54 éve született Fodor Imre
93 éve született Korányi József
51 éve született Lanczkor Sándor
73 éve született Géczi István dr.

dr. GÉCZI ISTVÁN a Ferencváros színeiben 507 alkalommal lépett a pályára, melyből 404 tétmérkőzés (309 bajnoki, 38 magyar kupa, 58 nemzetközi tétmérkőzés). Klubunk több mint száz éves történelmében “Vörös” a legeredményesebb kapusunk. 140 tétmérkőzésen nem kapott gólt és a legtöbb mérkőzésen védte a kapunkat. 1964-1967 között 102 bajnoki mérkőzésen megszakítás nélkül sorozatban védte a Fradi kapuját! Ötször nyert magyar bajnoki címet, kétszer magyar kupát és tagja volt az 1965-ben VVK-t nyert csapatnak. Bár a hatvanas évek legjobb kapusának tartották, a válogatottba ritkán kapott meghívást. 23 alkalommal húzhatta magára a nemzeti színű mezt, 1966-ban tagja volt a VB csapatnak (nem lépett pályára), és 1972-ben olimpiai ezüstérmet szerzett.

2016. DVSC – Ferencváros: 0-0, MK

Összes díjmérkőzés: 23 mérkőzés, 16 győzelem, 5 döntetlen, 2 vereség, 48-18 gólkülönbség

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“A második félidőben a többször és veszélyesebben támadó fél ismét a F. T. C., most azonban az ellenfélnek rendkívül szépen védő kapusa, vagy ha ő nem, a balsors a legbiztosabbnak látszó goalokat is meghiúsítja, míg végre egy szép kombináczióval keresztülvitt támadás után újra bent van a labda a B S. C. kapujában; ezt azonban a biró off sidenak minősíti. Ettől fogva a B. S. C. folytonosan off side és fault kiabálásokkal igyekszik terrorizálni a birót, sőt ha nem itél teljesen a kívánságuk szerint, alkudoznak, czivakodnak vele s ebben a nézőközönség közt álló klubtársaik teljes kórusa kiséri őket, a mellett lassankint úgy átcsapnak a durva játékba, hogy a jóízlésű közönségnek az a része is, mely előbb még élvezettel nézte az ő játékukat is, teljesen ellenök fordul és elitéli őket s több játékosuk kiállítását követeli a bírótól.” (1902.03.16 – BSC, Challenge Cup)

Képek a hőskorból: 1913.03.16 – MTK, NB1

TV-19130330-06-19130316

“A szabadrúgást Lyka a kapu elé irányítja, Toldi a kornervonal köze­léből hátrafejeli, s Takács II. kapásból, védhetetlenül lövi a sarokba. A Fradi drukkerek nem mernek hinni a szemüknek. Másodpercek telnek el, amikor végre felharsan a diadalordítás: Gól !!!” (1930.03.16 Bocskai, NB 1)

“A Dózsa nem játszott alárendelt szerepet, mint azt az eredmény mutatja. Kétségtelen , hogy a nagyobb tudás a zöld-fehérek oldalán volt, a Dózsa azonban kis szerencsével két-három gólt is elérhetett volna.” (1946.03.17 – Dózsa Madisz, NB1)

Tempó Fradi!: A Dózsa Madisz ellen győztünk 6:0-ra, de ennél talán sokkal “izgalmasabb” maga az ellenfél, hiszen ferencvárosi Dózsának is hívhatnánk őket, mely valljuk be, elég furcsán érintené nem csak a zöld-fehérek, de a lila-fehéreket is. A “ferencvárosi” itt nem a Fradira, hanem kerületre utal, hiszen a Dózsa Madisz egy IX.kerületi csapat volt, mely 1945-ben jutott fel az NB1-be. A klub történetéhez tartozik, hogy a MADISZ (Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség) egy országos ifjúsági szervezet volt, melynek több településen voltak focicsapatai, így Budapesten is. A fiatalokból álló csapat az 1945/46-s bajnokság “pofozógépe” lett, majd a Haladás elleni mérkőzésük után kirobbant bundaper után törölték őket a bajnokságból. Ezután nevet változtattak (Budapesti Partizán SC), de ennél több információ már nem lelhető fel a valamikori “ferencvárosi” Dózsáról.

“Két egymástól teljesen elütő 45 percet láthatott az Üllői úti pálya közönsége. Az I. félidőben a pécsiek minden törekvése az volt, hogy gólt ne kapjanak, ezért hátul szinte teljes svájci reteszt alkalmazta: a jobbszélső Kamondi középhátvédként Friedmanszkyt igyekezett semlegesíteni, mint valami műhold, állandóan a zöld-fehér középcsatár körül keringett…A II. félidőben a zöld-fehérek a korszerű csatárjáték elemeit vonultatták fel. Ezzel sikerült megontaniok a vendégek hadállását, a csatárok a régen látott sokmozgásos játékkal valósággal felőrölték ellenfelük védekező erejét, feltörték a pécsiek reteszét.” (1958.03.17 – Pécs, NB1)

“A fölényes 6:1 után senki sem gondolta, hogy az 1969-s év a Ferencvárosi labdarúgás (és persze a magyar labdarúgás) fordulópontjaként fog bekerülni a történelem könyvekbe. A Fradi legendás “öregjei” már nem tudtak lépést tartani az Újpest feltörekvő titánjaival. A “mágikus Újpestként” emlegetett csapat a legendás a következő 10 évben egyeduralkodó volt a magyar labdarúgásban. A Ferencvárosi labdarúgás több mint száz éves történetét több “sorsfordító” esemény befolyásolta. Volt köztük politikai, volt amikor saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, de voltak olyan időszakok is, amikor a törvényszerűségek hoztak változást az életünkbe. Ilyen volt 1969 is, amit bár a politikai és Albert Flóri dániai komoly sérülése is befolyásolt, de végül is igazából a maga az idő hozta meg a végső döntést. Váltani, változtatni kellett, de ez nem ment egyik napról a másikra.” (1969.03.16 – Haladás, Tempó Fradi! Muzeális lapszemle)

“A tartalékos győriek örülhettek, hogy a gólnélküli első félidő után megúszták egy hármassal…A két együttes összeállítása alapján biztos hazai sikerre lehetett számítani, hiszen a vendégeknél csak egy-két játékos maradt hírmondónak a megszokott kezdő tizenegyből. A többiek sérülés, betegség, illetve eltiltás miatt nem álltak Verebes József vezetőedző rendelkezésére.” (1994.03.16 – ETO FC Győr, MK)

“Bár ezúttal nem játszott igazán jól a bajnoki címvédő Ferencváros, győzelme megérdemeltnek mondható, hiszen az első perctől kezdve irányította a mérkőzést, míg a vendégek erejéből jobbára csak a védekezésre tellett. A győztes gólt Jagodics szerezte, 25 m-ről hatalmas bombát eresztett meg a bal felső sarokba.” (1996.03.16 – Debrecen)