1958. Ferencváros – Csepel 4:1, Edzőmérkőzés
1959. Ferencváros – Orosháza 8:2, Edzőmérkőzés
1961. Ferencváros – V. Kábel 9:0, Edzőmérkőzés
1972. Ferencváros – Sparta Praha 2-0, KEK
2002. Ferencváros – Siófok 4-0, NB1
2003. Ferencváros – Haladás 2-0, NB1
2006. Ferencváros – Pécs 4-0, MK
2008. Ferencváros – Baktalórántháza 3-0, NB2

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 3 vereség, 32-13 gólkülönbség

1902. Novotny Géza
1902. Weinber I. József

“A millenáris pályán tartotta a két csapat revánsmérkőzését. A mérkőzést a formáját visszanyert FTC. csapata nyerte meg szép játék után biztosan. Az eredmény teljesen reális, mert mindkét félidőben a FTC. támadott többet. A BTC. játéka ma nem elégí­tette ki hí­veit. Összjátékuk hanyatlott és ismét visszatérnek a hosszú labdaadogatás és kiszökési kombinációkra… A FTC. támadásait siker csak a 25. percben Bródy által elért gól eredményezte. 38. p. Schlosser 11-es rúgását Bihary fogja…14. percben Gerstl szép csavart lövését Bihary nem védheti. FTC. tovább is a helyzet ura, mig a BTC. teljesen visszaesik. 28. percben FTC. a harmadik gólt éri el Bródy révén, mely gól az off side szabályokkal nem volt egészen összeegyeztethető. Az utolsó 15 percben a játék a beállott sötétség miatt nem volt folytatható.” (1908 – BTC)

“A Ferencváros nem játszott igazán jól, de a csapat klasszisát mutatta, hogy í­gy is gólokkal győztek. Az 5 érvényes gólon kí­vül 2 érvénytelent is szereztek valamint kihagytak egy 11- est és 6 (!) kapufát lőttek! A múltheti vérveszteség után senki sem várhatott a Vasasoktól ilyen komoly ellenállást. Mert a mérkőzés félidejében például még senki sem reméltem, hogy 5:1 lesz a végeredmény, de még a II. félidő jó részében is nyilt volt a harc. A Ferencvárosnak nem volt jó napja, néhány embere szokott formája alatt játszott, a csapat klasszisára azonban kitűnő fényt vet, hogy í­gy is a gólhelyzetek tömegét hozta össze. A találkozó sporttörténeti jelentőségét azonban más adta: ekkor buzdí­totta a szurkolósereg először a csapatot: “Hajrá, Fradi”-val! Radványi Pál, a B-közép kapitánya sugárzó arccal tart a klubházba. Kissé rekedt még a sok “Hajrá, Fraditól”: — Csak úgy zúgott a B-közép. Hallották ugye?” (1931 – Vasas)

Tempó, Fradi!: 1970, októberének végén az a furcsa helyzet állt elő, hogy Géczi Pistának egyszerűen nem volt helyettese.Azt nem tudni, kinek az fejéből pattant ki az ötlet, de a meglepő megoldás született. A szakvezetés Gulyás Gézára, a 39 éves kapus mellett döntött, aki még az ötvenes években divattá tette a nap elleni sapka viseletet és akit 1959-ben simán elküldtek a Fradiból, de akinek a szí­ve mindig is zöld-fehér maradt bármerre is sodorták a hullámok. És mikor 1970-ben a Fradi vezetői megkeresték azzal, hogy térjen vissza az első csapathoz, azonnal igent mondott. Nem mérlegelt, nem kért számon semmit. Tudta, hogy segí­tenie kell, tudta, hogy csak vésztartalékként számí­tanak rá, de az örök szerelemnek még 39 évesen sem mondhatott nemet. Erről í­gy í­rtak az akkori újságok: “akiről az akkor í­gy í­rtak: „Őt a sors a tenyerébe vette és felemelte: tizenkét évvel a visszavonulása után újra szerepelt a CSAPATBAN!” (1970 – Bp. Honvéd)

NS-19721026-01-19721025

1972

“Noha a hazai csapat nem játszott alárendelt szerepet, ennek a mérkőzésnek a kimenetele nemigen volt kétséges. A Ferencváros teli önbizalommal érkezett Tatabányára, nagyon magabiztosan lépett pályára, végig kezdeményezett és különösen a szünet után egyre inkább fokozta a tempót. A tatabányaiak úgy próbálták lefékezni a vendégeket, hogy a Ferencváros kulcsjátékosait – Nyilasit és Ebedlit – követő emberfogással kí­sérték. A védekezéssel úgy-ahogy boldogultak, támadójátékuk viszont csődöt mondott. 0:1 után a bányászcsapat megpróbált erősí­teni, de támadójátéka továbbra sem tudott kibontakozni. A fővárosiak uralták a mezőnyt, számos támadást vezettek. Érdekes viszont, hogy az FTC nem akcióból érte el góljait, hanem szabadrúgások után. Ez persze mit sem von le értékükből. A Ferencváros győzelme biztos volt, s a vártnál könnyebben született meg.” (1975 – Tatabánya)

“A Ferencváros már biztos győztesnek látszott, amikor az Újpest egy jó cserét követően, leginkább a fiatal Terjéknek köszönhetően egyenlí­tett és rászolgált a döntetlenre…A két szurkolótábor 40 percen át csupán hangpárbajt ví­vott a lelátón, de a Ferencváros vezető gólját követően a nézőtéren is elszabadultak az indulatok. Egy maroknyi újpesti csoport Páncsics Miklóst, a Ferencváros menedzser-igazgatóját észrevéve berontott a dí­szpáholyba, menekülésre késztetve a zöld-fehérek vezetőjét. A rendőrök késve érkeztek és majdnem összecsaptak a rendbontókkal. Percekbe telt, mí­g az indulatokat megfékezték, és a szurkolókat kiszorí­tották a dí­szpáholyból. A második félidő késve kezdődött, mert a nézőtérről bedobált petárdák és füstbombák miatt a pályát vastag füstfelhő borí­totta.” (1999 – Újpest)

2002

“Ismét Lipcsei Péter volt a Fradi vezére” (2002 – Siófok)

“A Lombard elleni hazai meccsünkkel lezártuk a bajnokság első körét, azaz minden első osztályú csapat ellen játszottunk már a 2003-2004-es kií­rásban. Bár az Arany Ászok liga jelenlegi tabelláján is feljöttünk az 5. helyre, ha a jogtalan hatpontos büntetést figyelmen kí­vül hagyjuk akkor az élre ugrottunk 22 megszerzett pontunkkal. Tettük mindezt úgy, hogy a Siófok elleni mérkőzéssel együtt négy zártkapus meccset játszottunk ősszel.” (2003 – Haladás)

“A hazai pályán játszó Ferencvárost csak az első tí­z percben tudta megfogni a vendég pécsi gárda, többet nem engedtek nekik Tököliék.” (2006 – Pécs)

“A bombagól-specialista” (2008 – Baktalórántháza)