanyi lesz, Sziffertől pedig Szirmai – minden külön értesí­tés nélkül. A Ferencváros igyekezett jó futballt bemutatni a bajaiaknak. A védelemben Tihanyinak alig volt dolga, a hátvédpár jó, a fedezetsorban pedig Székely keltett kellemes meglepetést. A csatársorban Gyetvai és Sárosi játszott a legjobban.” (1937 – Bajai Turul SE)

“Az I. félidőben óriási erővel kezdett a Ferencváros. A Csepel védelme ekkor erősen bizonytalankodott, s ha a Ferencváros támadói komolyabban vették volna a játékot, akkor az első félórában még több gólt rúghattak volna. 3:0 után erősen feljött a Csepel, csatárai azonban csak a 16-osig bizonyultak veszélyesnek. Szünet után, amikor lement a nap, csökkent a hőség, nagy iramban folytatódott a játék. A Csepel megtáltosodott, már-már úgy látszott, hogy egyenlí­teni tud, de aztán a védelem hibájából a Ferencváros gyorsan még két gól lőtt. Ezzel be is biztosí­totta a győzelmét. Izgalmas, jóiramú játék volt, a Ferencváros jobb volt ellenfelénél s megérdemelten győzött. A zöld-fehérek csapata időnként nagyszerűen játszott, sokszor azonban elgyengült.” (1948 – Csepel)

KSL480810-19480808-Csepel-2

1948

“Csanádi Árpád: — Még 45 percig kell kitartani! És akkor erre a győzelemre büszkék lehetünk. A második félidő elején még óvatosan játszunk. Majd ha kezdenek fáradni, akkor próbáljunk meg mi többet rohamozni. Elgondolásunk nagyszerűen bevált. Kb. 10 percnyi játék után teljesen magunkhoz ragadjuk az irányí­tást. Két-három rövid adogatást egy hosszú szöktetés követ. Hol Kertész, hol Fenyvesi száguld az indonéz kapu felé. Egymásután zúdulnak a lövések az ellenfél kapujára, gólt azonban mégis hátvéd rúg. Ombódi egy előretörés után bombalövést zúdí­t kapura. Mintha zsinóron húznák a labdát a felső sarokba. Kettős sí­pjel: 3:0! Eldőlt végleg a mérkőzés. Az utolsó percekben már teljesen egyoldalú a játék. Szinte állandóan a mi birtokunkban van a labda. A közönség ütemes tapsa kí­séri az öltözőbe a két csapatot. Nagyszerű mérkőzés volt! Sugárzó arccal rogynak le a Fradi-fiúk az öltöző padjaira. Tí­z perc is eltelik, amí­g zuhany alá állnak. Ólmos fáradtság vesz erőt mindegyiken. Nem baj fiúk! Most már túl vagyunk rajta. S nem is akárhogyan. Mert ez az eredmény sokáig emlékezetes lesz. Köszönet érte Fradi-fiúk!” (1957 -Indonézia)

FFA_0142-2

1957

1971

NS-19760809-01-19760808

1976

“Gólokban gazdag, szórakoztató, élvezetes mérkőzést láthatott a szépszámú salgótarjáni közönség. A valaha NB1-ben is megfordult, most viszont csupán a megyei bajnokságban szereplő kohász együttessel szemben a kupavédő FTC azonnal kezébe ragadta a karmesteri pálcát. A ferencvárosiak korán született vezető góljára a házigazdák még válaszoltak, ettől kezdve azonban a zöld-fehérek döntő fölénybe kerültek és a szünetig látványok gólok révén tetemes előnyre tettet szert. Szünet után a Fradi könnyelműen, nagyvonalúskodva játszott. Ettől a lelkes tarjániak vérszemet kaptak, Oláh és Bódi révén ügyes támadásokat vezettek, többször is alaposan megkeverve a vendégek védelmét. Nyilasi mester kettős cserével sem tudta rendezni a sorokat. Az élete legjobb formájában játszó Bódi Károly egyre-másra érte el szebbnél szebb góljait. Az FTC továbbjutását ugyan nem fenyegette veszély, a megyei első osztályú ellenféltől kapott négy gól azonban elgondolkodásra késztetheti a játékosokat és a szakvezetőt.” (1993 – Salgótarjáni Kohász)

“Az első félidőben nagyon megilletődötten játszott az újonc, és megérdemelten szerzett megnyugtató előnyt a Ferencváros. Fordulás után a fővárosiak láthatóan visszavettek az iramból, és a hazaiak is többször eljutottak Szeiler kapujáig. A találkozó összképe alapján a Ferencváros megérdemelten vitte el a három pontot…A 12. percben Páling lesgyanús helyzetben ment el a jobb oldalon, beadását Lipcsei 6 méterről helyezte a kapuba (0-1)…A 25. percben ismét rezgett a hazai csapat hálója: egy szögletet követően Christiansen elé került a labda, az ő beadását Páling négy méterről fejelte a jobb alsó sarokba (0-2). Továbbra is szorongatta újonc ellenfelét a fővárosi csapat, az egerszegiek csak elvétve lépték át a félvonalat. A 39. percben tovább növelte előnyét a Ferencváros. A bizonytalankodó védők közül Neagoe lépett ki, és 11 méterről biztosan lőtt a bal alsó sarokba (0-3).” (1994 – ZTE)