1992.III.14. Vasas – Ferencváros 1-1

W_vasas-ftcKifejezetten élvezetes, jó iramu játékot hozott ez a 90 perc, amelynek első félidejében a Ferencváros óriási fölényben játszott, de nem tudott döntő előnyt szerezni. Igy azután a Vasas egy szerencsés momentummal egyenlitett, de nem nagyon szolgált rá a döntetlenre.

Vasas – Ferencváros 1:1 (0:1)
Népstadion, 8.000 néző, V: Vágner

Vasas: Babócsy – Turbék, Juhár, Mészöly, Pecha – Sirinbekov, Galaschek, Kecskés – Zvara (Nagy T. 53.), Coco-Aires, Király (Szilveszter 89.)

Ferencváros: Balogh T. – Simon, Telek, Lipcsei, Keller – Albert, Fodor, Patkós (Kuznyecov 60.) – Nagy Zs. (Schneider 77.), Balogh G., Deszatnik

Gól: Sirinbekov (59.) illetve Fodor (29.)
Sárga lap: Coco-Aires (19.), Nagy T. (81.) illetve Lipcsei (87.)
Jók: Mészöly, Sirinbekov, Király illetve Simon, Telek, Fodor

Frissen, fiatalosan, óriási lendülettel kezdett a Ferencváros, és a 10. percben már nagy helyzete volt, sőt, büntetőt érdemelt volna. Simon nagyszerüen ugrott ki a jobboldalon, már a 16-oson belül járt, amikor elkaszálták, a 11-es helyett Vágner szabadrugást itélt a 16-oson kivülről. Abból a szabadrugásból pedig semmi sem lett. Folyamatos zöld-fehér rohamok idegesitették a Vasast, igy a 26. percben Deszatnik beadását Fodor jól fejelte kapura, Babócsy csak nehezen szeliditette meg a labdát. Három perc mulva ugyanilyen akciót vezetett a Ferencváros, de akkor Nagy Zs. a jobboldalon középre ivelt, és Fodor 6 m-ről ezuttal nem tudott hibázni, fejese a bal alsó sarokba került (0:1). Két perccel a félidő lefujása előtt Fodor önzetlenül adott vissza Nagy elé, de ő 8 m-ről csunyán fölé lőtt.

Szünet után, miközben a ferencvárosiak óriási energiákat összpontositottak előnyük fokozására, egy rossz felszabaditást követően ,,gólt talált,, az angyalföldi együttes. Sirinbekov elé perdült egy Telek-fejes, s ő 18 m-ről pontosan küldte a kapu jobb alsó sarkába a labdát (59. p. – 1:1). Ezután a Vasas vérszemet kapott, néha veszélyesen próbálkoztott, mégis a 77. percben Fodor beadása után Balogh G. fejese okozott meleg pillanatokat, ám Babócsy végül szögletre tolta a labdát. A lefujás előtt Simon elcsuszott, a frissen beállt Szilveszter egyedül roboghatott kapura, de Balogh T. merész lábravetődéssel tisztázott.

8 gólos: Fischer (Siófok)
6 gólos: Farkasházy (BVSC-Novép), Vincze (Kispest-Honvéd FC), Balog (MTK), Sallói (Videoton-Waltham)