1910.XII.11. Corinthian dí­j, Ferencváros – KAOE 3:1

NS-19100326-24

A Margitszigeten délután 1/4 3 órakor Korintián vándordí­j-mérkőzés lesz a Ferencvárosi Torna Klub és a Kereskedelmi Alkalmazottak csapata között. Biró: Fehéry Ákos.

(Budapesti Hí­rlap, 1910. december 11.)

1910. december 11., 14:15, Margitsziget, FTC – KAOE 3:1 (1:1)
vezette: Fehéry Ákos (BAK)
FTC: ? – ?, ? – Weinber, ?, ? – Weisz, ?, Pataky, Schlosser, ?
KAOE: ? – ?, ? – ?, ?, ? – ?, Bien, ?, ?, ?
Gól: Schlosser (30.), Pataky (63.), Weisz (67.) illetve Weinber (öngól – 1.) vagy Bien (1.)

SH-19101212-03-19101211

Corinthian elő-mérkőzés. FTC-KAOE 3:1 (1:1). Margitszigeti pálya, biró Fehéry Ákos Bak. A csúszós és sáros pályán váratlanul kemény ellenfélnek bizonyult a Kaoe, s különösen az 1. félidőben tartotta jól magát. Kapusa ez alkalommal remekül játszott, minden lövést rávetéssel védett olyannyira, hogy az Ftc csatárai már idegessé váltak.

Az első gólt a Kaoe éri el az első percben Weinber öngólja révén, aki egy kapufáról visszajövő labdát a gólba vág. Az Ftc erélyes játékba fog és állandóan bombázza a Kaoe összes játékosaival védő kapuját, végre 30 pben Schlosser éles lövése a kiegyenlí­tő gólt eredményezi.

A II. félidőben Ftc teljesen ura a helyzetnek. A 18-ik pben Pataki remek lövése a 2-ik gólt eredményezi, melyet Weisz a 22-ik pben még eggyel megtold. A mérkőzés utolsó 10 percében Ftc 4 eredménytelen kornert ér el.

Ftc II —Kaoe II 1:0 (1:0) biró Fehéry.
FTC III.—KAOE III. 6:0 (2:0). Waldmann Bak bí­ráskodott.
Ifjúsági. FTC-KAOE 11:0 (5:0). Biró Waldmann Bak.

(Sport-Világ, 1910. december 12.)

Kiváló ellentállást fejtett ki a Corinthián-dij egyik előmérkőzésében a másodosztályú KAOE bajnokcsapat FTC ellen, annak dacára, hogy két tartalékkal ment a küzdelembe. KAOE rúgta az első gólt és félidőben 1:1 arányban állt a mérkőzés.

FTC—KAOE 3:1 (1:1). Corinthián-dij. Margitsziget. Biró: Fehéry (BAK).
FTC II.—KAOE II. 1:0 (0:0). Barátságos. Margitsziget. Biró: Fehéry.