1976. Ferencváros – Dynamo Dresden 1-0, BEK
2007. Ferencváros – Tuzsér 2-0, NB2
2013. Kaposvári Rákóczi – Ferencváros 1-1, NB1
2018. PFLA – Ferencváros 1-0, NB1
2020. FC Barcelona – Ferencváros 5-1, BL csoportkör

Összes díjmérkőzés: 24 mérkőzés, 11 győzelem, 3 döntetlen, 10 vereség, 49-49 gólkülönbség

2018. Koch, Julian

“Az FTC mindkét félidőben erősebb volt a 3 tartalékkal szereplő WAF-nál, melynek tetszetős mezőnybeli játéka kellemes látványa volt az egybegyült 14.000 nézőnek.” (1912 – WAF)

“Az FTC csapata új összeállítással kisérletezett, ami be is vált.” (1918 – WAF)

“Őszi szomorúság ült a Hungária úton, mint valami rossz előérzet. A felhők is ott tanyáztak az októberi égen, el-eleredt az eső időnként s az őszi melankólia valami fojtott levegőt préselt a tribünökre. Sőt, bent az öltözőkben is ilyenforma a hangulat. Csend és fojtott izgalom érzik a két tábor tanyáján. Nincs tréfa, nincs mosoly. Ahogy a mérkőzés végén sem volt. A Ferencváros csak a második félidőben forrott össze egységes egésszé. Nagyon sokszor előfordul a futball világában, hogy a favorit csapat kissé kényelmesebben, lanyhábban kezdi a játékot mint az ellenfele. Az óvatosabb, kevesebb tűzzel való kezdés volt a szülője annak, hogy az ellenfél diktálta az iramot. A Ferencváros nem tudta megfelelő kombinatí­v erővel ellensúlyozni ezt, mert a csapat részeire bomlott s ezek a részek sem mutattak ebben a félidőben nagy formát. Ehhez jött még Kalmár már lábtörése, mely hosszú időre megfosztotta a magyar futballt egyik legnagyobb tehetségétől. Kalmár nélkül már nem ért sokat a Hungária lendülete. A második félidő már egészen más képet festett. A Hungária nem bí­rta az az öldöklő iramot, amit maga kezdett és végzett az első félidőben. Fokról-fokra fölénybe került a Ferencváros, s hellyel-közzel már szép, élvezetes akciókkal is szolgált. Ezzel a játékkal megérdemelte a három gólt és a győzelmet.” (1929 – Hungária)

“A Ferencvárosnak alaposan meg kellett dolgoznia a két pontért. A SalBTC az első félidőben ráerőszakolta a zöld-fehérekre a magas labdákkal való játékot és ez nem felelt meg a vendégeknek. A SalBTC ebben a részben többet támadott és ha csatárai pontosabban lőnek, gólt is elérhettek volna. Szünet után a Ferencvárost mintha kicserélték volna. A földön tartották a labdát és a SalBTC-nek ez ellen már nem volt ellenszere. A Ferencváros végeredményben megérdemelte a győzelmet.” (1940 – SalBTC)

“Nagy küzdelem volt. Az első félidőben kiegyenlí­tett volt a játék. A Szeged is támadott, csatársorában azonban nemvolt átütő erő. Szünet után a Ferencváros fokozta az iramot, amit a Szeged nem tudott átvenni. A zöld-fehér csapat ekkor ellenállhatatlan volt, győzelme még ebben az arányban is megérdemelt.” (1946 – Szeged)

“Akik a legutóbbi 6:2-s győzelem után ismét hasonló eredményt vártak – csalódtak. Alaposan meg kellett küzdenie a Ferencvárosnak a győzelemért. A Csepel elsősorban védelmi hadrendjét igyekezett jól megszervezni, különös gondot fordí­tottak Albert őrzésére. Volt időszak, amikor három csepeli csatár tartózkodott elől, akik rajtaütésszerűen veszélyes helyzeteket tudtak teremteni. A Ferencváros nagy lendülettel rohamozott, de a tömör csepeli védőfalat nehezen bí­rták áttörni. Később fokozatosan javult fel a zöld-fehérek csapatjátéka, néhány gyors, ötletes kombináció fel tudta lelkesí­teni a hidegre fordult esti időben a nézőket. A Csepel nehezen adta meg magát és még 2:0 után sem nyugodott bele a vereségbe. A Ferencváros javuló formát mutatott lelkes, gólratörő játékával és megérdemelte a győzelmet.” (1965 – Csepel)