1970. ? – Ferencváros ?:?, nemzetközi barátságos
1975. MTK-VM – Ferencváros 1:1, Téli kupa
1978. Ferencváros – Nyíregyházi VSSC 5-1, Nemzeti Bajnokságok kupája
1980. Dunaújváros – Ferencváros 1-1, NB1
1992. Ferencváros – Győri Rába ETO 2-0, MK
1995. Ajax – Ferencváros 4-0, BL csoportkör
2002. Kispest-Honvéd – Ferencváros 1-2, NB1
2008. Ferencváros – Fehérvár 2-3, Ligakupa

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 8 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 39-21 gólkülönbség

2008. Szalai Tamás

“Az utolsó nemzetközi mérkőzés folyt le a Millenáris-pályán, kb. 1500—2000 főnyi nézőközönség jelenlétében. Az erős hideg következtében a kőkeményre fagyott, de a hengerelés után is göröngyös talajon a játékosok nem tudták teljesen kontrolálni a labdát s igy mindkét oldalon váratlan hibák estek. A ferencvárosiak nem voltak a szokott jók, s különösen a támadás volt darabos s itt csak Schlosser játéka volt minden tekintetben elsőrangú. A halfsor nem csinált elég alkalmat a csatársornak az előnyomuláshoz. A magyar védelemben Rumboldnak fénykorára emlékeztető játéka emelkedett ki, mig Manglitz játéka ingadozó volt.” (1908 – Vienna FC)

“Az Auguszta-serleg első helyezettje az FTC — mint mai számunkban megí­rtuk — óriási győzelmet aratott a Kispesti Atlétikai Club csapata fölött. Az FTC teljes csatársora újra két év előtti nagy formájára emlékeztető játékot produkált, úgy hogy a meccs egész ideje alatt a kispestiek állandóan védekezésre szorultak. A Ferencvárosi Torna Klub csapatából Weisz és Kiss hiányoztak. Helyetteseik Medgyesi és Kovács meglepően jól játszottak. Az egész match ideje alatt a Kispestiek kapuja előtt voltak a zöld-fehérek. Különösen a balszárny tünt ki Schlossert és Borbást régen láttuk olyan eredményesen játszani, mint ma.” (1914 – Kispest)

Varga István György

“Az FTC hatalmas gólarányú győzelme a nap meglepetése. A VAC toldott-foldott – de meg kelladni végig lelkesen küzdő – csapattal szemben az FTC végig döntő fölényben volt. Az FTC sikerének egyik főrészese a remekül debütáló Varga, aki egymaga négy gólt lőtt. A mérkőzés az első félidőben, mí­g az FTC nem talált magára, nem sok érdekeset nyújtott. A sí­kos pályán hirtelenül megállni nem tudó, ide-oda csúszkáló játékosok nehezen szokták meg a talajt. A második félidőben azonban a döntő fölénybe kerülő zöld-fehérek iskolajátékot mutattak be, néhány remek akcióval gyönyörködtették a kisszámú, didergő, de lelkes publikumot. Ebben a félidőben Huber csak kétszer kapott labdát. A győztes csapat szí­vósan és lelkesen védekező ellenfelével szemben az első félidőben azonban úgy a mezőnyben, mint a kapu előtt igen szép játékot mutatott. A csapat minden része kitett magáért. A támadólánc legeredményesebb és legagilisebb tagja a bemutatkozó Varga volt. Gyors, energikus, ötletes és ami a fő: remekül lő.” (1925 – VAC)

“Az Újpest felé haladó villamosok nem túl zsúfoltak. Pedig egy sokat beszélő zöld-fehér szurkoló í­gy szónokol: — Évenként csak két rangadó van, az egyik ősszel, a másik tavasszal. – majd a kalauz felé fordul: — Maga kinek szurkol? — A Fradinak – feleli nevetve a kalauz — No, akkor finom cukrot kap, a Mikulás hozta!…A zöld-fehér szurkolók általában jó hangulatban igyekeznek a Megyeri-úti pálya felé. Sokan sárcipőben baktatnak a pálya felé és a sárcipő el is kell, a kalapokat viszonyt le is lehet venni, mert süt a nap. De hiába volt örökderby Újpesten, azért a közönség létszámán mégis csak megérzett, hogy az egyik csapat a negyedik, a másik pedig pláne a tizedik helyen vesztegel. A mérkőzést különben a Ferencváros szerencsével nyerte meg, de tegyük hozzá: a Ferencváros megérdemelte ezt a szerencsét! Eltekintve attól, hogy a második félidő 17. percétől kezdve tí­z emberrel játszott, nagyobb akarással és sokkal több lelkesedéssel küzdött, mint ellenfele. A Ferencvárosnál Sárosi Béla hallatlan munkabí­rással ismét vállalta a támadó középfedezet és egyúttal a jobbfedezet szerepkörét is, de Nagy Andris is hátra-hátra húzódott, úgyhogy a Ferencváros nagyon gyakran négy csatárral támadott. Így a zöld-fehéreknél állandóan megvolt az összeköttetés a védekezés és a támadás között, a csapat játéka is egységesebb képet mutatott, támadásai veszélyesebbek voltak és nem olyan rapszodikusak, mint az Újpestté. A Ferencváros megérdemelte a győzelmet. Teljes csapattal is egy góllal jobbnak mutatkozott. Tí­z főre fogyva, a régi, a KK-mérkőzésekről hí­res Ferencváros harci készsége támadt fel és az akkor mutatott játéka utána a kétgólos győzelem igazságosabb lett volna.” (1942 – Újpest)

npl-1978-0039-19781206

1978

1980

NS-19861207-01-19861206

1986

“Nyilasi Tibor: — Először is meg kell köszönnöm a csapatnak és a közönségnek ezt a napot. Azok, akik ilyen í­téletidőben kilátogattak a mérkőzésre, minden elismerést megérdemelnek. Úgy vélem, a játékosok elsősorban küzdeni tudásból vizsgáztak jelesre, a csapat rászolgált a győzelemre és a két mérkőzés alapján a továbbjutásra. Mindenkinek megköszönöm ezt a félévet, akik segí­tettek a munkában, hisz összességében nem zártunk rossz idényt.” (1992 – Rába ETO)

TFU_MF_19950927-0017“Novák Dezső, a zöld-fehérek vezetőedzője úgy döntött, hogy Vincze Ottót és nem Goran Kopunovicot küldi pályára a kezdőcsapatban. Az Ajax mestere, Louis van Gaal egy helyen változtatott az előre megadott összeállí­táson: Musampa helyett Scholtent szerepeltette. Telt ház, 45 ezer néző előtt a finn Ilkka Koho sí­pjelére futottak ki a csapatok. Nem érheti szemrehányás a zöld-fehér játékosokat, hiszen végigküzdötték a 90 percet, s nemcsak védekeztek, hanem jónéhányszor helyzetbe is kerültek. A lehetőségeket azonban nem tudták gólra váltani. A házigazdáknál különösen a finn Litmanen és Overmars remekelt. Nem sokkal több helyzete volt az Ajaxnak, mint a Ferencvárosnak, de a holland játékosok magabiztosnak bizonyultak ellenfelük kapuja előtt. Novák Dezső, a Ferencváros vezetőedzője: — Először is gratulálok ellenfelünknek győzelméhez, és a Világ Kupa-diadalhoz. Az Ajax nem véletlenül nyerte meg a VK-t, ezt a mai játékával és eredményességével is bizonyí­totta. A Bajnokok Ligája-sorozatban egyetlen mérkőzésen sem volt annyi helyzete csapatomnak, mint most, de lehetőségeinket sajnos nem értékesí­tettük. Kulcsjátékosaim gyengén játszottak, ezért kaptunk négy gólt. Kí­vánom az Ajaxnak, hogy nyerje meg a BEK-et.” (1995 – Ajax)