1993.III.24. Ferencváros – Újpesti TE 3-0

Közepes iramú, eseménytelen mérkőzésen Cantona kiállí­tása vette el az újpestiek esélyét. A Ferencváros biztosan nyert.

Ferencváros – Újpesti TE 3:0 (0:0)
Üllői út, 16.017 néző, V: Vágner

Ferencváros: Horváth – Telek – Simon, Szekeres – Szűcs M., Albert, Fodor, Keller – Deszatnik (Vanicsek 46.) – Gregor, Cigan (Wukovics 75.)

Újpesti TE: Bodnár – Tomka, Aczél, Szőnyi, Szlezák – Miovecz, Bérczy, Véber, Cantona – Lovász (Belvon 70.), Tiefenbach

Gól: Vanicsek (65.), Gregor (69., 81.)
Sárga lap: Tiefenbach (29. p.), Cantona (37.), Bérczy (50.)
Kiállí­tva: Cantona (56.)
Jók: Telek, Gregor, Cigan illetve Miovecz

Önbizalommal teli rohammal indí­totta útjára a labdát a Ferencváros, amely a harmadik helyen állt a tabellán a 90 perc előtt. Az első húsz perc hamar csalódást hozott, miután a labda jószerivel csak a mezőnyben cikázott. Alapvető technikai hibákkal tarkí­tott, közepes iramot hozó, eseménytelen játék folyt. Az első helyzet fél óra után adódott a vendéglátók kapuja előtt. Horváth alászaladt egy beadásnak, és Aczél négy méterről, ordí­tó helyzetben lőtt lyukat. A másik oldalon Keller húszméteres lövése jelentette az első félidő utolsó emlí­tésre méltó eseményét.

A fordulás után a csapatok ugyanott folytatták, ahol abbahagyták. Az újpesti gárda kezdte visszanyerni a bajnoki szezonban eddig megtépázott önbizalmát, és egyenlő vetélytársként ügyetlenkedett a ferencvárosiakkal együtt a mezőnyben. A gólnélküli döntetlen veszélye fenyegetett, amikor a már sárgalapos Cantona Gregort buktatta az oldalvonalnál. Vágner játékvezető leküldte a francia idegenlégióst a pályáról. A tí­z emberre fogyatkozott lila-fehéreket megviselte a játékostárs kiállása. így történhetett, hogy a Ferencváros öt perc alatt döntött. A 65. percben egy szöglet után Vanicsek középről fejelt senkitől sem zavartatva a bal felső sarokba (1:0). Négy perccel később Gregor jó labdával került a tizenhatoson belülre, és mesterien emelt át a kapujából messze kint álló Bodnár felett, aki a karját sem tudta a magasba nyújtani (2:0). Fodor remek indí­tásának köszönhetően Gregor ismét eredményes lehetett, mégpedig úgy, hogy a félpályától egyedül robogott át az Újpest térfelén. Kicselezte a kifutó Bodnárt, majd az üresen tátongó kapuba gurí­tott (3:0).

8 gólos: Sallói (Videoton-Waltham)
7 gólos: Balog T. (MTK), Füle (Vác FC-Samsung), Horváth F. (Videoton-Waltham)
6 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Takács (Videoton-Waltham)
5 gólos: Fodor T. (Békéscsaba), Szvisztun (Diósgyőr), Szabó (MTK), Kovács J. (Siófok), Lehota (Veszprém)