1992.IV.18. Ferencváros – Videoton-Waltham 2-0

W_ftc-videotonA helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat végül is nem érdemtelenül tartotta otthon a két bajnoki pontot.

Ferencváros – Videoton-Waltham 2:0 (2:0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Kovács L.

Ferencváros: Balogh T. – Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Fodor, Lipcsei, Albert (Szenes 46.) – Nagy Zs. (Schneider 88.), Balogh G., Wukovics

Videoton-Waltham: Polgár – Molnár, Németh, Varga, Vadász – Kuttor, László (Dubecz 34.), Bekő, Salacz – Sallói, Takács

Gól: Wukovics (7.), Albert (12.)
Sárga lap: Sallói (6.), Takács (10.), Molnár (48.), Bekő (69.)
Kiállí­tva: Vadász (90.)
Jók: Kuznyecov, Telek, Fodor illetve Sallói

Mindkét csapat győzött az előző fordulóban, í­gy élénk érdeklődés előtt kezdődött a találkozó. Kemény ütközések, helyenként durva belemenések jellemezték az első perceket. Kovács játékvezető nem sok sikerrel próbálta száműzni a tisztátalan játékot. A hazaiak gondolták előbb úgy, hogy a labdával kellene többet foglalkozni. A 7. percben érett góllá a Ferencváros mezőnyfölénye. Balogh G. szabadrúgását Polgár kapus csak kiütni tudta, és a gyorsan eszmélő Wukovics közeli fejessel szerezte meg csapatának a vezetést (1:0). Öt perc múlva újra tombolhatott a közönség. A bal oldalon Albert tört be a Videoton 16-osán belülre, Balogh Gáborral kényszerí­tőzött és a visszakapott labdát a kapu bal alsó sarkába perdí­tette (2:0). A vendégek becsületére legyen mondva, kétgólos hátrány után is bátran próbálkoztak, de veszélyes helyzetet nem tudtak kialakí­tani. Vezetése tudatában a Ferencváros is kiengedett, a félidő végére ellaposodott a játék.

Fordulás után mindkét gárda erőltette a támadásokat, de a játékosok a legnagyobb helyzeteket is elhibázták. A hazaiak részéről Nagy Zsolt, a fehérváriaktól Sallói még az üres kapuba sem tudott betalálni.

14 gólos: Orosz (Vác FC-Samsung)
11 gólos: Eszenyi (UTE), Fischer (Siófok), Sallói (Videoton-Waltham)
10 gólos: Negrau (Kispest-Honvéd FC)
7 gólos: Balog (MTK), Vincze (Kispest-Honvéd FC), Takács (Videoton-Waltham), Fodor (Ferencváros), Farkasházy (BVSC-NOVÉP), Szalai (Vác FC-Samsung)