1947. vegyes FTC, MTK – Norköpping: 2-0, nemzetközi barátságos
1960. Ferencváros – Statisztika: 7:0, Edzőmérkőzés
1971. Ferencváros – Eintracht Braunschweig: 5-2, UEFA
1976. Volán Szállítók – Ferencváros: 1-4, MK
1979. MTK-VM – Ferencváros: 1-1, NB1
2004. Pécs – Ferencváros: 1-3, MK
2010. Ferencváros – Pápa: 4-2, Ligakupa
2013. Videoton – Ferencváros: 2-3, NB1

Összes díjmérkőzés: 23 mérkőzés, 21 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 82-24 gólkülönbség

2009. Ahmed, Adnan

“A havazás folytán a margitszigeti pályát is néhány centiméter magas hó fedte. A hideg és havas idő darára szép számú közönség nézte végig a fenti mérkőzést. A FTC, habár szépen játszott, nem mutatott oly jó formát, mint az utolsó néhány mérkőzésen észlelhető volt. A För. TC. lelkesen és szépen játszott, de néhány embere időnként sokat faultolt. A mérkőzés eredménye nem mutatja a két egyesület közti erőkülönbséget, mert a FTC. sokkal jobb volt ellenfelénél, s csat Baumel szép védése akadályozta még a FTC. nagyobb goalarányu győzelmét.” (1908 – Fővárosi TC)

“Utolsó előtti bajnoki mérkőzését is nagy gólarányban nyerte meg a bajnokcsapat, melynek játéka inkább az első félidőben elégített ki teljesen. Weisz helyett Blum II. játszott, a jobbszélen pedig Tóth. Az Újpestiek a második félidőben egyenrangú ellenfelek voltak. A Ferencváros a játék elején igen gólképes volt. Schlosser rövid egymásután 3 gólt szerez csapatának, majd 11-esből Payer lövi a negyediket. Az UTE egyetlen gólját 11-esből érte el. A második félidő egyetlen gólját vehemens és szép játék után Tóth szöktetésből Blum II. szerzi meg a csapatának.” (1912 – UTE)

“Utolsó mérkőzését játszotta az FTC az Auguszta serlegért, amely egyike volt a legszebb játékainak, bár Kis és Weisz helyén. Nagyhegyi és Krizsán tartalékokkal játszottak a zöld-fehérek, az egész csapat lelkes és egyöntetű játékot produkált. Különösen a csatársor volt nagy formában. Schlosser és Borbás támadásait az UTE védelme nem tudta fékezni. Az újpestiek az egész meccs ideje alatt védekezésre szorultak és a csatasor egyáltalán, nem játszott semmi szerepet. A csúszós talajon eleinte nehezen mozogtak a játékosok, majd a 15-ik percben Borbás rúgja az FTC, vezető gólját. Utána Pataki és Tóth lövései jutnak védhetetlenül az UTE hálójába. Szünet után véletlenül Fritz egy kirúgás alkalmival az UTE egy csatárját megüti és a bíró ezért kiállítja. Ezután, az FTC kapuját Schlosser védi. A második félidő góljait Pataki (2) és Tóth (1) rúgták. Az UTE csapatából Príbojt állították ki durva játék miatt.” (1914 – UTE)

“Az FTC ráduplázott vasárnapi nagy győzelmére. A nagyszerű zöld-fehér gárda tegnap bebizonyította a kétkedőkkel szemben, hogy a VAC elleni nagy gólarányú győzelme nem volt a véletlen műve és azt nem csupán a Vívók gyengeségének köszönhette. A dermesztő 10 fokos hidegben fogvacogva is lelkesedő fanatikus Franzstadti drukkerek boldogan állapították meg, hogy a Fradi végre megint a régi, ismét nagy! De az elfogulatlan szemlélőnek is meg kell állapítania, hogy a zöld-fehérek előző mérkőzéseihez képest az utolsó két meccsen hatalmas forma javuláson mentek át és tegnap és vasárnap nemcsak eredményesen, hanem valóban szépen is játszottak. A nehéz, síkos talajon tegnap is nagyszerűen érvényesült technikai felsőbbségük és különösen halfsoruk nagyszerű munkája nyűgözött le mindenkit.” (1925 – Törekvés)

“Ősziesnek is beillő, kellemes, igazi futballidőben került sorra az őszi idény nagy találkozása, a vezető NAC mérkőzése a Ferencvárossal. Az FTC pálya pénztárai előtt még a mérkőzés megkezdésének pillanatában is több ezer ember sorakozott türelmesen várva a jegyre. Kezdéskor több mint 20 ezer néző vette körül a pályát. A nagy rangadón szünet után emelkedett a játék színvonala. Időnként valóságos látványos, izgalmas támadások futottak mind a két oldalon. Az iram is nagy volt végig. Több gyors lefutást, keresztlabdát, gyors húzást láttunk, mint az első félidőben, de még még mindig nem eleget. A Ferencváros feltétlenül rászolgált a győzelemre. Minden részében jobb volt ellenfelénél. Mintha valami igézet ülne a Nagyváradon, valahányszor a Ferencváros kapujával találják szemben magukat. Igaz ugyan, hogy ha Sárosi III-nak a bombaszabadrúgása a kapufa helyett a hálóba ment volna, akkor már biztosabban játszhatott volna a Ferencváros is.” (1943 – Nagyvárad)

“A Meteorológiai Intézet helyesen jósolt. Vasárnapra hideg, száraz idő köszöntött be. Fél 12-kor már megindult a népvándorlás az Üllői-úti pálya felé. A vendég győriek is szép számmal képviseltették magukat. A mérkőzésen váratlanul nehéz ellenfélnek bizonyult az ETO csapata. A Ferencváros mintha kissé visszaesett volna formájában és teljes erőbedobásra volt szüksége, hogy kiharcolja a győzelmet. A győri csapat főleg a védekezésben nyújtott elsőrangút. Egyáltalán nem játszottal alárendelt szerepet. Többet támadott a Ferencváros, helyzete is volt, egygólos győzelme megérdemelt.” (1946 – Vasas ETO)

“Mielőtt a csapatok a pályára vonalnak, a Csepel részéről Holczhause Árpád, a Ferencváros részéről Nádas Aldolf intéz hangszórón beszédet a közönséghez. A Ferencváros ügyvezető elnöke rövid beszédében kitért azokra a szomorú eseményekre, amelyek az elmúlt héten a Ferencváros körül történtek. Komoly hangú figyelmeztetést intézett azokhoz, akik a labdarúgó mérkőzéseket botrány okozásra, reakciós tüntetésekre akarják felhasználni. Felkérte a Ferencváros demokratikusan gondolkozó sportszerű tömegeit, hogy az ilyesmit akadályozzák meg, dobják ki maguk közül a rendbontókat. Beszámolt végül arról, hogyan kapta vissza a Ferencváros a játékjogát. A beszédét nagy tapssal fogadták és a közönség Rákosi Mátyást, a Magyar Dolgozók Pártjának főtitkárát lelkesen ünnepelte. Zúgott az ütemes kiáltás: – Éljen Rákosi! Éljen Rákosi!” (1948 – Csepel)

“Érdekes, változatos, szinte végig jóiramú küzdelmet vívott a két együttes. A nagy lelkesedéssel játszó FTC az I. félidőben sokkal többet támadott, a vendégcsapat védelme azonban ekkor még kevésszer ingott meg. Küzdőképességből már ebben a félidőben is mindkét csapat jelesre vizsgázott. Az SBTC csak a mezőnyben játszott jól, csatárai sehogy sem boldogultak a zöld-fehér védőkkel. Szünet után mindkét csapat fokozta az iramot, s bár csúszós volt a talaj, az iram és a színvonal időnként kitűnő volt. Ebben a féldiben inkább a tarjáni együttes kezdeményezett, csatársora rengeteg támadást vezetett, a zöld-fehér védelem azonban, élén Horváthtal, állta a rohamokat. Az FTC csatárok kevesebb támadása mégis sikeresebb volt. Ez a tény jelentősen hozzájárult az SBTC háromgólos vereségéhez. A helyzetek jobb kihasználása alapján azonban a zöld-fehérek ilyen győzelme is minden tekintetben megérdemelt.” (1957 – SBTC)

l-1969-007-19681208

1968

“Már az első mondatban leírhatjuk: a Braunschweig szerdán este a Népstadionban nem igazolta hírnevét. Biztonságos védekezést választott, ezzel akarta megtörni a Ferencváros várható rohamait. A zöld-fehérek azonban már az első percekben technikai fölényben kerültek és egyre-másra vezették akcióikat. A mérkőzés eredményét döntően befolyásolta, hogy a Ferencváros középpályásai révén szinte szétzilálta ellenfelét. Juhász és Kű már a Braunschweig térfelén igyekezett megszerezni a labdákat, s ez rendre sikerült is nekik. A hazai csapat taktikailag is jelesre vizsgázott, hiszen valamennyi játékosan a korszerű labdarúgás minden szépségét bemutatta: támadott és ha kellett, védekezett is. Látványos góloknak tapsolhatott a nézősereg. Mindent összevetve: ennél szebb búcsút a labdarúgástól el sem lehetett volna képzelni. Az idényzárón a közönség is jelesre vizsgázott. A ferencvárosi szurkolók eljöttek segíteni a csapatuknak, s kitörő lelkesedéssel fogadták a gólokat s a jó játékot.” (1971 – Braunschweig)