1991.VIII.31. Ferencváros – Vasas 1-0

Teljes mértékben rászolgált a két pontra a Ferencváros, mert sokkal többet, veszélyesebben támadott, mégha öngóllal is tartotta otthon a győzelmet.

FTC – Vasas 1:0 (0:0)
Üllői ut, 20.000 néző, V: Varga S.

FTC: Balogh – Simon, Telek, Lipcsei, Keller – Kuznyecov, Albert, Szenes (Patkós 82.) – Schneider, Dzurják (Koch 76.), Deszatnik

Vasas: Babócsy – Turbék, Juhár, Kecskés, Klink – Sirinbekov (Mészöly 54.), Geress, Dozmorov, Szilveszter – Zvara (Coco-Aires 64.), Claude

Gól: Kecskés (60. – öngól)
Sárga lap: Albert (50.), illetve Zvara (17.)
Jók: Telek, Lipcsei, Schneider, Albert illetve Babócsy, Juhár, Szilveszter

TFU_19910831_Zs_012 -0011-19910831Forró hangulatu köszöntésben volt részük a ferencvárosiaknak a 90. bajnokság első hazai, Üllői uti csatáján a szurkolók részéről. Hasonlóan forró perceket igért a Vasas számára az az első negyedórás veszélyes zöld-fehér támadássorozat, amellyel a Ferencváros gyors előnyszerzésre törekedett. Többen emlegették, végre igazi szélsőjátékkal rukkol elő a hazai gárda, s okkal tették, mert Schneider és Deszatnik, a két uj szerzemény számos alkalommal ügyesen viharzott el a két szélen, ám a beadásokat rendre lefülelték a vendégvédők. A 14. percben Lipcsei unta el a meddő fölényt, 20 m-ről átlőtte az angyalföldiek védősorát. Próbálkozása alaposan meglepte Babócsyt, a kapus maga mögé ejtette a labdát, de villámgyorsan utánakapott, s a gólvonalon mentett. A Vasas 16-osának területe olykor piroslott, annyian próbálták meg visszaverni a hazaiak támadásait. A 34. percben Lipcsei bizonyitotta, hogy dinamitot hord a lábában, mert 26 m-ről bombaerősen célozta meg a jobb felső sarkot – Babócsy hihetetlen reflex-szel mentett.

TFU_19910831_Zs_012 -0011-19910831-2A szünetben a hangosan beszélő arra figyelmeztette a nézőket, hogy ne dobálják és köpködjék a játékosokat (vélhetően a Vasas futballisták panaszkodtak emiatt Varga játékvezetőnek) mert ellenkező esetben a biró nem hajlandó folytatni a találkozót. Szerencsére nem igy történt, a nézők fékezték magukat, és kerek egy órája folyt a mérkőzés, amikor a záporozó ferencvárosi rohamok nyomán megroggyant a Vasas. A 60. percben ugyanis Schneider kevergetett, jó beadásáról ugyan a belsők lemaradtak, de Kecskés 6 m-ről megtette azt a szivességet, hogy a saját kapujába perditett (öngól, 1:0). A 72. percben Deszatnik óriási helyzetben hibázott, a labda kipattant Babócsyról, Albert duplázhatott a jobb alsó sarok felé, ám a Vasas kapusa parádés vetődéssel mentett.

1. Haladás 2 2 – – 4-1 4 pont
2-3. Ujpest 2 1 1 – 4-2 3
Kispest-Honvéd 2 1 1 – 4-2 3
4. Vác 2 1 1 – 3-2 3
5-6. BVSC-Mávtranssped 2 1 1 – 2-1 3
Ferencváros 2 1 1 – 2-1 3
7. Pécs 2 1 1 – 1-0 3
8-10. Vasas 2 1 – 1 3-2 2