1992. Kispest-Honvéd – Ferencváros 0-1, NB1
2002. AEL Limassol – Ferencváros 2-1, UEFA selejtező
2004. Ferencváros – MTK 2-1, NB1
2009. Kaposvári Rákóczi – Ferencváros 0-0, NB1
2015. Ferencváros – Paks 2-0, NB1
2019. Ferencváros – FK Suduva 4-2, EL selejtező

Összes díjmérkőzés: 25 mérkőzés, 15 győzelem, 2 döntetlen, 8 vereség, 58-33 gólkülönbség

1999. Mucha József

“A Népszigeten két mérkőzés lesz a Ladányi-vándordí­j alapja javára. Délután 3 órakor a Nemzeti Sport Klub a Postásokkal, 5 órakor a Ferencvárosi Torna Klub az Újpesti Torna Egyesülettel méri össze erejét. A Ladányi vándordí­j alapja javára játszott a két csapat óriási közönség előtt, melynek száma még az újpesti angol mérkőzésen jelen voltak számát is jóval fölülmúlta. Az első félidőben a FTC fölénye még nem bontakozott ki teljességében, igy tehát halftime 0:0 arányban végződött. Szünet után FTC erősebben támad és csakhamar öt góllal biztosí­tja győzelmét. A csapat legjobb embere a máris brilliáns formában levő Schlosser. Korody még nem jó, ellenben óriásit fejlődött Kutsera és Rónaival jól megértik egymást. A fedezetsorban csak Bródy elégí­tett ki. A hátvédsorban elsőrangú játékot produkált Rumbold, aki kezdi visszanyerni régi rugékonyságát.” (1909 – UTE)

“A professzionista liga nyitánya nagyszerűen sikerült. 25.000 ember volt tegnap tanúja a Ferencváros és a Budai 33-asok remek küzdelmének. Nagy taps fogadta a kivonuló csapatokat, főleg a Schlosserrel az élen kivonuló zöld-fehéreket. Blum a nappal háttal lévő oldalt választja. A Budai 33-asok kezdenek és mindjárt szenzációs lendülettel támadnak és gólt is szereznek. A zöld-fehérek a 13. percben egyenlí­tenek, de örömük nem tart sokáig, mert a félidő közepén Schmidt góljával újból a budainál az előny. Szünet után egy rövid lélegzetű 33-as támadás pontot tesz a fekete-fehérek offenzí­vája végére. A Ferencváros veszi át 10 emberrel is a támadások irányí­tását és a Kohut-Schlosser páros eredményessége folytán gyönyörű győzelmet arat a végére elfáradó Budai ellen.” (1926 – Budai 33)

“A mérkőzés úgy indult, hogy a Ferencváros könnyen nyeri azt. Hamar kiderült azonban, hogy a Nemzetit joggal tartják a legjobbak komoly ellenfelének is. Okosan felépí­tett támadásokkal hamar kitapogatták a ferencvárosi védelem gyengéit, és ettől kezdve nyilttá vált teljesen a mérkőzés. Az is maradt végig. A Ferencváros túlságosan önbizalommal ment bele ebbe a mérkőzésbe. A védelem végig nem akart hinni a fekete-fehér csatárok veszélyességében. Be is szedett négy gólt és jó néhányszor csak a szerencse mentette meg hálóját a további góloktól. A csatároknak köszönheti a Ferencváros, hogy mégis megmentette a győzelmet: pontosan egy góllal többet lőtt az ellenfelénél. Végig jó iramban, sok szép akcióval tűzdelten futott a játék. Izgalomban is volt része bőven a két tábornak: a 20. percben a Nemzeti támadás lesen akad el. A kapu mögé került labdát Háda oda akarja rúgni Tátrainak, hogy végezze el a szabadrúgást. Ezt azonban kapukirúgáshoz hasonlóan csinálja. A labda átmegy a 16-os vonalon, de nem jut Tátraihoz, mert Kisalagi közbeugrik, megszerzi a labdát, egy ideig tétovázik, majd a hálóba lő. A bí­ró fütyül és középre mutat. A ferencvárosi védők tiltakoznak, nagy csoportosulás támad a pálya közepe táján, a játékosok lökdösik egymást, a két csapat vezetői is bemennek a pályára, a közönség ütemesen sértegetni kezdi a játékvezetőt, melyre rendőrkordon vonul fel a B) tribün elé. Végül a partjelző felvilágosí­tása után a bí­ró semlegesí­ti a gólt, erre a Nemzeti játékosok vették ostrom alá a játékvezetőt és majdnem kitolták a játéktérről. Hét perces viaskodás után folytatódott a küzdelem.” (1937 – Nemzeti)

“Ennek a mérkőzésnek a sorság az döntötte el, hogy a Ferencváros nagyszerűen kezdett és már az első negyedórában háromgólos vezetésre tett szert. Döntő volt azonkí­vül az is, hogy a Ferencváros sokkal többet rúgott kapura. A biztos vezetés birtokában azonban a zöld-fehérek leálltak, ezáltal akadt olyan időszaka a mérkőzésnek amikor nagy nyomás nehezedett a Ferencváros kapujára. Hogy mégis nem lett szorosabb az eredmény az elsősorban a hátvédhármas és Lakat önfeláldozó játékának köszönhetik. Küzdőszelleme a SalBTC-nek is elsőrangú volt. Számukra nem akadt elveszett labda. Végeredményképpen a Ferencváros megérdemelt nyert.” (1948 – SalBTC)

“Nagy érdeklődéssel (80.000 néző) várta a nézősereg a Kinizsi-Vörös Lobogó mérkőzést. A közönség körében arról beszélgettek, hogy vajon győzhet-e a Kinizsi a labdakezelésben és taktikában határozottan jobb és tapasztaltabb játékosokból álló bajnokcsapat ellen. A vitatkozás eredménye az volt: a Kinizsi fiataljai nagy lelkesedésükkel, minden labdára rámenő harcmodorukal is csak abban az esetben győzhetnek, ha a Vörös Lobogó lebecsüli ellenfelét, nem ad bele mindent. így történt 1954. május 9-én és í­gy történt most. A lelkes, veszélyesen rohamozó Kinizsi teljesen megérdemelten győzte le újból a bajnokcsapatot.” (1954 – Vörös Lobogó)

“Kitűnt: Havasi, Dalnoki, Kocsis, Orosz” (1962 – TJ Nové Zámky)

“A kezdés után már látni lehetett, hogy a mérkőzés kimenetele aligha lesz kétséges, mert a mi csapatunk annak ellenére, hogy nem látszott olyan jó formában, mint a legutóbbi bajnoki mérkőzésen, minden tekintetben, főleg technikailag és taktikailag sokkal nagyobb tudást képviselt, mint a Keflavik. A hazai együttes játékosai jól megtermett labdarúgók, kemények, lelkesek, nagy erővel védekeznek, de meglehetősen szervezetlen, ötlettelen a játékuk. A 4:1 nem fejezi ki hűen az erőviszonyokat.” (1965 – Keflavik)

1973

“A mérkőzés előtt Novák Dezső csendes nyugalommal mondta: — Mindenképpen győzni kell!…Ezt a mérkőzést óhatatlanul a Mundialon látottak szemüvegével nézte mindenki. Az első félidőben meglepetésre a Haladás játszotta a korszerűbb labdarúgást. Szorosan fogtak embert, ügyesen váltottak ha kellett, területet védtek. Látványosan alkalmazták a lesszabályt, és ha Kakas nem áll biztosan a helyén, akkor az első 45 percben akár háromgólos vezetést is szerezhettek volna! Fordulás után megváltozott a kép. A Fradi nagyobb sebességre kapcsolt, a Haladás mintha elfáradt volna. Most már többet mozogtak a ferencvárosiak, többet változtatták a helyüket és lelkesebben is futballoztak. Nyilasi gólja felrázta a csapatot és ezután már nem volt vitás, hogy az FTC több góllal is nyeri a mérkőzést.” (1982 – Haladás)

“A lelkes hazaiak ellen a zöld-fehér együttes magabiztosan, időnként tetszetősen játszott” (1984 – Zsámbék)

“A hajrában mutatott játéka, helyzetei alapján a Ferencváros rászolgált a két bajnoki pontra. A zöld-fehérek a találkozó végén – a szí­nészekhez hasonlóan – kéz a kézben felsorakoztak szurkolótáboruk előtt, majd főhajtással köszönték meg a kitartó buzdí­tást. A 79. percben Lipcsei szöktette Nagy Zsoltot, ő faképnél hagyta őrzőjét, Durót, majd 10 m-ről – kissé kisodródva – lőtt, a labda a bal alsó kapufáról vágódott a hálóba” (1992 – Kispest-Honvéd)

“A Ferencváros megérdemelten nyerte meg a találkozót, mivel a második félidőben sok helyzetet dolgozott ki, ugyanakkor a BVSC-nek egyetlen komoly lehetősége sem volt a gólszerzésre. Az 56. percben megszületett az FTC vezető gólja. Jobb oldalról érkezett középre a labda, amit Vámosi még a kapufára csúsztatott, ám a kipattanót az ötös bal sarkánál álló Bükszegi a hálóba lőtte (0-1).” (1998 – BVSC-Zugló)