1989.III.11. Ferencváros – Dunaújváros 2-0

A Ferencváros csak keserves, kemény csata árán törte meg a dunaparti vetélytárs ellenállását, és bár az első 45 percben csapnivalóan játszott, a folytatásban már “megtalálta” a kaput is.

Ferencváros – Dunaújváros 2:0 (0:0)
Üllői út, 15.000 néző, v: Drigán

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Simon, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Kincses (Dzurják 63.) – Wukovics, Fischer, Dukon

Dunaújváros: Sági – Ress, Boldóczki, Sztanó, Németh – Miskovicz, László, Márkus (Tóth 64.), Ruppert – Zsinka, Szauer (Csorba 64.)

Gól: Bánki (58.), Dzurják (72.)
Sárga lap: Fischer (68.), Dukon (70.) illetve Miskovicz (58.)
Jók: Topor, Limperger, Bánki, illetve Zsinka

Jószerével a kezdő sipszó elhangzása után azonnal magához ragadta a kezdeményezést a hazai együttes, s az egész első félidőben egyirányu forgalom jellemezte a játékot, aminek célpontja a dunaujvárosi kapu volt. A vendégeknél ugyan a találkozó kezdetén László még a támadók között tünt fel, de azután jobbnak látta, ha gyorsan visszahuzódik középpályás társai közé. Igazán komoly, emlitésre méltó akciót azonban a vendéglátók nem nagyon tudtak kidolgozni, mitsem ért a mezőnyfölény. A 27. percben Bánki rájött arra, hogy az a jó megoldás, ha távolról próbálkozik: a 20 m-es bomba a jobb felső sarokba tartott, Sági azonban egy könnyed röppenéssel szögletre tolta a labdát. Egy perccel a lefujás előtt Bánki pontos beadását Fischer közelről a dunaujvárosi kapus ölébe fejelte.

Szünet után összehasonlithatatlanul több volt a fantázia a fővárosiak játékában. A 48. percben Fischer ügyesen tálalt Wukovicshoz, a szélső bal külsővel meglőtt labdája azonban a léc fölé került. Az egyre veszélyesebb hazai rohamok nem maradtak eredmény nélkül. Az 58. percben egy magasan előreivelt szabadrugást Topor Bánki elé perditett, és a középpályás 6 m-ről a jobb alsó sarokba talált (1:0). A 72. percben a második félidőre óriásit javult Topor a 16-os oldalvonalától ivelt a jól érkező Dzurják fejére, aki 8 m-ről szépségdijas fejest küldött a bal felső sarokba (2:0). Kemény belemenések jöttek soron mindkét oldalon, és ezek megitélésében, a sárga lapok osztogatásában Drigán játékvezető nem mindig bizonyult következetesnek.

16. Dunaujváros 18 2 3 2 11 18-39 14

13 gólos: Fischer (Ferencváros), Petres (Videoton)
12 gólos: Kámán (ZTE)
8 gólos: Fodor (Bp. Honvéd), Jován (Videoton), Szabadi (Vasas), Kiprich (Tatabánya)
7 gólos: Pölöskei (MTK VM)
6 gólos: Kvaszta (Békéscsaba), Scha:ffer (Haladás), Balog T. (MTK VM), Szeibert (MTK VM)