1965. Ferencváros – Athletic Bilbao 3:0, VVK
1970. Ferencváros – Gyöngyösi Spartacus 5:1, Edzőmérkőzés
1972. MTK – Ferencváros 6:2, Edzőmérkőzés
1978. vegyes Ferencváros, Vasas – Olimpique Lyon 3-0, Intertotó kupa
1980. Pesterzsébeti válogatott – Ferencváros 2-8, Edzőmérkőzés
1981. Politechnika – Ferencváros 2-0, Nemzetközi torna
1995. PMSC – Ferencváros 1-2, NB1
2017. Ferencváros – DVSC 0-0, NB1
2020. Ferencváros – Paks 0-0, Edzőmérkőzés
2020. Ferencváros – ZTE 2-0, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 30-23 gólkülönbség

1989. Strausz László

“Szép és élvezetes csak az első félidő volt, mí­g a másodikat hellyel-közzel durvaságok tarkí­tották s a biró, hogy a játék elfajulásának gátat vessen két Weiszt is kiállí­tott: egyet az FTC-ből, s egyet a Vasasból. Győzött a jobbik csapat, annk ellenére, hogy csatársoruk lélek nélkül játszott. Az FTC legjobb embere Feldmann volt…Az FTC vezető gólját Nemes rúgta, a Vasas Rákosi révén egyenlí­tenek ki. A második félidő 42-ik percében szerzi meg a vezetést a zöld-fehéreknek Farkas.” (1917 – Vasas)

1926

“Nagy az öröm a Ferencváros öltözőjében. Sok a látogató, mind gratulálni jöttek Korányinak, hogy lábtörése óta most játszik először…Remek kezdés, de aztán lanyhaság. Amikor a Ferencváros pályára lép, a közönség harsány Hajrá Króni! kiáltásokkal üdvözli Korányit…A Ferencváros érdekes kí­sérletet végzett ezen a mérkőzésen. Korányi felgyógyulásával eleget tett a közvélemény régi óhajának és Polgárt előrevitte a csatársorba. Az érdekes gólarány jellemzően mutat rá ennek a próbának az eredményeire. A csatársor eredményessége rengeteget nyert az egykori budai tank előrevonásával. Sokkal többet, mint amennyit a védelem vesztett amúgy sem túl nagy biztonságából…Nem kapott könnyű ellenfelet a Ferencváros…A Ferencváros csatársorában Sárosi az újabban immár szokásos tartózkodással játszva is remek dolgokat tudott csinálni, még akkor is, amikor friss sérülés hátráltatta. Reméljük, hogy sérülését sem sí­nyli meg komolyabban és kondí­ciója jelentősen javulni fog, mely esetben számí­thatunk arra, hogy a világbajnokságon igazi vezéres lesz a csatársorunknak.” (1934 – Kispest)

“Fél 4 óra tájban már sűrű sorokban özönlik a tömeg az Üllői úti FTC-pálya, a Ferencváros-Újpest örökrangadó szí­nhelye felé. Rekkenő hőségben is szí­vesen gyalogolnak a nagyszerűnek í­gérkező sportcsemege szí­nhelyére a lelkes szurkolók. A Ferencváros öltözőjében Rudas késése okoz izgalmat. Már csak 10 perc hiányzik a mérkőzés kezdetéhez és még nyoma sincs a hátvédnek. Itt van Toldi Géza, a szí­véről és lelkesedéséről ismert sokszoros válogatott csatár is. Rudas helyett már-már Hernádi kezd neki vetkőzni, de az utolsó percben mégis befut Rudas. Egy kis edzői fejmosást kap, azután gyorsan nekilát a vetkőzésnek…A játék a várakozások ellenére nem volt magas szí­nvonalú. Különösen az I. félidőben mozogtak lanyha iramban a játékosok, sok volt a rossz passz, a rosszul átvett labda, a gyengén sikerült lövés. Maga a közönség is észrevette mindezt, s nem egyszer hallottuk ezt a kiáltást: — Laposan!…A játék ebben a félidőben váltakozva folyt a két térfélen csak a II. félidőben támadott lényegesen többet a Ferencváros…Rudas, a késése ellenére, nagyszerűen játszott, biztosan rombolt és szerelt.” (1945 – Újpest)

“Ezen a mérkőzésen is végig szemerkélt az eső. Erős iramban indult a játék és hosszú időn keresztül kiegyenlí­tett volt. A kapuk eleinte nagyon ritkán kerültek veszélybe. A Bp. Kinizsi második félidőben mutatott lelkes és tervszerű játékával megérdemelten nyerte a mérkőzést. Itt is megállapí­tható, hogy Grosics mindhárom Kinizsi-gólt hárí­thatta volna jobb helyezkedéssel. A Bp. Kinizsi közvetlen védelmének tagjai közül Mátrai játszott a legjobban. A fedezetek közül Dékány játszott jobban. A támadósorban Fenyvesit keveset foglalkoztatták, de a balszélsőnek í­gy is több szép elfutása volt a II. félidőben, a két gól az ő jó előkészí­tésének az eredménye.” (1956 – Tatabányai Bányász)

“Népstadion, 38 ezer néző, a villanyfényes aréna eleve különleges hangulatot áraszt. Ha ehhez hozzávesszük a bizakodó zöld-fehér szurkolók lelkes buzdí­tását, a budapesti tavasz szép estét í­gért. A nagy érdeklődéssel várt harmadik Ferencváros — Bilbao mérkőzés a várakozásnak megfelelően hatalmas küzdelmet hozott. Kupamérkőzés volt ez a javából. Mindkét együttes nagy lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe és alaposan megszervezte játékát. A zöld-fehér gárda teljesen támadásra rendezkedett be, időnként hat játékossal rohamozta a spanyol kaput. A ferencvárosi védelem is jól állt a lábán, a támadásokban pedig kitűnően érvényesült Albert nyugalma, Rákosi munkabí­rása és Fenyvesi lendülete. A kiváló balszélső tartalékolt… A harmadik, sorsdöntő mérkőzésen nem egy virtuóz vitte a prí­met (bár Albert Flóri több alkalommal kergette őrületbe a baszk védőket), hanem egy olyan megbí­zható játékos, aki nagyon fontos láncszeme volt a Ferencvárosnak, és aki ráadásul egy makacs sérülés utáni hullámvölgyből épp azon a mérkőzésen került ki, ami nagyon fontos volt az egész magyar labdarúgás számára. Dr. Fenyvesi Mátéról (1965-ben már doktori cí­mmel rendelkezett!) van szó, akit mindenki csak Tüskének (a becenevet, mely az akkori hajviseletére utalt, még Kecskeméten kapta) nevezett. A szorgalmáról, társai kiszolgálásáról hí­res játékos 157 góljával a Fradi történetének legeredményesebb balszélsője, és aki ezen a mérkőzésen nem „kiszolgált”, hanem két remek találatával eldöntötte a továbbjutást és bejutott a VVK elődöntőjébe.” (1965 – Atletico Bilbao)

1978

“Jó iramú, de közepes szí­nvonalú mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, bár a Ferencváros utolsó percekben mutatott teljesí­tménye minden dicséretet megérdemel…A nagy érdeklődéssel kí­sért találkozón a tartalékos pécsiek oroszlánként rontottak az esélyesebb vendégekre, és már a 6. percben vezetést szereztek: Ulveczki 20 méterről bombagólt lőtt Balogh kapujába (1-0)… szünet után a hátrányban lévő Ferencváros kezdett aktí­vabban, a hazaiak elsősorban a biztonságos védekezésre törekedtek, őrizték előnyüket. A mérkőzés hajrájában tetőfokára hágtak az izgalmak, a Ferencváros két perc alatt a maga javára fordí­totta a mérkőzést. A 85. percben Kopunovic éles szögből talált a hálóba (1-1), a 87. percben pedig Nagy Zs. egyéni akció végén állí­totta be a végeredményt (1-2).” (1995 – PMSC)

1981

Egy hozzászólás a(z) 0ejegyzéshez

• Mennyire megvan az a ’95-ös pécsi meccs ennyi idő után is, ahogy nyomtunk és ahogy az idősebb Knézy Jenő kijelenti, hogy ezt nem fogja tudni kibí­rni a pécsi védelem. S aztán jött a hajrában az újabb aranyút alapjába öntött két hajrágól!