1946. Ferencváros – Vasas 1-2, Tildy serleg
1961. Ferencváros – Tatabányai Bányász 2:3, Edzőmérkőzés
1969. Budafoki MTE – Ferencváros 3:5, Edzőmérkőzés
1973. Tuzséri MEDOSZ – Ferencváros 0:3, Edzőmérkőzés
1976. Dorog – Ferencváros 3:0, Felszabadulás kupa
1977. Ferencváros – Tatabánya 3-3, NB1
1983. Csepel – Ferencváros 1-1, NB1
1994. DVSC – Ferencváros 2-0, NB1
2019. Sampion Celje – Ferencváros 0-9, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 9 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, 46-19 gólkülönbség

2022. Zubkov, Olekszandr

“Az eredményt mérlegelve, arra a következtetésre kellene jutnunk, hogy a magyar játékosok a kontinens legjobb labdarugói. Az európai hí­rnévre szert tett A. C. Sparta csapata idén oly szenzációs eredményekkel dicsekedhetett, mint egy kontinentális egyesület sem. Pünkösd vasárnapján szerepelt Ferenczvárosi T. C. nem nagyon elégí­tett ki bennünket játékával. Azt az erélyes és gyors játékot, melyet legutóbb a B. T. C. ellen produkált, nem láttuk ezúttal érvényesülni s a játékosok, úgy látszik nem annyira a tudásukban mint a biró túlságos jóakaratában biztak, mely sok tekintetben az igazság rovására ment. Két tiszta of side goalt érvényesí­tett, melyek közül különösen a második nemcsak a Sparta játékosai között, hanem a sovén magyar nézőközönségben is óriási felháborodást okozott.” (1905 – AC Sparta)

“A Franzstadt most is bebizonyí­totta óriási fölényét s könnyen győzött a küzdelembe sok reménynyel induló BTK ellen. Valami meglepetésről suttogtak az illetékes körök, ami azonban a zöld-fehér csapat második félideji eredményes játéka miatt elmaradt. Kezdés után a BTK van frontban s erősen foglalkoztatott balszélsője többször szépen lefut, centereit azonban a középső csatárok kiaknázatlanul hagyják. A FTC csatársora alig jut szóhoz. A piros-fehér csatársor tehetetlen vergődése után végre Borbáshoz kerül a labda: aki szédületes gyorsasággal lefut s éles centerezését Weisz védhetetlenül a kapuba lövi.” (1911 – BTC)

“Nem játszottak ambicióval, de még így is folytonos védekezésre szorították az ujlaki csapatot.” (1914 – III. ker. TVE)

“Eleven iramu, amellett fair mérkőzés, amelyet az FTC tartalékos csapatával is biztosan tartott a kezében…” (1922 – MAC)

“Az ellenfél ugyanis, amely az FTC útjában állt, nem volt lebecsülendő, helyenként csak nagyon kevés hiányzott az újabb meghosszabbí­tást jelentő kiegyenlí­tő gólhoz. Az eredmény reális. A fáradt csapatok küzdelmében az FTC rutinja érvényesült. A meccs folyamán az FTC többet támadott és a lövések terén is sokkal szorgalmasabbnak bizonyult, mint ellenfele. Csatársora a szerepelt összeállí­tásban az egy Nikolsburgert kivéve lövőkedvű csatárokból állott.” (1925 – Szombathelyi AK)

“Nagy sikert aratott Kolozsvárott a Fradi — Dugókban nincs kifejezve a zöld-fehérek fölénye” (1933 – Romania Cluj)

“A Ferencváros mérkőzésre már szépen megteltek a tribünök. Ötezer néző van kint. A Ferencvárosban Lázár a jobbszélső, Magda a jobbfedezet. A Bocskaiban Elek, a jobbhalf a kapus…Bocskai ma legjobb összeállí­tásában sem egyenlő ellenfele a Ferencvárosnak, de különösen nem az akkor, ha a kapusa helyett szükségből mezőnyjátékost kell beállí­tani. Igaz, hogy a ferencvárosi csatársor – és Sárosi III. – szebbnél-szebb lövéseket zúdí­tott a debreceni kapura, de Kertes bizonyára kivédett volna néhány labdát és akkor talán a debreceni védelem sem nyugodott volna bele annyira már eleve a küzdelem reménytelenségébe. Gólszerzők: Kiszely, Lázár, Sárosi III., Kiszely, Pásztói, Sárosi III., Kiszely, Sárosi dr., Pásztói, Kiszely, Polgár, Pásztói, Sárosi dr., Kiszely, Gyetvai.” (1939 – Bocskay) | Tempó, Fradi!: A nagyarányú győzelem sem segí­tett a bajnokság utolsó fordulójában. Mivel az Újpest is győzött, í­gy egy pont előnnyel a liláké lett a bajnoki cí­m annak ellenére, hogy a Fradi kétszer is legyőzte a bajnokságban és a 26 fordulóban 121 gólt lőttek Sárosiék.

“Az izgalmakban bővelkedő , érdekes előmérkőzés után különösen szembetűnő e találkozó alacsony szí­nvonala. Az erősen tartalékos Bp. Kinizsi csak időnkint játszott jó támadójátékot, az Izzó pedig úgyszólván csak küzdött. Mindkét együttes tagjai pontatlanul adogattak, sokat tologattak, lassan épí­tették támadásaikat, ötlettelenül, sokszor körülményesen játszottak. A kapus is ritkán kerültek veszélybe. A Bp. Kinizsi jó második félidejével, Ombódi, Láng és Borsos szép góljaival magabiztosan és megérdemelten nyert.” (1955 – Vasas Izzó)

1977

“Nagy nézősereg vándorolt ki a csepeli pályára, hogy a bajnokság fináléjában a csapat mellett lehessen. Lí­biából is jött „szurkolónk” – az ott edzősködő Albert Flóri is szabadságának első napjait a fradisták között töltötte. Aztán Czibor Zolit fotózták le mindkét csapattal és óriási hangorkánban kezdődött a mérkőzés. Az élvezetes első negyedóra után egyre több hiba csúszott a játékba és a gól is az utolsó percig váratott magára. Ebedli tértölelő átadással indí­totta a balösszekötő helyén Nyilasit. Tibi pontosan fejelte a labdát a jobbösszekötő helyén előre száguldó Szokolai elé, s a csatár 12 m-ről egyből a jobb alsó sarokba lőtt. Mint később kiderült ez volt ebben a bajnokságban az utolsó Fradi gól! A szép gól méltó befejezése volt a kiváló tavaszi szereplésnek, a veretlenül teljesí­tett mérkőzéssorozatnak. Ha ekkor fejeződik be a csepeli kirándulás vastaps kí­séri a fiúkat az öltözőbe. Sajnos a tapsot fütty váltotta fel és ezt a második félidő eseménytelen játéka idézte elő. Zsiborás még négy-öt bravúros védést bemutatott, majd a csepeliek egyenlí­tését követően alig-alig történt valami a pályán. Igy az FTC ünneplésre méltó tavaszi eredménysorozatát nem ünnepelte senki, csak szép csendben elkönyvelték az ezüstérmet.” (1983 – Csepel) | Tempó, Fradi!: Amennyiben a szurkolók a lefújás után tudják, hogy ezen a mérkőzésen látták utoljára játékosként Fradi mezben a korszak legendáját, Nyilasi Tibit, minden bizonnyal nem csendben hagyják el a játékteret. Azokban az időkben még nem a kluboknál dőlt el, hogy kik azok a “kiváltságosak”, akik légiósnak állhatnak. Nyí­lt a Barcelona is figyelte, állí­tólag komoly pénzt is í­gértek, de végül is Bécsbe költözött és ott is legendává vált.

19830611_Nyilasi Tibor_montázs

“Az FTC kilenc gólig jutott az első felkészülési mérkőzésén” (2019 – Sampion Celje)

“A csatársor és a hátvédek azonban sok kí­vánni valót hagytak hátra. Hogy a fedezetsor maga sem bí­zott a hátvédekben mutatja az, hogy ritkán követték a csatársort, inkább a backek előtt tanyáztak, sőt Gorszky rendesen mint harmadik hátvéd szerepelt. A csapatban összjáték ritkán mutatkozott. Amit a magyarok elértek, azt egyesek csinálták gyors lerohanásaikkal és megszökéseikkel. Legjobban játszott a csapatban Gorszky és Bayer. Mindketten elszántan és becsületesen játszottak s az ellenfél ritkán vitte rajtuk keresztül a labdát. A csatársorban Braun-Pokorny-Vincze szépen összejátszottak.” (1903 – Ausztria)