1989.VI.10. Veszprém – Ferencváros 0-2

Egy félidőn át kiegyenlí­tett volt a küzdelem, talán ekkor kicsit a veszprémiek játszottak jobban. Fordulás után a két gól alaposan megváltoztatta a játék képét. A zöld-fehérek aztán az előnyük birtokában kissé lefékeztek, viszont a veszprémiek képtelenek voltak gólveszélyes helyzeteket kialakí­tani. Végül is az FTC Dzurják két szemfüles góljával megérdemelten győzött.

Ferencváros – Veszprém 2:0 (0:0)
Veszprém, 10.000 néző, V: Németh L.

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Vaszil, Bánki, Topor – Fischer, Dzurják, Dukon (Fonnyadt 46.)

Veszprém: Kakas – Bognár, Bimbó, Sánta, Szécsi – Csomai, Csongrádi (Perger 82.), Csí­k – Rugovics, Kiss L. (Horváth L. 65.), Süle

Gól: Dzurják (55., 63.)
Sárga lap: Topor (47.), Vaszil (65.)
Jók: Keller, Topor, Vaszil, Dzurják illetve Sánta, Csomai, Csongrádi

A nagy érdeklődéssel kí­sért mérkőzésen hullámzó játékban jó ideig csak ,,ismerkedtek,, egymással a csapatok. Az iramra nem lehetett panasz, viszont sok volt az idegeskedés, kapkodás, az eladott labda. A 14. percben Kiss beadott labdáját a felfutó Szécsi mellé lőtte. A veszprémiek valamivel többet támadtak, de csatársorukból hiányzott az átütő erő. A 22. percben Bánki szabadrúgását védte Kakas, a 26. percben Dukon beí­velt szögleténél a megtorpant Kakassal szemben Limperger fejelte kapura a labdát, amely a jobboldali lécről Kakas kezébe perdült vissza. A 39. percben Sülének volt egy nagy lövése, ezt Józsa látványosan védte.

Szünet után nagyobb lendülettel kezdett az FTC, bár az első gólszerzési lehetőség az 50. percben a veszprémiek előtt adódott, Kiss beadott labdáját Józsa kiejtette, de a csatárok későn eszméltek. Az 55. percben váratlanul szerzett vezetést a Ferencváros. A szabadonhagyott Vaszil tört előre, beadott labdáját Fischer lőtte kapura, amely Kakasról Dzurják elé pattant, aki közelről nem hibázott (1:0). A gól után is a zöld-fehérek kezdeményeztek többet. A 60. percben Topor vezette fel a labdát, kicsit kivárt, majd a középen jókor érkező Dzurják elé tálalt, aki Kakassal szemben biztosan passzolta a hálóba a labdát (2:0). A gól után inkább a veszprémiek támadtak, de erőtlen akcióik nem okoztak gondot a jól záró ferencvárosi védőknek. A hajrában előbb Rugovics szögletét tolta Józsa szögletre, majd Csomai szabadrúgását hárí­totta magabiztosan.

Dzurják József: – Úgy látszik, mostanában jól megy a játék, hiszen megint rúgtam két gólt. Bizony a mérkőzés után alig tudtam a mezem megmenteni…

Rákosi Gyula: – Gratulálok csapatomnak az ezüstéremhez. Külön öröm, hogy ezt olyan játékosokkal sikerült elérni, akiket már leí­rtak.