1991.X.12. Ferencváros – Győri Rába ETO 2-1

Heroikusan finiselt a Ferencváros, s második félidei kiváló teljesí­tményével jogosan fordí­totta meg a vesztettnek látszó mérkőzést.

Ferencváros – Győri Rába ETO 2:1 (0:1)
Üllői út, 6.000 néző, V: Molnár

Ferencváros: Balogh T. – Telek – Simon, Páling (Balogh G. 60.) – Lipcsei, Szenes, Keller, Patkós – Schneider (Nagy Zs. 46.), Wukovics, Deszatnik

Győri Rába ETO: Végh – Berta (Tóth L. 61.), Bimbó, Sánta, Virág – Urbán, Rugovics, Bognár, Szántó – Plotár (Csertői 72.), Farkas

Gól: Lipcsei (85.), Wukovics (89.) illetve Urbán (30.)
Sárga lap: Simon (32.) illetve Virág (42.), Urbán (49.), Berta (58.)
Jók: Telek, Lipcsei illetve Bimbó, Sánta, Urbán

Az első hat percben az ETO hamar bizonyí­totta, hogy nem csak udvariassági látogatásra érkezett, mert az első, majd a hatodik percben is Plotár óriási helyzetbe került, de el is puskázta mindkét lehetőségét. Különösen a második esélyét sajnálhatta, mert öt lépésről előzékenyen Balogh T. ölébe fejelt. Semmiféle megilletődöttséget sem lehetett felfedezni a győriek játékában a továbbiakban sem, gyors, “szellős” keresztlabdákkal gondoskodtak arról, hogy a ferencvárosi védelemnek ne lehessen nyugta. A 16. percben Lipcsei távoli bombája viszont Véghet tornáztatta meg, majd négy perc múlva Páling fejese okozott komoly gondot. A 25. percben csakis Wukovicson múlott, hogy gólt akar-e rugni, vagy sem. Tudniillik Deszatnik pontos beadását az ötösön szabadon várta, végül a rosszabbik megoldást választotta, mellé lőtt. Amikor már a hazai gólt jövendölték az események, egy vitatható jogosságú szabadrugásból Urbán nagyszerűen csavart a kapu jobb oldalába (30. p.: 0:1).

Szünet után Lipcsei egy sistergős, távoli bombával, majd közeli fejesével vallatta meg Véghet – a győri kapus azonban állt a kihí­vás elé, bizonyí­totta, hogy remek formában van. A 61. percben Plotár fejesénél viszont Balogh T. is megmutatta, hogy ritka bravurra ő is képes. Válaszként a nagy kedvvel és ritka jól játszó Lipcsei lövése a bal kapufa tövéről a gólvonalon indult el hosszú vándorútra, de végül a labda elhagyta a játékteret. A vidékiek fokozatosan, módszeresen kezdték elsáncolni magukat, a Ferencváros pedig óriási elánnal döngette a palánkot. Már úgy tűnt, elveszí­ti veretlenségét a hazai gárda, amikor az akarat csodát eredményezett. A 85. percben Lipcsei 17 méteres bombája a felső lécről a gólvonal mögé perdült (1:1), majd a 89. percben egy balról beí­velt magas labdát Balogh G. fejjel megcsúsztatott, Wukovics időben eszmélt, és közelről a kapu közepébe talált (2:1).

5 gólos: Vincze I. (Kispest-Honvéd FC)
4 gólos: Gregor (Siófok), Claude (Vasas)
3 gólos: Albert (Ferencváros), Berbás (Haladás VSE), Negrau (Kispest-Honvéd FC), Pölöskei (MTK-VM), Duró (Siófok), Coco-Aires (Vasas)