1992.V.16. Ferencváros – Tatabánya 3-1

A Ferencváros félgőzzel játszva könnyedén nyert. Kis megerőltetéssel könnyen gólarányt javí­thattak volna a zöld-fehérek. A Tatabánya teljesí­tménye nem érte el – az egyébként sem túl magas – magyar NB I-es szí­nvonalat.

Ferencváros – Tatabányai SC 3:1 (1:0)
Üllői út, 18.000 néző, V: Kovács L.

FTC: Balogh T. – Simon, Szekeres, Telek, Kuznyecov (Szűcs 85.) – Albert (Schneider 75.), Lipcsei – Wukovics, Fodor, Balogh, Szenes

Tatabánya: Józsa – Hegedűs, Csima, Sebők, Udvardi – Ignácz (Lázár 78.), Járfás, Váczi, Simon – Süveges, Szekeres (Kákóczki 78.)

Gól: Lipcsei (18.), Szenes (50.), Wukovics (55.) illetve Süveges (85.)
Jók: Lipcsei, Albert, Fodor, Wukovics illetve Józsa

A 3. percben Albert ügyes emelése pattant ki a kapufáról. Beszorultak a vendégek, de a Ferencváros nehezen jutott helyzethez, aztán Kuznyecov kapott nagyszerű kiugratást, de Józsába lőtt. Balogh Gábor többször is inkább a Tatabányának segí­tett, mert jó helyzetekben megjátszani sem tudta a labdát. Egy szabadrugást – amit Fodor emelt fel Baloghnak – nagy erővel rúgott a felső kapufára. A 18. percben újabb szabadrugás: Lipcsei 20 m-ről lőtt, a labda megpattant egy védőn, és a jobb sarokban kötött ki (1:0). Bár a hazaiak félgőzzel támadtak, a pálya változatlanul majdnem felbillent: a vendégek ritkán rándultak át a ferencvárosi kapuhoz. A 32. percben Fodor távoli bombája alig néhány centiméterre suhant el a bal sarok mellett. Négy perc múlva kavarodás után Szenes lőtte a Ferencváros harmadik kapufáját az első félidőben. Fodor 30 m-es szabadrugását hosszú légiút után ütötte szögletre Józsa, majd ezt a bravúrt még kétszer ismételte a szünetig.

A második félidő újra ferencvárosi rohamokkal indult, a támadók négy perc alatt szinte körbelőtték a kaput. Aztán az ötödikben betaláltak: Albertet nagy szóló után rövid időre szerelték a 16-os vonalon, de harcosan utánament a labdának, kiugratta Szenest, aki az első félidőbeli kapufa után most betalált (2:0). Öt perc múlva Wukovics szerezte az FTC idei 50. bajnoki gólját: az ötös baloldali sarkáról beadás helyett a jobb sarokba ejtett (3:0). A találkozó eldőlt, következett a zöld-fehér népünnepély, pályán és lelátón egyaránt. A helyzetek ugyan kimaradtak, az Üllői úti közönség azonban – kissé korán – már bajnokcsapatot köszöntött. A 84. percben Fodor lépett ki a lestaktikát próbáló védők mögül, elgurí­tott a kapus mellett – a kapufára. Ünneprontásként szépí­tett a 86. percben a Tatabánya: Kákóczki beadását a nagyon egyedül maradt Süveges befejelte (3:1).

12 gólos: Eszenyi (UTE)
11 gólos: Fischer (Siófok), Sallói (Videoton-Waltham)
10 gólos: Fodor (Ferencváros), Negrau (Kispest-Honvéd FC), Vincze I. (Kispest-Honvéd FC)
8 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Balog T. (MTK)
7 gólos: Farkasházy (BVSC-Novép), Hámori (MTK), Szalai (Vác FC-Samsung), Takács (Videoton-Waltham)