1955. Bp. Kinizsi – BSK Belgrád 5:2, nemzetközi barátságos
1963. Ferencváros – Pénzverő 7:0, Edzőmérkőzés
1968. Ferencváros – Ercsi Kinizsi 7:0, Edzőmérkőzés
1971. A-válogatott – Ferencváros 5:1, Edzőmérkőzés
1976. Tatabánya – Ferencváros 1-1, NB1
1988. Tatabánya – Ferencváros 2-1, NB1
1991. Werder Bremen – Ferencváros 3-2, KEK
2004. Ferencváros – Pápa 5-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 13 mérkőzés, 8 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség, 36-16 gólkülönbség

1974. Pataky Miklós dr.
1974. Rab Tibor
1988. Páling Zsolt

“Különösen a sportkörök indokolt érdeklődése kisérte a mult vasárnap e két csapat találkozását a lágymányosi sport telepen; nemcsak azért, mert a bajnokság sorsára nézve is rendkí­vül fontos most a két vezető egylet minden mérkőzése s hogy éppen a Postások arattak tavaszszal a FTC. fölött 2:0 arányban váratlan győzelmet: hanem azért is, mert hí­re járt, hogy a Postások uj összeállí­tásban fognak szerepelni, ami meg is történt. Az uj összeállí­tás jobb a réginél. Különösen szerencsés volt Kolhanek I. középfedezetként való szerepeltetése, ki e helyen valóban kitűnő volt. A csatársorban jó volt Holub, mig Buda öszszekötőnek vált jól be. A védelemben a két hátvéd, Bodor és Fekete jól dolgozott, de Giba a kapuban határozottan gyengén védett. A FTC. a szokott jó volt, bár a védelme most nem volt formában. Nagy előnye volt a csapatnak gyorsasága, amelyben határozott fölényben volt ellenfele fölött.” (1904 – Postás)

“A millenáris versenypálya nézőközönsége vagy 8000 főnyire fölszaporodott, a mikor a biró megadta a jelt a már hetek óta lázasan várt mérkőzés megkezdésére. Az izgatottság a tetőpontját érte el a két csapat összecsapásának a pillanatában. A FTC bár egyik játékosa késése miatt csak 10 taggal kezdte a mérkőzést, oly vehemenciával feküdt neki a küzdelemnek, hogy már a második percben megszerezte a vezető gólt. A mérkőzés sorsa ezzel a hirtelen jött eredménnyel meg is lett pecsételve. A várt idegizgató tusakodás helyett egy hétköznapi, sokszor a lanyhaságig kényelmes mérkőzést kapott a közönség.” (1910 – BAK)

“A Ferencváros Bukovi nélkül, tíz emberrel győzött a meglepően jó Vasas ellen” (1927 – Vasas)

“A déli napsütésben a szép szál fiúkból álló szegedi csapat fut ki elsőnek a Hungária gyepére. A közönség élénk szimpátiával fogadja s meg lehet állapí­tani, hogy a Ferencváros hí­vei kissé féltik a zöld-fehéreket a paprikavörösben lévő együttestől. Utólag kiderült, alaptalan volt a félelem. A Ferencváros egészen mást adott ezen a mérkőzésen mint amit az elmúlt hetekben tőle láttunk. Igaz, a Szeged sem volt az a komoly, nagy ellenfél, amilyennek az ősz elején mutatkozott, mégis erős irammal, kemény küzdeni tudással kellett megtörni ellenállását. A Ferencváros ezt fél óra alatt megtette, s utána könnyedén lőtte a gólokat…Blum Zoltán: — Szép volt a játék, mert sok, komoly akciót láttunk, s azokat a csapat rendre be is fejezte.” (1932 – Szeged)

“A Ferencváros fiataljai kitettek magukért, bár a Budafok igazolta, hogy legveszélyesebb középcsapatunk” (1938 – Budafok)

“Lendületesen kezdett a Ferencváros, de negyedóra elteltével lanyhult az iram, s í­gy folyt azután a játék sokáig. Csak nem állandóan a Ferencváros támadott, de csak a mérkőzés vége felé vált igazán nyomasztóvá a zöld-fehérek fölénye. Hogy mégsem ért el több gólt a Ferencváros, annak az az oka, hogy támadósora körülményesen épí­tette fel a támadásokat. A soroksáriak védelme önfeláldozóan harcolt, csak a mérkőzés utolsó 10 percében esett vissza. Végeredményben a Ferencváros ebben az arányban is megérdemelten győzött…Lyka Antal: — A Soroksár nagyszerűen védekezett…” (1949 – Soroksár)

1955

“Mint várható volt, a közönség hangorkánjától támogatott hazai együttes óriási lendülettel kezdett. Villámgyors, kevés húzásból álló támadásaik egymás után meleg pillanatokat okoztak a ferencvárosi kapu előtt. A zöld-fehérek a kezdeti idegességüket levetkőzve lelkesen és önfeláldozóan védekeztek, de í­gy is akadt helyzetük – több is – a vörösmezes liverpooliaknak. Ezek egy részét elügyetlenkedték vagy pedig a kitűnően védő Géczi hárí­tott döntő helyzetben. Ebben az időszakban meglehetősen idegesen, kapkodva játszott a Ferencváros, elől csak pillanatokig volt a labda, a liverpooliak támadásai egymást követték és beszorult a kapuja előterébe a magyar együttes. A középpályások is elsősorban a védekezéssel voltak elfoglalva., elől a három csatár semmi veszélyt nem jelentett. Nem volt játékukban elég átütőerő, lendület. Szünet után sem változott a játék képe, nagy lendülettel támadtak a hazaiak, viszont már sokkal higgadtabban, szervezettebben védekezett a Ferencváros. S ahogy teltek, múltak a percek, úgy lett idegesebb, pontatlanabb a Liverpool csapatjátéka. A kapu előtt most is voltak helyzetek, de kapkodtak a pirosmezesek, s az önfeláldozóan és igen lelkesen játszó ferencvárosiak mindig közbe tudtak lépni. Az utolsó perceket is a hazaiak rohamozták végig, a 91. percben egy jobb oldali támadás után mégis Máté remek egyéni alakí­tása után gólt szerzett a Ferencváros. Ez a gól nagyon jelentős lehet a továbbjutást illetően. A látottak alapján azonban meg kell állapí­tani, harcos, jó képességű csapat a Liverpool és nehéz 90 perc vár a visszavágón a Ferencvárosra. Most példát mutattak lelkesedésből, küzdeni tudásból, otthon a csapatjátékban is előbbre kell lépni.” (1974 – Liverpool)

“Csak egy félidőn át táncolt csárdást a Werder Bremen a Ferencvárossal: az elszalasztott lehetőségek mérkőzésén a német kupagyőztes csupán 3:2-es győzelmet volt képes elérni a magyarokkal szemben, s aggódva várhatja a budapesti visszavágót. “Ez egy nagyon veszélyes eredmény” – nyilatkozta a mérkőzés után Willi Lemke, az északnémet csapat menedzsere. A Bild-Zeitung szerint a brémaiak először elbűvölték a közönséget, ám később aludtak, ugyhogy a német játékosok remegő lábbal lesznek kénytelenek az Üllői úton pályára lépni. “Az első félidőben úgy nézett ki a dolog, hogy a Werder besétál a harmadik fordulóba. A dió azonban sokkal keményebbnek bizonyul, miután a brémaiak a legtöbb bajnoki cí­mmel büszkélkedő magyar csapatot csak 3:2-re voltak képesek legyőzni. Rehhagel edző védekező ellenfélre számí­tott, ám a magyarok bátran törtek előre… Rehhagel védencei a második félidőben könnyelműen levették lábukat a gázpedálról. Kapu előtti tűzijáték helyett visszafogott támadójátékot produkáltak, ami megbosszulta magát a 73. percben… A tévékészülékek előtt ülő nézők a magyar gólt már nem láthatták, mert a ZDF állomás éppen akkor, amikor a Weser stadionban izgalmassá vált a dolog, Barcelonába kapcsolt át. Talán azt hitték, hogy Brémában minden rendben van. Az ember igy csapja be önmagát” – í­rta a Bild.” (1991 – Werder Bremen)