1976. Rába ETO – Ferencváros 2:1, Bajnokok tornája
1979. Ferencváros – FC Bruges 3-0, nemzetközi barátságos
1980. Royal Antwerp FC – Ferencváros 0-2, Nemzetközi torna
1984. Betis – Ferencváros 2-0, nemzetközi barátságos
1985. Ferencváros – Arisz Szaloniki 0-2, Nemzetközi Torna
1991. Ferencváros – Contrast FC 10-1, Edzőmérkőzés
1996. IFK Göteborg – Ferencváros 3-0, BL selejtező
1998. Ferencváros – MTK Hungária 2-2, NB1
2005. Bp. Honvéd – Ferencváros 3-1, NB1
2009. Nyíregyháza – Ferencváros 3-1, NB1
2010. Kecskeméti TE – Ferencváros 1-2, NB1
2011. Ferencváros – Pécs 0-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 19 mérkőzés, 7 győzelem, 3 döntetlen, 9 vereség, 30-29 gólkülönbség

2010. Pisanjuk, Igor

“Már körülbelül 17 ezer ember lehet a nézőtéren, amikor Schaffer Spéci a játékoskijárat mellett ezt kérdezi tőlünk: — Tetszett látni az idén már a Törekvést? Hegyi a Vasasból azt mondja, hogy simán kell nyernünk…Mintha Schaffer fejében az motoszkálna, hogy a Törekvés az idén megverte már a Gammát, meg a Vasast is. A Törekvés öltözőjében egykedvűen öltöznek. Szinte leri a játékosok arcáról, hogy nem szí­vesen játszanak a Fradi ellen…Tapogatódzással indul a játék, s inkább a Ferencváros támad. Esemény az elején nem igen akad, majd a 11. percben megkapjuk az első gólt: Lázár szerelés után indí­tja Ónodyt, a középcsatár elhúz és 10 méterről lő védhetetlenül a hálóba. 6 perc múlt a csatár ismétel, majd Sárosi dr. góljával a játék kezd egyoldalú lenni. Folyton a Fradi támad. A 27. percben váratlanul szépí­t a Törekvés, de utána is főleg a zöld-fehéreknél van a labda. A szünetben a kőbányaiak keseregnek, szerintük a harmadik gól lesből esett. A második félidő elején az újonc Lakat Sárosi III. elé tálalja a labdát s az úgy 30 méterről jobblábbal a felső sarokba vágja a labdát. Kiss I. gólja már csak ráadás, a Fradi örömfocit játszik…A Ferencváros győzelméhez szó sem férhet. Minden tekintetben megérdemelt. A Ferencváros minden téren jobbat nyújtott.” (1943 – Törekvés)

KS_1943_I_074-19430807-2

1943

“Ellentétes képet mutatott a mérkőzés két félideje. Az I. félidőben a pécsiek nagyon okosan, formásan játszottak, pontosan adogatták egymásnak a labdát, támadóik sokat mozogtak. Megérdemelt volt a kétgólos vezetésük. Szünet után a Ferencváros hatalmas lendülettel játszott, csatárai lényegesen többet mozogtak, mint az I. félidőben, és a pécsiek az első ferencvárosi gól után elvesztették a fejüket, nem folytatták az első félidőben alkalmazott okos taktikájukat. Beálltak a kapujuk elé és csak rúgdalták a labdát. Végeredményben második félidőbeli jobb játéka alapján a Ferencváros győzelme megérdemelt.” (1960 – Pécs)

1963

“Amí­g 0:0 volt az eredmény, a nézőknek nem sok örömük telt a játékban. Mindkét csapat megerősí­tett védelemmel játszott, s meglehetősen bátortalanul, kockázat nélkül igyekezett támadni. Egyik csapat sem tudott huzamosabb időn keresztül mezőnyfölényre szert tenni, mert mindkét együttes játékosai bosszantó, egyéni technikai hibákat vétettek. A Ferencváros valamivel többet, a Honvéd pedig időnként veszélyesebben támadott. Az alacsony szí­nvonalú, hibáktól tarkí­tott játék képe az első gól után sokat javult. Ettől kezdve gyorsabb, mozgalmasabb, izgalmasabb lett a küzdelem. A döntetlen eredmény hű kifejezése a játék képének.” (1965 – Bp. Honvéd)

1966

19680807_19680807_leeds-united-ferencvaros_vvk-donto_0001“1968-ban újra sikerült a bravúr, a Ferencváros a VVK döntőig menetelt. A döntőig fantasztikus sorozatot produkált a csapat. Real Zaragoza, Liverpool, Athletic Bilbao, Bologna – mind olyan csapat melyekről nem lett volna „szégyen” kikapni, de ennek a fordí­tottja is igaz, mivel az 1965-1968 közötti időszak Ferencvárosától sem volt „szégyen” kikapni bármelyik nagy múltú Európai együttesnek. A VVK döntő előtt, az angol újságokban meg is jelent, hogy a Ferencváros Európa legjobb csapata. Ebben természetesen volt egy kis udvariasság és elővigyázatosság is. Ettől függetlenül az angolok biztosak voltak abban is, hogy a VVK-t a Leeds United fogja megnyerni…A VVK-döntő első mérkőzésének egyetlen gólja szabálytalanság után született: a 42. percben Lorimer szögletrúgása után kapu elé csavarodott a labda, Géczi és J. Charlton ugrott fel, és az angol játékos meglökte kapusunkat, aki í­gy nem is tudott a labdához érni. Jones ott termett és 4 m-ről a hálóba vágta a labdát. Sokat támadtak az angolok, de a védelem jól zárt. A hajrában nekünk is volt lehetőségünk. Varga és Rákosi hibázott gólhelyzetben.” (1968 – Leeds United)

1973

“Két gólt í­gérő támadással kezdett az FC Bruges, szerencsére azonban nem tudta kihasználni a helyzeteket. Az FTC fokozatosan lendült játékba, s a félidő derekán már kiegyenlí­tett küzdelmet ví­vott a mezőnyben ügyesen adogató, de a kapura nem sok veszélyt jelentő vendégcsapattal szemben. Szünet után még tudták fokozni az iramot a ferencvárosi játékosok, pontosan, gyorsabban, korszerűbben támadtak ellenfelüknél. Ezzel háromgólos vezetéshez jutottak. Ezután már hiába erőlködtek a vendégek, még a szépí­tő gól sem sikerült. Nagy taps közepette ért véget a találkozó, mely nem csak a győzelemnek szólt, hanem a ferencvárosi labdarúgás legendás kapusának, Géczi Istvánnak is, aki ezen a találkozón állt utoljára kapujában.” (1979 – FC Bruges)

1980

1988

“A Ferencváros játékosai Molnár kiállí­tása után tudták kiegyenlí­teni a vendégek jobb játékerejét, és szerencsével harcolták ki a döntetlent…A 75. percben Madar mellett Vámosi elesett az MTK 16-osán belül, a játékvezető büntetőt í­télt. A 11-esből Nyilas a jobb felső sarokba bombázott (1-2)… A 88. percben hibázott az egész MTK-védelem, a labda a bal oldalon Bükszegi elé került, aki 14 m-ről a hosszú sarokba lőtt (2-2).” (1998 – MTK)