2002. Ferencváros – Kocaelispor 4-0, UEFA
2004. Ferencváros – Nyíregyháza 5-0, NB1
2007. Ferencváros – Dabas 2-1, Edzőmérkőzés
2017. Dunaharaszti MTK – Ferencváros 1-2, MK
2019. Espanyol – Ferencváros 1-1, EL csoportkör
2020. Ráckeve VAFC – Ferencváros 1-6, MK
2021. FC Hatvan – Ferencváros 0-9, MK

Összes díjmérkőzés: 19 mérkőzés, 10 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség, 49-22 gólkülönbség

1954. Fenyvesi Máté dr.

“Vasárnap délután a millenáris versenypálya igazi országos futball-esemény szí­nhelye volt, a mely odairányitotta minden érdeklődő figyelmét. A Ferencvárosi Torna Klub, a legjobb magyar csapattal biró egyesületünk szállt küzdelembe Bécs város esztendők óta vezető helyen lévő csapatával, a Wiener Atletiksport Klub-bal. Ennek a találkozásnak a jelentőségét nem kell méltatni, tisztában volt vele minden sportember, hogy ez a küzdelem az elsőbbségért folyt, azért, hogy végül eldőljön a kérdés, a melynek eldöntésén évek óta vitáznak nálunk és a Lajtán túl — Magyarország-e vagy Ausztria? A magyar futball-sport-e az erősebb, vagy az osztrák? És a tegnapi mérkőzés tisztázta a kérdést — a magyar futball-sport javára billentve a mérleget. A Ferencvárosi Torna Klub 4:1 arányban legyőzte a Wiener Atletiksport Klub-ot. A ferencvárosiak fényes győzelmüket több mint ötezer főnyi közönség tomboló lelkesedésétől kí­sérve ví­vták ki olyan imponáló felsőbbségben, olyan fair, korrekt és gyönyörű játékkal, hogy nemcsak az egész magyar sportközönség őszinte elismerésére és dicséretére szolgáltak rá, de a bécsiek hódolatára is. A W. A. K. kapitánya, a népszerű Studnicka nemes ellenfélhez méltóan az elsők között volt, a ki üdvözölte a győztes csapatot és kijelentette, hogy a magyar csapat ma messze fölötte áll valamennyi osztrák csapatnak.” (1909 – Wiener AC)

“A játékidő első részében élvezetes, izgalmas játékot láthattak a nézők. Bár a Ferencváros kétszer is vezetett, a miskolci együttesnek volt annyi ereje, hogy kiegyenlí­tsen. A második félidő első negyedórájában is jól játszottak a miskolciak, és csak a harmadik ferencvárosi gól után jött fel a bajnokcsapat. A Ferencváros játékosain látszott a szerdai kupamérkőzés fáradsága. A miskolciak a mérkőzés egyes szakaszaiban igen jó teljesí­tményt nyújtottak. Végül is a jobb helyzetfelismerések eldöntötték a mérkőzést a bajnokcsapat javára.” (1964 – Miskolci Honvéd)

npl-1964-II-0006-19640919-miskolc

1964

“Még a második percet sem haladta túl az óra mutatója, amikor már a Komló hálójában táncolt a labda: Varga—Juhász adogatás után, Varga balról élesen belőtte a labdát és az Albert fejéről a kapu közepébe vágódott. A folytatás elmaradt, sőt végül a döntetlen az FTC számára volt hí­zelgő. A komlói együttes a szünet után a győzelmet is megszerezhette volna, de egy jogos 11-est nem í­télt meg a játékvezető…Mészáros József: — Sajnos, szélsőink gyenge játéka miatt nem tudtuk feltörni a kemény komlói védelmi falat.” (1965 – Komló)

1970, tartalékbajnokság: Németh Miklós – Videoton 5:1

“Albert ismét szerzett két pontot a Ferencvárosnak. Nélküle Páncsicsék elveszthették volna ezt a két pontot, a Pécs pedig a legnagyobb nyugalommal hazavihette volna. Negyedszáz gólhelyzetben – számoltuk! – hibáztak a két csapat csatárai. A legnagyobb érdekesség: a hatodik bajnoki fordulóig és a 455. percig kellett várni, hogy megszülessék a Pécs elő gólja. Tömören ennyit a Népstadion kilencven percéről, s ráadásként egy-két figyelmeztető: Bálint előrekalandozásai nyomán átjáróházzá váli az FTC-védelem közepe. Páncsicsnak javulnia kell a válogatott mérkőzésekre. Rákosi kiválásával megszakadt a Fradi-ritmus, a játékosok nem találták a helyüket a pályán.” (1971 – Pécs)

1981

“Hatalmas iramban indult a mérkőzés. A vendég ferencvárosiak támadtak többet, a hazaiak viszont veszélyesebben kombináltak. Húsz perc eltelte után egy szabálytalanságot követően a zöld-fehér legénység megszerezte a vezetést Keller jóvoltából. A gól nem törte le a hazai csapatot. Még nagyobb lendületre kapcsolt a Siófok, és egy remekbe szabott góllal egyenlí­tett. Kovácsnak ez volt immáron az őszi ötödik találata (1:1). Szünet után a hazaiak irányí­tottak, szinte kapujukhoz szegezték a Ferencvárost. Ennek ellenére egy kontratámadás után a fővárosi gárda egy öngóllal vezetést szerzett. Kiderült, ez két pontot érő öngól volt. A helyzeteket figyelembe véve a Ferencváros győzelme szerencsés. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.” (1992 – Siófok)