1990.V.19. Veszprém – Ferencváros 1-1

W_veszprem-ftcAz első félidőben jobbára hullámzó, közepes iramú, kiegyenlí­tett volt a játék, valamivel többet támadott a hazai csapat. Fordulás után ritkán látható nagy küzdelem alakult, főképpen a hajrában volt nyomasztó a veszprémiek fölénye. Végül is a játék képe alapján igazságos a döntetlen.

Veszprém – Ferencváros 1:1 (0:1)
Veszprém, 10.000 néző, V: Bay

Veszprém: Végh – Gersics, Bimbó, Csí­k, Szécsi – Mónos, Bognár, Kelemen (Sánta 46.) – Rugovics, Handel (Gazsó 77.), Horváth L.

Ferencváros: Józsa – Simon, Telek, Keresztúri, Keller – Szeibert, Vaszil, Kincses – Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

Gól: Gazsó (84.) illetve Nagy Zs. (33.)
Sárga lap: Dzurják (36. p.), Keresztúri (89.)
Kiállí­tva: Dzurják (89.)
Jók: Csí­k, Szécsi, Sánta, Rugovics illetve Telek, Vaszil, Keresztúri, Nagy Zs.

Nagy lendülettel kezdett a két csapat, a 9. percben Rugovics elment Keller mellett, közelről az oldalhálóba lőtt. A másik oldalon Keller beadott labdáját Végh kiütötte, Dzurják 8 méterről a léc fölé pörgetett. Három perc múlva Keller bombáját fogta a veszprémi kapus. Ezután kissé ellaposodott a játék, többet kezdeményeztek a veszprémiek. Hazai támadások közepette a 33. percben gyors ellenakciónál Vaszil a középre futó Nagy elé játszott (a lesre játszó Bimbó rosszul lépett ki), aki erős lövést küldött a bal alsó sarokba (0:1). A 44. percben szabadrúgásnál Kelemen a hálóba fejelt, de a partjelző intésére les cí­mén nem adták meg a gólt.

Fordulás után előbb a zöld-fehérek támadtak többet, Dzurják közeli lövését fogta a hazai kapus. Az 52. percben szabadrúgás után Sánta közelről fejelt a léc mellé. Az 56. percben két veszprémi védő egymást zavarta, Fonnyadt középen kilépett, de a kapussal szemben elügyetlenkedte a nagy lehetőséget. Óriási küzdelem alakult ki a pályán, a veszprémiek nagy erővel harcoltak a gólért. A 65. percben Rugovics csapta be a védőket, de helyzetét nem tudta értékesí­teni. Előbb Józsában akadt meg a labda, majd az egyik védő tisztázott a kapu előtt. A 73. percben újabb Rugovics-cselek zavarták meg a zöld-fehérek védelmét, a gól azonban ismét elmaradt. Ha lehet, a hajrában méginkább fokozódott a heves csatározás, nagy elánnal támadtak a hazaiak, a vendégek szabálytalanságokkal igyekzetek megtörni a veszprémiek lendületét. A 84. percben Mónos jobbról beí­velt szabadrúgásánál Sánta fejelte vissza a labdát, és a jól érkező Gazsó csukafejessel küldte a jobb alsó sarokba (1:1). Két perc múlva Mónos egyedül húzott kapura, de az oldalhálóba talált. Nagy volt az utolsó percekben a veszprémi nyomás, a 89. percben szabadrúgáshoz jutottak, a bí­ró többszöri figyelmeztetésére Dzurják ezt nem engedte elvégezni, s mivel már volt sárga lapja, ezért Bay játékvezető kiállí­totta.

Rákosi Gyula: – Nem volt szép a játék, de annál nagyobb a küzdelem. Sajnos kicsit ráültünk az 1 -0-ra, s ennek ez lett az eredménye.

11 gólos: Jován (MTK-VM)
9 gólos: Balog T. (MTK-VM), Scha:ffer (Haladás)
8 gólos: Bácsi (Ú. Dózsa), Fodor (Bp. Honvéd), Rubold (Ú. Dózsa), Szeibert (FTC), Répási (Váci Izzó)
7 gólos: Csehi, Gregor (Bp. Honvéd), Csertői (Haladás), Czigány (Siófok), Duró (Vasas), Handel, Rugovics (Veszprém), Lovász (PMSC), Mörtel (Rába ETO), Pölöskei (MTK-VM)