1991.XI.16. Pécsi MSC – Ferencváros 1-0

Nehéz talajon igen jó iramú, izgalmas mérkőzést ví­vtak a csapatok, a PMSC megérdemelte az egygólos sikert.

Pécsi MSC – Ferencváros 1:0 (0:0)
Pécs, Új-Mecsekalja, 10.000 néző, V: Piller

Pécsi MSC: Bodnár (Kovacsevics 90.) – Kónya, Balog, Braun, Palaczky – Ulveczki (Mörtel 60.), Bódog, Jenei – Magyar, Czéh, Belansky

Ferencváros: Balogh T. – Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Páling, Lipcsei, Rácz – Nagy, Szenes, Deszatnik (Balogh G. 70.)

Gól: Belansky (66.)
Sárga lap: Belansky (27.), Czéh (28.), Kónya (44.), Bodnár (44.) illetve Szenes (40.), Deszatnik (41.), Kuznyecov (49.), Lipcsei (52.)
Kiállí­tva: Keller (39.)
Jók: Bodnár, Balog, Palaczky, Jenei, Mörtel illetve Telek, Kuznyecov, Lipcsei

A sáros, vizes talajon igen jó iramban kezdődött a mérkőzés, felváltva támadtak a csapatok, a vendégek valamivel többet. A hazaiak első gólveszélyes akciójára a 17. percig kellett várni, Czéh szabadrúgását bravúrral védte Balogh T. A 26. percben a másik oldalon Kuznyecov nagy lövését hárí­totta Bodnár. A félidő második felére kiegyenlí­tetté vált a játék, több esetben is paprikás lett a hangulat, amit a játékvezető sárga lapokkal igyekezett megfékezni. A 39. percben Jenei nagyszerűen ugrott ki a ferencvárosi védők között, amikor Keller – utolsó emberként – elütötte. Jogosan villant Piller bí­ró kezében a piros lap.

Szünet után érezhetően csökkent az iram, a játék küzdő jellege domborodott ki, egyik csapat sem tudott fölényre szert tenni. Negyedóra elteltével aztán felgyorsultak az események. A 63. percben a felfutó Kuznyecov nagy bombáját védte Bodnár. Három perccel később megszerezte a vezetést a PMSC: Mörtel jobboldali beadását Belansky négy méterről pofozta a Fradi kapujába (1:0). A gól után sem csökkent az iram, felváltva kerültek helyzetbe a csapatok. A 69. percben Bódog, majd öt perccel később Lipcsei lövése ment alig mellé. A mérkőzés hajrájára beszorult a PMSC, de a kapuban Bodnár mindig a helyén volt.

6 gólos: Vincze I. (Kispest-Honvéd)
5 gólos: Farkasházy (BVSC-MÁVTRANSSPED), Negrau (Kispest-Honvéd), Balog (MTK-VM), Gregor (Siófok), Claude (Vasas), Sallói (Videoton-Waltham)