1987. Újpesti Dózsa – Ferencváros 1-4, NB1
2002. Ferencváros – VfB Stuttgart 0-0, UEFA
2006. Szabolcs-Szatmár megye válogatott – Ferencváros 1-5, Edzőmérkőzés
2009. Ferencváros – Diósgyőr 0-3, NB1
2015. Ferencváros – Vasas 5-1, NB1
2018. Sárvár FC – Ferencváros 0-4, MK
2020. MOL Fehérvár – Ferencváros 1-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 12 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 41-11 gólkülönbség

1946. Ónody I. Andor

“Váratlanul könnyen verte le bajnokcsapatunk a BAK. tizenegygyét. A zöld-fehérek az első félidőben három gólt lőnek, mivel evvel a győzelmet bebiztositották, a második halftimeben gyenge iramban folytatják a játékot s minden nagyobb küzdelem nélkül nyerik a mérkőzést. A BAK. csak ritkán, pillanatokra tudott veszélyes lenni a FTC. pozí­ciójára, amely könnyen szerelte le a BAK. támadásait. A kék-feketék csatársora igen gyatrán dolgozott. Kielégí­tő formát csak a fedezetsor és a védelem mutatott; különösen Grünwald hátvéd és Gross II. kapus váltak itt ki. A FTC. nem igen erőltette meg magát, épen azért szí­ntelen volt játéka. A csatársorban a kitűnő Schlosser és Korody váltak ki. A védelemben Rumboldról kell megemlékeznünk, aki most ismét visszanyerő régebbeni formáját.” (1909 – BAK)

“Múlt vasárnapi gyengébb szereplése után az FTC csapata ezúttal ismét megemberelte magát, s bár az új összeállí­tásban szereplő MAC makacs ellenállást fejtett ki, jó játék után fölényesen győzött ellene. Az FTC-nél a két hátvéd Takács és Hungler szinte hibátlanul látta el a feladatát. A fedezetsorban mint mindig, kitűnő volt Blum és nagy formajavulást árult el Szabó. A csatársor kitűnően játszott, bár sok gólhelyzetben nem találták meg a jó megoldást. Az FTC góljait Nikolsberger lőtt az első félidő 9. és a második félidő 28. percében.” (1920 – MAC)

1926

“Tatabányán és környékén óriási érdeklődés nyilvánult meg a Ferencváros vendégszereplése iránt. Már fél 2-kor több mint tí­zezer ember volt a nézőtéren. A zöld-fehéreknél a tervezett csapat készülődik. Az első félidő változatos játékot hozott, a hazaiak lelkes, odaadó játékkal meg tudták fékezni a zöld-fehérek rohamait, sőt az ekkor még támadásokhoz is volt erejük, de nem volt átütőerő a csatársorban. Szünet után a zöld-fehérek laposan játszottak s ekkor sikerült megtörniök a TSC védelmének ellenállását. Technikában és taktikában is felülmúlta a Ferencváros az ellenfelét s rászolgált a győzelemre. A második félidőben különösen a két fedezet és a két összekötő feljavulása adott lendületet a ferencvárosi támadásoknak. A sok gól ellenére a hazai csapat nem játszott alárendelt szerepet s még sok borsot fog törni a nagycsapatok orra alá.” (1948 – Tatabánya)

” – Vajon meg tudja-e tartani ezt az egygólos előnyt a Kinizsi védelme? – Ilyen és ehhez hasonló megjegyzések hangozottak el a nézőtéren a mérkőzés 30. másodpercétől, amikor is a vendégek megszerezték a vezető góljukat. A diósgyőri kaputól mintegy 30 méterre Dékány szabadrúgás í­velt előre. A labdára a balösszekötő helyére húzódott Láng futott rá, s a megtorpant hazai védők között mintegy hat méterről félmagasan a kapu baloldalára fejelt. A későbbiek kiderült, hogy a fővárosiak védelmét nem hiába tartják az NB1 egyik legbiztosabb védelmének, amely mindig keményen, jól rombol. A mérkőzés a második félidő 75. percében dőlt el végérvényesen, amikor is Orosz nagyszerű cselekkel ment el a hazai védők mellett és 10 méterről a kifutó kapus mellett félmagasan a jobbsarokba lőtt.” (1954 – Diósgyőri Vasas)

1984

NS-19871101-01-19871031“Ha csak nem árulja el, meglehetősen nehéz megmondani, hogy mi forgat a fejében. Mindenesetre a ferencvárosi játékosok úgy kezdtek, mint akik egészen nagy formátumú, merész terveket fontolgatnak magukban. Nem, nem tettek semmi különöset, csupán egyszerűen nem volt hajlandók előre köszönni a tekintélyes házigazdáknak. Nem bizony. Sőt meglehetősen tiszteletlenül, nagy szorgalmatossággal támadásokba fogtak, ám még mindig kevesen hitték, hogy mindezt komolyan gondolják. Valahogy í­gy lehettek ezzel az újpestiek is, mert még az FTC egygólos előnyének tudatában sem látszottak különösebben nyugtalannak. Majd bedaráljuk őket – gondolhatták, ám ezúttal akadozott, lassú volt az újpesti daráló. A bajok azzal folytatódtak, hogy a fordulás után gyorsan újabb vendéggól következett, ez pedig valósággal pánikot keltett a listavezető soraiban. Megfontolt ritmusváltások helyett fejetlen újpesti rohanás jött, ezzel kikényszerí­tették az ellenfélből a kontrákat. És jöttek is a ferencvárosi ellentámadások irgalmatlanul, időnként szinte dí­sztérré változott Kakas kapujának környéke. És ezen a felvonulási területen nagyon otthonosan érezték magukat a zöld-fehérek. Végül is a közönség jól szórakozott, s különösen a ferencvárosi része elégedetten távozott az Megyeri útról.” (1987 – Újpesti Dózsa)

“A közepes szí­nvonalú találkozón Lipcsei három parádés megmozdulása, mesterhármasa eldöntötte a két pont sorsát. 1: 50. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Szenes labdájával Lipcsei ment el a bal oldalon, és 10 m-ről kilőtte a hosszú sarkot. 2: A 83. percben szöglet után a védők által kifejelt labdát Lipcsei levette, majd 18 m-ről hatalmas erővel a jobb felső sarokba lőtt. 3: A 85. percben a középpályás végezhetett el szabadrúgást a Vasas kapujától 20 m-re. Rövid nekifutás után nemes egyszerűséggel a jobb alsó sarokba csavarta a labdát.” (1992 – Vasas)

“A fiatal játékosokkal felálló Videoton nagy akarással küzdött, a Ferencváros azonban taktikusabban játszott, gólhelyzeteit jobban használta ki és megérdemelten győzött. Videoton kezdett jobban, mégis a Ferencváros szerezte meg a vezetést: a 14. percben Szabics ügyesen átjátszotta a hazai védőket és az alapvonalról átí­velt a kapu jobb oldalánál álló Fülöp elé, aki éles szögből, 1 méterről a hosszú sarokba fejelt. A szünet után a Videoton volt aktí­vabb, a Ferencváros viszont jól őrizte kapuját, eredményesen szűrte meg a Videoton támadásait. A 67. percben Schultz egy hazai támadásnál megszerezte a labdát, kitűnően indí­totta Szabicsot, a csatár a még jobb helyzetben lévő Fülöp elé tálalt, aki 12 méterről a kimozduló Milinte mellett a kapu közepébe lőtt (0-2). A 75. percben szépí­tett a Videoton. Egy kapu előtti kavarodás után Djurisics 4 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-2). A 80. percben egyenlí­thetett volna a hazai együttes, Csordás azonban 6 méterről a kapu mellé fejelt. A 85. percben eldőlt a találkozó sorsa: Vincze kitűnően indí­totta Füzit, a játékos kicsalta kapujából Milintét, s 12 méterről az üres kapuba lőtt (1-3).” (1998 – Videoton)