1968. Ferencváros – Pécsi Dózsa: 4-1, NB1
1976. Ferencváros – SW Innsbruck: 0-2, KK
1979. Ferencváros – Dunaújváros: 3-1, NB1
1984. Nyíregyháza – Ferencváros: 0-4, NB1
2001. Ferencváros – Kispest: 1-2, NB1 rájátszás
2004. Bodajk – Ferencváros: 1-3, MK
2006. Ferencváros – ZTE: 2-2, NB1
2007. Ferencváros – Szolnoki MÁV: 0-0, NB2
2015. Ferencváros – Szigetszentmiklós: 7-1, Ligakupa

Összes díjmérkőzés: 19 mérkőzés, 12 győzelem, 2 döntetlen, 5 vereség, 47-22 gólkülönbség

1990. Bús Iván

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“A soroksári-uti versenypályán a Ferencvárosi Torna-Klub-nak, bár tekintélyes gólarányban győzte le a 33-asokat, mégis kemény munkája akadt. Az első félidőben a fehér-feketék olyan szépen játszottak, hogy kétségesnek látszott a bajnokcsapat győzelme. A 33-asok csatázósora, támogatva a lelkes fedezetsor által, veszedelmes támadásokat intézett az ellenfél kapujára.” (1907.03.17 – 33 FC, NB1)

Tempó Fradi!: Mivel szó szerint idézzük a korabeli sajtóhíreket, így tartjuk magunkat az akkori helyesírási szabályokhoz, ami sok esetben értelmezési problémát is okoz, de egy szó szerinti idézetnél nem tartjuk etikusnak az esetleges javításokat. Még akkor sem, ha az éppen a Ferencvárost érinti, ahogy a fenti idézetben is olvasható. Tudni kell, hogy azokban az években kitört egy “magyarosítási” láz, melynek következtében nem csak sok családnév lett “magyar”, de a Club is Klubra változott, így lettünk néhány túl buzgó újságírónál FTC-ből FTK. A Budapesti Hírlap FTK-t írt, a Nemzeti Sport már FTC-t…az egyik politikai lap volt, a másik sportújság…

“A mérkőzés sok tekintetben a várakozás alatt maradt. Kétségtelen, hogy a Ferencváros nagy önbizalommal vetette bele magát a küzdelembe és toronymagasan állt ellenfele felett. Ilyen nagy fölény mellett sokkal több gólt lőhettek volna a zöld-fehér csatárok, ha értettek volna hozzá, hogy hogyan, milyen módon találjanak vagy üssenek réseket a szegediek tömörülő védelmén. Ez elsősorban azért nem sikerült, mert a belsőhármas tagjai nem álltak feladatuk magaslatán. (Tempó Fradi!: Sima győzelem, mégis kritikai hangnem)” (1957.03.17 – Szegedi EAC, NB1)

“Egy héttel a visszavágó előtt bevettük Rómát, (2:1-re győztünk az első mérkőzésen), így az olasz alakulat a március 17.-i visszavágóra egygólos hátránnyal érkezett Budapestre…Bár nehéz volt áttörni a rómaiak „véd állásait”, a gyors és fürge magyar csatársorunk (Karába, Varga, Albert, Vilezsál, Fenyvesi) előtt most tornyosult először a catenaccio, ezért kellett egy kis idő, hogy megtaláljuk a falon a réseket. Így is folyamatosan sakkban tartották Cudicini kapuját és a 41. percben, Albert jóvoltából a faltörő kos is megérkezett mellyel már biztos továbbjutónak számítottunk.” (1965.03.17 – AS Roma, VVK 1965: a kupagyőzelem 14 pillanata – út a döntőig)

npl-1965-I-0003-19650317-asroma-dalnoki

“Lagymatag iramú, kényelmes játék folyt a mérkőzés első részében. A Ferencváros lassan bontakozott ki. Bár jórészt irányította a játékot, nem volt veszélyes ebben az időszakban…Az egyenlítő gól után élénkült meg csak a játék. Meglepetésre ez a pécsieket lelkesítette egy időszakra. Konrád öngólja után több veszélyt jelentettek a ferencvárosi támadások…A 87.percben Novák büntetőből, a 90.percben Varga egy szép támadás után biztosította be a győzelmet.” (1968.03.17 – Pécs)

Szőke, Branikovits, Albert és Juhász (Fotó: Farkas József)

“1974.03.17 – Üllői út. A ZTE elleni mérkőzés történelmi pillanata az 54. percében következett be, amikor Kű Lajos helyére beállt a Ferencvárosi labdarúgás talán legnagyobb csillaga, Albert Flórián. Harminchat percet kapott, és harminchat perc örömöt adott még a több tízezer szurkolónak. A közönség éppen tombolt Branikovits második találatának örülve (ezzel vezettünk 2:0-ra, az első gólunkat Szőke szerezte a 43. percben), amikor Dalnoki Jenő megtalálta a legjobb időpontot arra, hogy a legendás 9-est egy utolsó bevetésre a pályára küldje. 30 ezren felállva ünnepeltük és talán a mérkőzés végégig felállva tapsoltunk Flóri minden megmozdulásának. Amit mindenki várt és amiben talán minden biztos is volt, a mérkőzés 78. percében következett be: Branikovits mértani átadását elegánsan lekezelte és rá jellemző testcsellel elfektette a kilépő Déri kapust és 10 méterről a hálóba gurított. A stadion akkor robbant fel igazán! Könnyező és boldog emberek borultak egymás nyakába és úgy ünnepelték a Császárt, a foci koronázatlan királyát, aki ezen a mérkőzésen lépett utoljára pályára tétmérkőzésen a Ferencváros zöld-fehér színeiben.” (1974.03.17 – ZTE, NB1)

Az utolsó gól...

Az utolsó gól…

“Szokolai László, az FTC jobbszélsője mesterhármast ért el. A mérkőzés után így beszélt a góljairól: – Az elsőben Ebedlié az értem, aki nagyszerűen lőtt kapura. A kapufáról visszapattant labdát már csak be kellett rúgni. A másodiknak viszon külön örülök, mivel begyakoroltam az ilyen tipusú megoldásokat: egy csel után befele indultam és ballal rálőttem a labdát. A harmadik gólom is begyakorolt variáció eredménye. A rövid oldalra érkező szögletetre már jó előre úgy helyezkedem, hogy belevetődve megelőzzem a védőket. – Tempó Fradi!: ez lett Szoki védjegye, pályafutása során számtalan ilyen fejesgólt szerzett.” (1979.03.17 – Dunaújváros, NB1)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.