1967. Budafoki MTE Kinizsi – Vasas, Ferencváros válogatott 1:5, Edzőmérkőzés
1969. Valkó – Ferencváros ?:?, Edzőmérkőzés
1975. Szeghalmi MEDOSZ – Ferencváros 0-5, Edzőmérkőzés
1990. Beregszászi járás-válogatott – Ferencváros 1-3, nemzetközi barátságos
1991. Berettyóújfalui SE – Ferencváros 1-11, Jubileumi mérkőzés
2008. Baktalórántháza – Ferencváros 1-2, NB2
2009. Ferencváros – DVSC-DEAC 3-1, NB2
2014. Ferencváros – Paks 2-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 11 győzelem, 1 döntetlen, 5 vereség, 51-29 gólkülönbség

1996. Lisztes Krisztián

“Az I. osztályú bajnokságért folyt ez a küzdelem, mely alapos meglepetéssel végződött és kis hí­ja, hogy a győzelem nem fűződött a Ferenczvárosiak nevéhez. A Ferenczvárosiak csapata utolsó szereplése óta lényegesen javult, az egyes játékosok nagyon ügyesen és fürgén játszottak, sőt önzetlenül kombináltak is. A Műegyetemiek ellenben már rég nem játszottak ilyen rosszul, különösen a csatársor, mely Koch és Surányi távollétét nagyon megérezte. Az első félidőben a Ferenczvárosiak határozott fölényben voltak és ennek hű kifejezője a 2:0 arány, melylyel az első félidő javukra végződött. A második félidőben a Műegyetemiek jobban játszanak, amit nagyban elősegí­t az a körülmény is, hogy a Ferenczvárosiak néhány játékosa észrevehetőleg elfáradt. A Műegyetemi csapatnak nagy erőfeszí­téssel sikerült kiegyenlí­teni, de a győzelmet megszerezni már nem tudta. A Ferenczvárosiak csapatában nagyon szépen játszott a két szélső csatár: Borbás és Kovács, a védelemben pedig Gabrovic és Berán.” (1901 – Müegyetem FC)

MK-1912-13Tempó, Fradi!: Visszanyúlni a kezdetekhez, a hőskorhoz igazán hálás feladat. A ferencvárosi labdarúgás történetét ismerők jól tudják, hogy a hőskor első világháborúig tartó időszaka nem csak a megalakulásról szólt, de nyolc bajnoki cí­met is hozott és megalapozta a jövőnket. Egy jelentős „trófea” még hiányzott ezekből az évekből, a magyar kupa elhódí­tása, amit 1909-ben indí­tottak útjára. Nem lennénk hiteles forrás, ha nem emlí­tenénk meg, hogy a magyar kupának volt „előzménye”, hiszen 1903-tól a bajnoki mérkőzések mellett elindí­tották az Ezüstlabda sorozatot, amit első í­zben éppen a Ferencváros nyert meg. ..1913. június 1-én, egy forró nyári napon rendezték a kupadöntőt a Ferencváros és a Budapesti AK csapatai között. A döntőre az akkori hí­radások szerint nagyon kevesen voltak kí­váncsiak: “No de valljuk meg, a játék maga nem is érdemelt dúsabb keretet. Nagyobbára szí­ntelen, egyhangú játék, a bí­ró egymásra halmozott tévedés és a szerencsésebb csapat fölülkerekedése jellemezte a mérkőzést” – í­rta a Sporthí­rlap…A döntő mérkőzés elején a BAK támadott többet, de ettől függetlenül a Fradi lőtte a gólokat. Az első kupasikerünk másról is “emlékezetes: “Schlosser nemcsak a góljával hí­vta fel a figyelmet, hanem a pályán és azon túli „viselkedésével” is. A pályán egy BAK védőtől kapott „boxot” torolt meg, egy jól irányzott rúgással, a másik botrány két hölgy körül játszódott le. Schlosser felesége megsértette az egyik BAK-játékos barátnőjét, melyért a tettre kész barát próbált elégtételt venni a férjen a mérkőzés után az öltözőben, ahol azonban győzött a túlerő és a csapattársak „kitoloncolták” a felhevült párbajhőst. (1913 – BAK)

1912/13

“Győzött a Hungária-Ferencváros vegyes Norrköppingben” (1934 – Kamraterna)

“2:0-ra vezetett az I. félidőben a Ferencváros, mégis itt vesztette el a mérkőzést” (1936 – Rapid)

“Szünet után kitűnően játszott a Ferencváros” (1958 – Radnicki Beograd)

“Változatos, érdekes, helyenként szí­nvonalas mérkőzést hozott az örökrangadó. Az MTK taktikája érthető volt. A vendégek arra törekedtek, hogy minél kevesebb gólt kapjanak, ezért a zöld-fehér csatárok mellé őrzőt jelölt ki Kalocsay dr. Sőt a középpályásokat is szinte árnyékként követték az MTK védői. A zöld-fehérek e hadrend ellen sok mozgással, hátvédek gyors előretöréseivel igyekeztek játszani. Ezért egymás után alakultak ki jobbnál jobb helyzetek. Szünet után az MTK gyengült a két cserével. Az FTC csatárai ismét egymás után alakí­tották ki a gólyhelyzeteket. A két gólon kí­vül négy kapufát értek el. Az MTK gólja után is szinte kézzelfoghatóan érezni lehetett, hogy ezt a mérkőzést a Ferencváros nyeri, mert rá tudta kényszerí­teni taktikáját a vendégekre. Ha a hazaiak jobban kihasználják a helyzeteiket, akár 3-4 góllal is nyerhettek volna.” (1974 – MTK)

“A Népstadion tavaszi záró rangadóján hamar eldőlt a két pont sorsa. A 17. percben már 2-0-ra vezettek a zöld-fehérek. Előnyüket elsősorban annak köszönhették, hogy gyorsabban, ötletesebben szőtték támadásaikat és a kapura többször jelentettek veszélyt. Döntőnek bizonyult azt is, hogy a középpályások, Nyilasi, Ebedli és Mucha a játékidő első részében sokat mozogtak, í­gy az őrzésükkel megbí­zott Lukácsot, Szücsöt és Pintért is többször átjátszották. Elég gyakran, labda nélkül is sokat mozogtak. A Ferencváros minden csapatrészében jobb teljesí­tményt nyújtott, mint ellenfele, és teljesen megérdemelten szerezte meg a két pontot a mérsékelten játszó és keveset nyújtó Honvéddal szemben. ” (1977 – Bp. Honvéd)

“Az első fél órában mindkét csapat egymás gyengéit kereste, és mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 41. percben egy védelmi hiba után a fővárosi csapat megszerezte a vezetést, de három perc múlva a hazai csapat egyenlí­tett. A második félidő igen rosszul kezdődött a Siófok részére, mert 11-esből újból a fővárosi csapat szerzett vezetést. A büntető nagyon megzavarta az egyébként is gyengén játszó hazaiakat (az utolsó húsz percet tí­z emberrel játszották végig), és a Ferencváros felülkerekedve, könnyen szerezte meg nagy arányú győzelmét, ami egy kicsit túlzott. Albert Flórián: – Az eredmény önmagáért beszél. Úgy érzem rászolgált a csapat a győzelemre, a gólkülönbséget is teljesen megérdemeltnek tartom.” (1988 – Siófok)

“Kárpátalján igazi ünnepnek számí­tott a Ferencváros vendégjátéka. Az ottani magyarság valóságos népünnepélyt kerekí­tett a zöld-fehérek első beregszászi mérkőzéséből. A tartalékos csapat időnként tetszetős játékkal hálálta meg a szeretetteljes fogadtatást.” (1990 – Beregszász)

“Rácz és Koch bemutatkozott” (1991 – Berettyóújfalu)

“A győztes találatot a 89. percben szereztük meg, amikoris Lipcsei beí­velése után Shaw fejelt a kapuba. Mivel azonban a Szolnok is megnyerte az utolsó meccsét, maradtunk a harmadik helyen…” (2008 – Baktalórántháza)