1958. Ferencváros – Ékszerészek 21:1, Edzőmérkőzés
1967. EVTK – Ferencváros ?:?, Edzőmérkőzés
1975. Ferencváros – Haladás 5:2, Téli kupa
1989. MTK-VM – Ferencváros 3-0, MK
1991. Ászár – Ferencváros ?-?, Edzőmérkőzés
2011. Ferencváros – Békéscsaba 2-2, MK
2016. Mezőkövesd – Ferencváros 2-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 7 győzelem, 3 döntetlen, 5 vereség, 40-21 gólkülönbség

2008. Wolfe, Rafe

“A Ferencváros három tartalékkal spékelt csapata játszva verte a Terézvárosi TK., Friedmann kivételével, teljes csapatát. A TTK. egy pillanatra sem mutatott olyan formát, amely eddigi eredményeit indokolttá tenné s beigazolódott eddigi állí­tásunk, hogy győzelmei nem a csapat játékerejének következménye, hanem a jószerencséé, amely az őszi szezonban a csapat hűséges segí­tőtársául szegődött. Ki kell emelnünk azonban azt a tényt, hogy a TTK. hatalmas változáson ment keresztül. A régebben oly indolens csapat lelkesen és odaadóan játszik s kétségkí­vül jókvalitásu játékosai, ha szisztematikus footballt játszanak, mihamarabb ténylegesen is a legelsők közé küzdik fel magukat. A FTK. ezzel a mérkőzéssel befejezte őszi szezonját s elért 15 pontja, nemkülönben 37:7 goalaránya mutatja, hogy első helyét jól kiérdemelte.” (1911 – Terézvárosi TC)

SH-19141204-04-19141203

1916

“Nemcsak pontveszteség nélkül fejezte be az őszi szezont a Ferencváros, hanem berúgta 400. profi bajnoki gólját, elhaladt az 50. őszi gólja mellett, 25-ön felül emelte a Somogynak adott góljai számát, Takács II. egyénileg is elhagyta a 25-ös számot – féltucat góllal zárták a szezont, a Somogy mindehhez lelkes csapatként asszisztált. A zöld-fehérek ezzel legszebben végzett az élen, ismét győztek, még hozzá kiadósan…A Ferencvárost nagy szeretetteljes üdvrivalgás fogadja s kijut az ünneplésből a szokásától eltérően, külön, a többiek után pályára futó Turaynak is. Középen Takács I. és Galambos találkozik a bí­róval. A ferencvárosi kapitánynak kedvez a szerencse, mire a Hungária-út felé eső kaput választja. A közönség azonnal a másik kapu felé húzódik, mert ott akarja látni a gólokat. A Ferencváros összeállí­tása: Háda – Takács I. Korányi – Laky, Sárosi, Lázár – Táncos, Takács II., Szedlacsik, Turay, Kohut…Góllövők: Kohut, Táncos, Takács II., Jakube, Takács II,, Szedlacsik, Takács II.” (1931 – Somogy)

NS-19311204-03-19311203

1931

19331203-Basel

1933

“Mielőtt elkezdenék az edzőmérkőzést, Takács Béla mond valamit Kiszelynek, azután erről nekünk ezt mondja: – A Pistának nem azt kell mondani, hogy játssz a szélsődre, hanem futtasd meg azt a “bolond” Gyetvait, hadd szaladjon azzal a labdával…Közben kezdődik a mérkőzés a Dimény edző folyamatosan adja az utasí­tásokat. Hallgatja az ember ezeket s csodálkozik azon, hogy Dimény még ilyen hidegben is ilyen sokat kiabál. Nem fölöslegesen, mert az utasí­tások 70 százalékát be is tartják. Ezen a téren tehát nincs nagy hiba. Most éppen újra támad a Fradi, Dimény kapásjátékra biztatja őket: – Tovább (kapásból megy tovább a labda!), megint tovább, megint tovább… – Pompás támadás, gól.” (1941 – Wekerletelepi FC)

“A nézőtér csak lassan telik. A túlsó oldalon, ott ahol a B-Közép zászlója magaslik ki a közönség feje fölött, már szép számban állnak a szurkolók, ezzel szemben a pálya többi részén meglehetősen gyéren telepednek le a kí­váncsiskodók. A zöld-fehérek tanyáján nagy nyugalom honol. Igen szép küzdelmet s nagyszerű játékot hozott a találkozó. A két hasonló stí­lusú csapat összecsapása – a sí­kos talaj ellenére is – igen nagyvonalú volt és magas szinten mozgott. Az első félidőben a zöld-fehérek voltak az urak a pályán és a prí­mahegedűs szerepét csak a félidő vége felé ragadta magához a gépgyári csapat, de akkor már a Ferencváros 2:0-ra vezetett. Szünet után változatlanul a Ferencváros tartotta kezében a mérkőzést és ragyogó játékkal fölényesen győzött. A második félidőben a Ganz teljesen alárendelt szerepet játszott.” (1944 – Ganz)