1992.XI.14. Ferencváros – Vác FC-Samsung 0-1

Az óriási érdeklődéssel várt 90 perc emlékezetes futballt nem hozott, küzdelmet viszont annál inkább, és a második félidőben sokáig vitatható játékvezetői döntéseket is. A partjelzőnek kell elszámolnia lelkiismeretével, Füle valóban tiszta helyzetből indult-e, Molnár játékvezető pedig túl szigorú volt Cigannal szemben. Bár a Ferencváros nem játszott jól, a vitatott gólt és az emberhátrányt már nem tudta kiegyenlí­teni, noha a hajrában és az első félidőben is akadtak lehetőségei.

Az ősz rangadója előtt a zöld-fehér klub í­rásos kommünikében jelentette be, hogy Csikós Gyula, a Ferencváros volt válogatott kapusának temetése november 28-án, szombaton 15 órakor az újpesti kertvárosi Szent István altemplomban lesz.

Fodor Imre, a zöld-fehérek jelenleg sérült labdarugója Várkonyi Sándortól, a Futballhét főszerkesztőjétől egy porcelán tárgyat és egy videómagnót kapott azért, mert a hetilap osztályzatai alapján az idény legjobb labdarugóját benne látták.

A lelátón ott ült Petry Zsolt válogatott kapus, aki csak vasárnap indul vissza Belgiumba, a Gent csapatához. Ő í­gy vélekedett: – A jelenlegi két legjobb hazai klub csatája döntetlennel végződik, 2:2 a tippem.

Ferencváros – Vác FC-Samsung 0:1 (0:0)
Üllői út, 15.000 néző, V: Molnár L.

FTC: Balogh T. – Telek – Simon T., Kuznyecov – Páling, Albert, Lipcsei, Keller – Gregor (Balogh G. 68.), Cigan, Wukovics

Vác: Koszta – Bánfi, Nagy T., Aranyos – Puglits, Kriska, Hahn, Simon A (Horváth L. 63.), Romanek – Füle (Nyilas 81.), Répási

Gól: Füle (51.)
Sárga lap: Simon T. (51.) illetve Füle (33.)
Kiállí­tva: Cigan (73.)
Jók: Telek, Kuznyecov illetve Nagy T., Hahn, Bánfi, Füle

Alig, hogy elkezdődött a mérkőzés, özönví­zszerű eső áztatta a gyepet. Az első tí­z percben a Ferencváros belőhette volna a Petry által jósolt két gólját, sőt, hármat is, de előbb Gregor cifrázott túl egy lehetőséget, majd Kuznyecov álmélkodott lövés helyett két alkalommal is, í­gy Koszta megúszta gól nélkül. A 23. percben Lipcsei jobblábas szabadrúgása a sorfalról pattant vissza, a középpályás ballal ismételt, ezt a surranós lövést Koszta azonban megfogta. A kezdeti jelentős lendület szép lassan lefékeződött, amiben bizonyosan az is közrejátszott, hogy csúszott a fű, nehéz volt a támadásszövés. A 31. percben Albert futtatta Wukovicsot, akinek lapos lövését a váci kapus szögletre tolta. Közvetlenül ezután Kuznyecov fejese a felső kapufán landolt. A hajrában néhány váci akció okozott gondot az FTC-nek, egy alkalommal Kellerről a bal alsó sarok felé tartott a labda, csaknem öngól lett, Balogh T. azonban gyors vetődéssel tisztázott.

Fordulás után, az 51. percben Kriska futtatta a jobb oldalon Fülét, aki kilépett a védők közül és laposan a jobb alsó sarokba talált (0:1). A sajtóteraszról úgy tűnt, a váci támadó árnyalatnyi lesről rajtolt a labdáért, de a partjelző bizonyosan jobban látta az esetet és ezért nem jelzett. A ferencvárosiak nagy erővel rohamoztak, de túlzottan sok ésszerű elképzelésük nem volt a támadójátékban. A 73. percben Bánfi felszabadí­tott, Cigan ebben megpróbálta megakadályozni. Molnár játékvezető a váci játékos lábát eltaláló román légiós tettét úgy minősí­tette, hogy felmutatta neki a piros lapot. Ez mindenképpen túlságosan szigorú í­télet volt, megtette volna egy sárga lap is. A 83. percban Balogh G. kifogástalanul kuszálta össze a váci védőket, a lövésnél azonban összpontosí­tási zavarai lehettek, mert a bal kapufa mellé lőtt.

1. Vác FC-Samsung 13 10 – 3 25-12 20 pont
2. Ferencváros 13 9 2 2 20- 8 20
3. Kispest-Honvéd 13 7 3 3 21-14 17
4. Vasas 13 5 6 2 16-13 16
5. Videoton-Waltham 13 6 3 4 21-15 15
6. Diósgyőr 13 5 4 4 17-19 14
7. Békéscsaba 13 4 5 4 18-17 13
8. Csepel 13 5 3 5 15-15 13