1980. Vásárosnaményi Vörös Meteor – Ferencváros 1-5, Edzőmérkőzés
1994. Ferencváros – EMDSZ-Sopron 2-2, NB1
2010. Ferencváros – Szolnoki MÁV 1-0, NB1
2011. Siófok – Ferencváros 0-2, NB1
2019. BKV Előre – Ferencváros 1-3, MK
2021. Gyirmót – Ferencváros 0-2, NB1
2022. Ferencváros – ZTE 2-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 10 győzelem, 3 döntetlen, 4 vereség, 38-18 gólkülönbség

1993. Lisztes Krisztián
2019. Csontos Dominik

1927. Sándor József
1982. Kakas László

Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

1974. Mucha József

“FTC saját pályáján horribilis arányban verte az UTE-t, ami annál is meglepőbb, mert a mérkőzés jó darabig 1:1 arányban állott és UTE, melynek csatársorában a katonaságtól visszatért Novák is játszott, az első félidőben méltó ellenfélnek bizonyult; a játék második felében azonban teljesen visszaesett.” (1910 – UTE)

“Megérdemelt győzelmet aratott az FTC a formájában hanyatló és új összeállí­tásban küzdő Törekvés ellen. A mérkőzés nem tartozott a fair mérkőzések közé, aminek fő oka a bí­ró határozatlansága volt és az a körülmény, hogy figyelmét csupán a közvetlen játékra összepontosí­tja, mí­g a többi játékost figyelmen kí­vül hagyja. Az FTC közvetlen védelme könnyű feladatát biztosan, bár sokszor túl erélyesen (Takács!) végezte. Halfsorában Blum jó volt. A csatársorban Pataky és Tóth elsőrendűt nyújtottak.” (1921 – Törekvés)

“Újjászületett a Ferencváros támadósora, a fiataljainak – főleg szélsőinek – segí­tségével káprázatos angol szellemű támadójátékot nyújtott. A közönség az egyik ámulatból a másikba esett. A zöld-fehérek szurkolói már nagyon rég nem élvezték ennyire csapatuk játékát! Ez egyben bizonyí­totta azt is, hogy a közönséget nem a terméketlen művészi játék, hanem a lendületes, gyors, egyszerűen kapura törő és minél több gólt eredményező játék ragadja magával. A Ferencváros támadószelleme mintha újjászületett volna ezen a mérkőzésen. A zöld-fehérek minden lehető alkalommal, minden lehető helyzetből lőttek kapura. A kapáslövések és a kapásból továbbí­tott labdákat szinte alig lehetett számolni. A közönség újra és újra tapsolhatott a hosszú, váratlan keresztlabdák láttán, amelyeket legtöbbször a szélsők kaptak. És a szélsők ezeket a pompás labdákat villámgyors lefutásokkal vitték tovább és változatosan fejezték be a támadásokat.” (1938 – Taxisok)

1985

“A kegyelet perce után az örömszerzés perceire törekedtek Détáriék, igyekeztek felvillanyozni a drukkereket. És amellett visszavágni a csepeli szigetről érkezett vendéggárdának azért, mert a legutóbbi bajnokságban éppen az Üllői úton nyert meglepetésre a Csepel-Kordax. Leheletkönnyű, szinte megerőltetés nélküli hazai diadal szórakoztatta a nézőket. Annak ellenére simán nyert a Ferencváros, hogy csak perceken keresztül játszott igazán jól. A csepeliek számára figyelmeztető, hogy a legutóbbi 180 bajnoki percben kilenc gólt kaptak…Az első félidőben a csepelieknek megfelelt a döntetlen, ölték az időt, olykor az illem kedvéért előre is lendültek, de inkább arra ügyeltek, hogy a középpályán féken tartsák Détáriékat. Tompos például gyakorta ügyesen semlegesí­tette a ceremóniamester Détárit. Egyszóval: egyre több hazai drukker kezdett zúgolódni, ahogy haladt előre az idő. A 33. percben a Vácról érkezett Bereczki megkegyelmezett a Ferencvároson, óriási hibát vétett, Páling labdáját Wukovics elé engedte, aki be is talált (1:0). A 42. percben Hrutka bombája lefékeződött egy csepelin, a jelentős lesen álló Wukovics nem tétovázott, félmagasan újabb gólt lőtt (2:0). 5. percig. Akkor Lipcsei több társa közül válogathatta ki, melyiket hozza játékba. Jó ötlet volt, hogy Wukovicsot futtatta lyukra, a támadó ballal a hálóba továbbí­tott – mesterhármas – (3:0). Még növelhette volna előnyét a Ferencváros, de már megelégedett ennyivel is.” (1993 – Csepel-Kordax)

2000: Az NB I alapszakaszát a juniorok nyerték