1970. Dunaújváros – Ferencváros: 1-1, NB1 alapszakasz
1978. FC Venlo – vegyes Ferencváros, Vasas: 4-3, Intertotó kupa
2001. MTK Hungária – Ferencváros: 5-2, NB1 rájátszás
2003. Ferencváros – DVSC: 2-1, MK döntő
2006. REAC – Ferencváros: 1-0, NB1
2007. Karcag – Ferencváros: 1-2, NB2

Összes díjmérkőzés: 22 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 9 vereség, 43-44 gólkülönbség

2000. Váczi Zoltán

takacs-jozsefTakács II. József 307 mérkőzés és 446 gól után 1934.05.06-án húzta fel magára tétmérkőzésen utoljára a Ferencváros zöld-fehér mezét. Harmincéves koráig játszott a Fradiban, de még ezután sem hagyta abba az aktív játékot, a Taxisok csapatában is volt még egy-két gól gazdag mérkőzése. 1942-ben akasztotta szögre a futballcipőt. Legendás pályafutásának “különlegességei”: – tizenegyszer szerzett öt (nyolc alkalommal) vagy ennél több (kétszer hat és egyszer hét) gólt egy mérkőzésen, ami klubrekord – szintén klubrekord a magyar kupában elért 30 góljai is, amit 18 mérkőzésen lőtt továbbá az 1933 májusában elért 4 gólja az Újpest elleni 11-1-re végződő kupadöntőben – ő szerezte az FTC történetének első KK gólját a BSK elleni mérkőzés első percében – az 1928. évi KK sorozat gólkirálya tíz találattal – 1927. június 12-én hat gólt lőtt a franciák elleni 13-1-re végződő válogatott találkozón – az IFFHS a legeredményesebb élvonalbeli góllövői közt a 19. helyen tartja nyilván.

Ezen a napon ült először az FTC kispadján díjmérkőzésen:

1945. Szabó Pál

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“A FTC. a hátra levő serlegmérkőzéseit. a mint látszik arra használja fel, hogy csapatában uj erőket, különféle összeállításokban próbáljon ki. A múlt vasárnapi csatársorban uj játékos volt Braun II. középcsatár, ki azonban sehogy sem állotta meg helyét az első csapatban. Rendkívül lassú a labdára menésben, nem tud labdát osztogatni, a csapat támadását vezetni és irányítani pedig még kevésbé. Gorszky jobb összekötőt játszott. Neki igazán csak azt tanácsolhatjuk, hogy maradjon meg elsőrendű fedezetnek s ne igyekezzék rossz csatár lenni. Meglepő szépen játszott a kis Schlosser, aki idővel együk legjobb játékosunk lesz. A FTC. védelmében ismét Rumbold tűnt ki. A 33FC. igen gyönge csapattal állott ki s elfogadhatót egyedül Koch produkált, azonban ő sem tudott lelket önteni a csapatba. A játék igen egyhangú volt. A FTC. a gól aránynak megfelelően állandóan fölénynyel dolgozott.” (1906.05.06 – 33FC, Brüll serleg)

“A Ferencváros vasárnap délután az utolsó nehéz akadályhoz érkezett s – nem egészen könnyen -, de átugrotta ezt az akadályt is. Most már bajnoknak látszik. Győzelme nem volt imponáló, de nem lehet csodálkozni ha a ferencvárosi gárda nincs a legjobb testi állapotban. Hiszen április elseje óta jóformán pihenő nélkül most játszotta a gárda, vagy a gárda nagyobbik fele a hetedik nagy meccsét: húsvéti torna, Újpest, osztrák válogatott, Hungária, Csehszlovákia…ennyi megerőltetés nem múlhat el reakció nélkül. Akik azonban a Bocskai elleni harcát látták, nagyon vegyes érzelmekkel fogadták ezt a győzelmet. A vesztésre álló mérkőzést 11-essel egyenlítette ki a Ferencváros, amelynek jogosságát vitatni lehet jobbra vagy balra. A Ferencváros játékán valami érthetetlen bágyadtság, erőtlenség jelentkezett…Jánossy, a Bocskai edzője: – A magyar futball szégyene az ilyen bíráskodás. Hatalmi kérdést csinálnak a bajnokságból. Nem a számszerű eredmény fáj nekem…Alig tud magához térni a Fradi. A Ferencváros is még percekig hatása alatt van az óriási izgalomnak. Blum Zoltán még annyira ideges, hogy nemis tud nyilatkozni. Sárosi a padon fekszik, mozdulni sem tud, úgy kell levetkőztetni. Össze-vissza van rúgva.” (1934.05.07 – Bocskai, NB1)

“A Ferencváros öt nap alatt három mérkőzést játszott és ez a körülmény alapos mentség. De mentségre szüksége is van! Az első félidőben fölényeskedve, lélek nélkül, másodikban nagy akarással, de szerencsétlenül is idegesen játszott. A Kerület viszont kézzel-lábbal, szívósan, nagy lelkesedéssel játszotta a szicíliai védelmet, és amellett, hogy minden ferencvárosi támadást megzavart, időnként négy csatárával veszélyes is tudott lenni. A győzelmet mindamellett megérdemelte a Ferencváros, bár ezért verejtékesen meg kellett harcolnia.” (1937.05.06 – III. Kerület, NB1)

“Ez a mérkőzés egyike volt a bajnokság legkülönösebbjeinek. A Ferencváros hatalmas lendülettel kezdett, Ónody szerencsétlen sérülése után azonban ez a lendület ellangyult. A Kispest tervszerűen és szemre is mutatósabb támadásaival hamarosan felnyomult és az első félidőben jobb volt, mint a Ferencváros, több góllal is vezethetett volna ebben a játékrészben. Szünet után kiegyenlítettebbé vált a játék, sőt továbbra is egy fokkal a Kispest támadásai voltak veszélyesebbek. Egy perc alatt fordult meg a helyzet, dölt el a mérkőzés a Ferencváros javára. Ez a futball – állapíthatjuk meg ezután is. Nem csodálható, hogy ez a sorsfordulat szárnyakat adott a Ferencvárosnak és a játék hátralévő részében mezőnyjátékkal is kiérdemelte a győzelmet.” (1948.05.06 – Kispest, NB1)

KSL480507-19480506-Kispest

“A pályán kialakult döntetlen végül igazságos eredménynek mondható, bár a pécsiek játékában több tudatosságot lehetett felfedezni, mint a meglehetősen tartalékos ferencvárosiakéban. A vendégek kishíján három pontot szereztek, így méltán lehetnek elégedetlenek, hogy csak egyet sikerült hazavinniük…Nehéz dolga volt Rákosi Gyulának, a Ferencváros vezetőedzőjének a csapat összeállításánál. Fischert kiállítása miatt négy mérkőzéstől eltiltották, Kincses, Nagy Zsolt, Dzurják és Fonnyadt sérülés miatt nem jöhetett számításba. A találkozón Keresztúri András személyében újoncot is avattak a zöld-fehérek.” (1989.05.06 – Pécs, NB1)

KS_1989_I_01_0061-19890506-2

“Közepes színvonalú, de jó iramú mérkőzésen nyert a szerencsésebb Ferencváros…25. percben jobboldali szöglet után a védők röviden szabadítottak fel, Bánki a jobb összekötő helyén, lesgyanús helyzetben Dzurják elé adott, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (1:0). Öt perc múlva Járfás, Kanyok, Szekeres volt a labda útja, amikor a balszélső a középcsatár helyéről bődületes gólt lőtt a bal alsó sarokba (1:1). A szünet utáni első percben viszont ujból rezdült a tatabányai háló: Kincses juttatta vezetéshez az FTC-t (1:2)” (1990.05.06 – Tatabánya, NB1)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.