123 éve született Jenni Rudolf
27 éve született Korozmán Kevin
41 éve született Varga Zoltán

Háda_montázs_01

HÁDA JÓZSEF, a harmincas évek legendás Fradijának kapusa 282 alkalommal védte a Ferencváros kapuját. Háromszoros magyar bajnok, kétszeres magyar kupagyőztes és tagja volt az 1937-s KK-t nyert Fradinak. Háda ifjúsági korában magasúgró volt, neki először autója, és ő volt az első aki repülőgépre ült és ő kapott babérkoszorút a munkahelyén azután, hogy a KK döntőben kivédte Piola büntetőjét. Tagja volt az 1938-s VB ezüstérmes magyar válogatottnak.

dzurják-montázs

DZURJÁK JÓZSEF nem “született Fradistának”, de amikor Diósgyőrből hozzánk igazolt, góljaival, a védjegyévé váló “fal(rács)mászásával”, töretlen küzdeni akarásával hamar belopta magát a szurkolók szí­vébe. 125 tétmérkőzésen lépett a pályára zöld-fehérben és 54 gólt szerzett. Tagja volt az 1991/92-s bajnokcsapat. Két alkalommal Csöpi kapta meg a Toldi vándordí­jat.

2021. Ferencváros – DVTK 1-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 21 mérkőzés, 11 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 42-22 gólkülönbség

1924

“A Ferencváros még nagyon hézagos, Somogyot nem kell félteni a nagyarányú vereség ellenére sem. Ha a kis Takács hallgat az orvosokra és nem jön vissza, akkor bizonyosan egészen más eredmény születik. Tí­z emberrel a Ferencváros nagyon nehezen nyerte volna meg a mérkőzést, ami bizony nem a legjobb fényt vet a zöld-fehérekre, hiszen a rosszhelyezésű Somogy volt az ellenfél. Nagy hézagokat találni még a zöld-fehérek csapatában. Dicséretet a tegnapi játék után csak Takács II. érdemel, aki sérülten, kóválygó fejjel is visszajött a pályára és két góllal járult hozzá a győzelemhez. | Takács II.: — Zúg a fejem, folyton két labdát láttam… – Valaki meg is jegyzi: – Ritka az ilyen játékos.” (1930 – Somogy)

1930

“A két csapat küzdelme alacsony szí­nvonalú, unalmas játékot hozott. A Bp. Kinizsi az első perctől az utolsóig a mezőnyben nagy fölényben játszott, de támadásai nem voltak meggyőzőek. Különösen a tervszerűtlenül játszó ötösfogat játékában volt sok hiba.” (1952 – Diósgyőri Vasas)

“Tátrai: — Egyszerűbbé, de ugyanakkor korszerűbbé kell tennünk játékunkat. (…) Herrera: — Nagyon tetszett az FTC játéka! … Szinte hihetetlen, hogy egy hét alatt mennyit változtattak játék felfogásukon a magyar játékosok és most, a visszavágó után, el sem tudom képzelni, mi lehetett velük Milánóban. (Tempó, Fradi!: Az első mérkőzésen 4:0-ra kaptunk ki). (…) A Ferencvárosból egyhangú szavazással Vargát emeltük ki, akire rá sem lehetett ismerni a milánói teljesí­tménye után. Herrera ezt a fiatal játékost egészen kivételes tehetségnek tartja. De meglepett minket Páncsics higgadt, nyugodt vedőjátéka is.” (1966 – Internazionale)

1966, Novák 11-es gólja

“Szűcs majd Szőke kapufalövése vezette be a mérkőzést, de a 22. percben már megszületett az első gól. Katona a szélről középre adott. A labda Branikovits elé került, aki senkitől sem zavartatva, 5 m-ről a kapuba lőtt, 1:0. Szünet után is folytatódott a zöld-fehér tűzijáték. Novák bombáját óriási bravúrral védte Varga, majd a 62. percben ismét a kapus volt a győztes: kivédte Novák tizenegyesét! A 80. percben Szőke elviharzott a jobb oldalon. Alberthez továbbí­tott, aki meglátta, hogy Varga kimozdult a kapujából, és mintegy 8 m-ről élesen rúgta a labdát a jobb sarokba, 2:0.” (1969 – Egyetértés)

l-1969-031-19690302

1969

“Az egész héten futballlázban égő bajai szurkolók hangulatát (7000 néző!) tovább fokozta a városba megérkzett több száz Fradi-szurkoló. A szemerkélő eső ellenére kitűnő talajú pálya várta a játékosokat. Tí­zperces tapogatódzás után az FTC lett a kezdeményezőbb, elsősorban Dukon és Szenes volt rendkí­vül aktí­v. Hogy a Baja ebben az időszakban nem kapott gólt, azt csak Horváth kapusnak köszönhette. Az ő bravúrjai átragadtak a csapattársakra, í­gy a Baja 65 percig egyenrangú ellenfél volt…Nyilasi Tibor: — Nekem az a legnagyobb örömöm, hogy együtt van a csapat, hiszen ilyen összeállí­tásban még soha nem játszottunk. Az első gólig nagyon nehéz volt.” (1991 – Baja)

“Ritkán rendeznek “edzőmeccset” négyezer néző előtt. Márpedig a szombat délutáni Fradi-Tarján inkább emlékeztetett gyakorló találkozóra, mintsem kupavisszavágóra. A Fradi szinte sétagaloppban nyerte meg a meccset, ellenfele csupán minimális erőbedobásra késztette a zöld-fehéreket…Novák Dezső: — Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban azonban messze nem nyújtottuk azt, amit vártam, a biztos vezetés és a könnyűnek mutatkozó továbbjutás a játék rovására ment.” (1996 – Salgótarjáni BTC)