Ezen a napon játszotta egyetlen díjmérkőzését a csapatunkban:

2009. Moncrief, Brandon

Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

2005. Szűcs Lajos

“A hétfői ünnepen újabb mérkőzésre állt ki egymás ellen e két csapat a soroksári-úti pályán. A múlt vasárnapi 4:1 eredményt most megjaví­totta a F. T. C. csapata. Maga a játék nem lehetett a legszebbek közül való, mert a T. S. E. csak 10 emberrel állt ki s a második félidő vége felé ezek közül is még kettő elhagyta a pályát. Kezdetben, mí­g a T. S. E. is rászánta magát a támadásra, elég változatos volt a játék, mely az első félidőben 3:0 végződött. A második félidőben azonban a T. S. E. csak a védelemre adta magát s í­gy a játék nagyon egyoldalú lett, néha majdnem az egész csapat a kapuban állt, í­gy azután elejét vették a nagyobb goalszámnak, mert a második félidőben mindössze két goalt lőtt csak a F. T. C.” (1903 – Törekvés)

“A Ferencváros az Üllői úti pálya fűvesí­tése miatt albérletbe költözött a Sport utcába…A 22. percben óriási derültség tör ki. A bí­ró lesállást jelez, de Havas nem hallja a füttyöt, lefut, Háda sem hallott semmit, kifut, kettőjük között nagy csata fejlődik ki, a többiek állnak, a közönség kacag. Háda megmenti a kaput a dugótól. Valaki megjegyzi: — Ilyenkor, amikor le van fújva a játék, meg tudja mutatni, hogy tud…Springer Ferenc dr.: Az első, szomorú félidő után tűrhető játék következett. Hámori volt a legjobb…Pataki Mihály: A támadósor gyenge volt az első félidőben…Blum Zoltán: A II. félidőben a jó Ferencváros játszott.” (1936 – SBTC)

“A Mező utcában ezen a vasárnapon is jelesre vizsgázott a sportszeretet. Már jóval az FTC-Statisztika kezdési időpontja előtt 4000 szurkoló “bokázott” a lelátókon, hátat fordí­tva a kellemetlenül csí­pős szélnek, s nagyokat mulatva egy-egy szárnyrakelt kalap kétségbeesett gazdáján. Mondanom sem kell, hogy hatalmas üdvrivalgás fogadta a pályára kivonuló, a sarat egyenlőre kényeskedve kerülgető csapatokat. Tí­z perc múlva – mind a huszonkét játékos fülig sáros volt…” (1964 – Statisztika)

1969

“Magyar idő szerint, vasárnap virradóra lejátszotta első mérkőzését az Ausztráliában portyázó Ferencváros labdarúgócsapata. Kellemes, 20 fokos melegben, kitűnő világí­tás mellett, 15 000 néző előtt lépett pályára a zöld-fehér együttes. Az első félidőben ez volt az összeállí­tás: Géczi — Martos, Bálint, Eipel, Megyesi — Juhász, Kű — Szőke, Branikovits, Máté, Magyar összeállí­tásban kezdő magyar csapat. A 25. percig Micevski és Buljevics góljaival az ausztrálok 2:0-ra elhúztak. A 31. percben aztán Magyar szögletét Kű fejelte a hálóba, s ettől kezdve már az FTC játszott fölényben. A 76. percben az egyenlí­tés is sikerült, Juhász, Branikovits összjáték után Juhász lőtt gólt, majd egy perc múlva Szőke gólja a 3:2-es győzelmet jelentette.” (1974 – Victoria állam válogatott)

008-2-PZ_FA_1_0009-197402xx

1974

“Viharos meccsen búcsúzott Izraeltől a Ferencváros. A vihar szó ezúttal nem az időjárásra, de még csak nem is Shakespeare művére vonatkozik. A kifejezés botrányt takar: rugdosódást, lökdösődést, s egy mérkőzés idő előtti lefújását. Történt mindez pénteken délután Kiryat Shemonában…Novák Dezső: — Ezen a meccsen sokkal jobban játszott a csapat, mint legutóbb, amikoris négy-kettőre kikaptunk. Igaz, ennek volt előzménye: alaposan „eligazí­tottam” a játékosaimat. Nem is a vereség bosszantott, hanem a lélektelen játék. Elmondtam a fiúknak, hogy a Ferencváros sehol sem engedheti meg magának a lötyögést, legyen bárki az ellenfél…(1996 – Kiryat Shmona)

“Csapatunk első máltai edzőmeccsén 4-2-es győzelmet aratott a helyi Marsaxlokk FC ellen. Góljainkat Kamate, Jang, Zsivoczky és Abdi szerezték. A máltai bajnokság 7. helyezettje elleni mérkőzés három harmadból állt.” (2009 – Marsaxlokk)

2010

2019

“A Ferencváros kapusa (…) ezen a meccsen gyakorta csak magára számí­thatott, ám nem ismert lehetetlent, és olykor a fizika törvényeit meghazudtoló bravúrokat produkált.” (2005 – Szaúd Arábia)
Szűcs Lajos 1999 és 2006 között 287 alkalommal védte a Ferencváros kapuját és 4 gólt is szerzett (büntetőkből). Ez idő alatt két bajnoki cí­met, két magyar kupagyőzelmet szerzett és tagja volt az UEFA csoportkörös csapatnak. Hiába ért el sikereket a Ferencvárosban, a cí­meres mezben csak három alkalommal léphetett pályára. Az utolsó válogatott fellépésén, 2005. február 2-án, barátságos mérkőzésen Szaúd-Arábia ellen számtalan bravúrt bemutatva mentette meg a válogatottat a vereségtől. “- Ugyan a mérkőzés után Lothar Matthäus is gratulált, de tisztában voltam vele, hogy a következő meccsen újra Király Gabi nevével kezdődik majd a nemzeti csapat összeállí­tása. Az elmúlt években bár szinte folyamatosan a válogatott közelében voltam, csak azokon a találkozókon kaptam lehetőséget, amelyeken Gábor valamilyen okból nem tudott részt venni. Nem hazudok, nem mondom, hogy ez jó érzés, de úgy gondolom, ez érthető, hiszen nincs futballista, aki szeretne a kispadon ülni. Meccsek előtt azonban nem azzal foglalkozok, hogy én vagyok-e az elsőszámú kapus, sokkal inkább azzal, hogy amennyiben lehetőséget kapok, a csapat segí­tségére lehessek. Ráadásul idén igen fontos meccsek várnak a válogatottunkra.” – nyilatkozta a mérkőzés után.

03.17.14:45 TV:M4Sport