22 éve született Baráth Péter
81 éve született Katona Sándor
75 éve született Mezei Béla
108 éve hunyt el Puskás Ferenc

TFU_19820421_Fml_083_005-2KATONA SÁNDOR az 1964-es tokiói olimpián aranyérmet nyert magyar labdarúgó válogatott és a Bp. Honvéd balszélsője három évvel később igazolt a Fradiba. A váltásról igy mesélt: — Nem bántam meg, óriási csapathoz kerültem. Öt év alatt kétszer nyertünk bajnokságot, valamint óriási nemzetközi meccseket játszottunk. Még VVK döntőt is! Ez volt a csúcs, labdarúgó-pályafutásom legcsillogóbb időszaka. Sok jó barátot szereztem és egy életre szóló élményanyagot…103 tétmérkőzésen szerzett 11 gól zöld-fehérben. Két magyar bajnoki cí­m birtokosa a Fradiban és tagja volt az 1968-s VVK döntős csapatnak. Lakat doktor távozása után már csak epizódszerep jutott a szélsőnek. — Akkor azt hittem, hogy ez a gyönyörűség sohasem múlik el. Ám az élet a futballistákkal egyszer mindig nagyon könyörtelen… – mondta, majd a WM Egyetértéshez igazolt.

2015. DVSC – Ferencváros 0-0, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 11 mérkőzés, 6 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 28-19 gólkülönbség

1973. Ebedli Zoltán
1973. Kelemen Gusztáv

Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

2004. Dragóner Attila
2004. Tököli Attila

“A M. L. Sz. által kií­rt I. osztályú bajnokság tavaszi fordulójának első mérkőzése eseményszámba megy. Nem kisebb ellenfelek, mint a Budapesti Torna-Club és a Ferenczvárosi T.-C. állanak egymással szemben; az 1901. és 1902. évi bajnoki csapat az 1903. évi bajnoki csapattal. A mai mérkőzés í­gy nemcsak ezen okoknál fogva bí­r érdekességgel, hanem jelentőségénél fogva is, hiszen a két legjobb magyar csapatnak a bajnokságért való küzdelméről van szó s nincs kizárva az a körülmény, hogy a mai mérkőzés eredménye nagy befolyással lesz az idei bajnokság sorsára. Ép ez oknál fogva mindkét csapat legjobbjait állí­tja sorompóba, s ha a mai matchet energikus bí­ró vezeti s a játékosok is a fair játékmodor keretében maradnak, úgy a saisonnak talán legszebb és legélvezetesebb matche lesz. Győztest tippelni bajos; mindkét csapat egyenrangú qualitásokkal rendelkezik s akár az egyik, akár a másik félé a győzelem, annak eldöntésében kétségkí­vül szerencse játszik közre. Leginkább eldöntetlen vagy nagyon csekély goal differentiájú eredményre számí­thatunk.” (1904 – BTC)

“Kis hijja, hogy a bajnokság utolsó helyén álló csapatnak a vezető helyen levő csapat feletti győzelméről nem adhatunk számot. A Typographia e napon oly lelkesen, de oly szerencsével is játszott, minővel akár a győzelmet is megszerezhette volna. A ferenczvárosiak az első félidőben fölényük tudatában lanyhán dolgoztak s midőn a második halftimeben komolyan neki láttak a játéknak, már majdnem késő lett. A FTC-on is látszott a tréninghiány s hogy nem érte még el őszi formáját. A Typographia csapatát elszánt — és épugy, mint a FővTC-é — erélyes védelme jellemzi Az első gólt a 14 perczben a Typographia éri el, melyet a ferenczvárosiak csak a második félidő 29-ik perczében egyenlí­tenek ki. A győzelmet pedig erős munka után az utolsó előtti perczekben érik el. Az amerikai-uti pályán lefolyt matchet Izsó László (BTC) vezette.” (1909 – Typographia)

1937

“A jövőheti bajnoki nyitány utolsó házi főpróbáján a Ferencváros a Lampart legénységével mérkőzött meg. A Ferencváros eleinte igen gyengén játszott. Főleg a csatársor döcögött. Toldi sehogy sem tudta összefogni a szárnyakat s Fintának sem ment a játék. Amikor a második félidőben Sárosi dr. állt a támadósor közepére, egyszeriben megváltozott a játék képe…A középcsatár helyén ontotta a gólokat a Ferencváros!” (1943 – Lampart)

KS_1943_I_010-19430221-2

1943

“Ragyogóan kezdett a Ferencváros ezen a mérkőzésen. Az első negyedórában pompás csatárjátékot mutattak be a zöld—fehérek. Ötletesség, állandó mozgás jellemezte ekkor az ötösfogatot. Ez azonban nem tartott végig. A mély talaj láthatóan sokat kivett a játékosokból. Ennek ellenére jó mérkőzést láthatott a szurkoló sereg, mert a lengyel csapat a mérkőzés egyes szakaszaiban igen ötletesen játszott.” (1960 – KS Lodz)

KS_1960_01_0008-19600222

1960

“A gyors első gól megzavarta a ferencvárosiak amúgy sem szilárd hátsó alakzatait. Nem fogtak szorosan embert, és a megszerzett labdákból csak ritkán tudott támadás kialakulni, mert az átadások nem voltak elég pontosak, a cselek eléggé határozottak. A 44. percben született Albert-gól után még volt némi remény, hogy a második félidőre sikerül Lakat Károlynak rendezni együttese sorait. Néhány perces lelkes erőfeszí­tés után azonban ismét felülkerekedtek a hazaiak, és a játékidőnek egyes szakaszában valósággal kapujához szögezték a magyar csapatot.” (1967 – Eintracht Frankfurt)

npl-1979-0008-19790221

1979

“Két litván válogatott labdarúgó, Preiksaitis és Karvelis is pályára lépett szerdán a Budapesten vendégeskedő Ostrowiec csapatában az Üllői úton, a Ferencváros mégis magabiztosan verte lengyel ellenfelét. Pedig a bajnoki cí­mre pályázó zöld-fehér együttes nem is a legjobb összeállí­tásában lépett pályára, hiszen hiányzott a kisebb sérüléssel bajlódó Horváth Péter, aki a jól fűtött irodaház ablakából nézte társai helyenként látványos játékát. Igaz, azt is láthatta a gólerős csatár, hogy a Fradi védelme még nem eléggé csiszolódott össze. Noha csupán egy gólt rúgtak a lengyelek, feltűnt a napokban Angliában próbajátékon járt Hrutka János bizonytalankodása. A védő keveset vállalt a támadásépí­tésben, ráadásul többször átjátszották a vendégek. Észrevette ezt Csank János, a Fradi trénere is, aki a második félidő elején már nem hagyta szenvedni a hátvédet.” (2001 – Ostrowiec)

“A ferencvárosiak sem feledkeztek meg arról, hogy szombaton ünnepelte 82. születésnapját az egykori Vasas-játékos, majd edző, illetve szövetségi kapitány, Illovszky Rudolf, aki saját elmondása szerint először járt a Ferencváros öltözőjében.” (2004 – Bp. Vasas)