1993.V.16. MTK – Ferencváros 4-3

Az MTK az első félidőben nagyszerű játékkal akkora előnyt szerzett az FTC-vel szemben, amekkorát a vendégek a második félidőben már nem tudtak ledolgozni. A zöld-fehérek sorozatban harmadik veresége azt jelenti, hogy valószí­nűleg elbúcsúzhatnak bajnoki cí­müktől.

MTK – Ferencváros 4:3 (4:0)
Hungária körút, 5.000 néző, V: Piller

MTK: Zsiborás – Hí­res – Turbék, Sztanó, Keresztúri – Talapa, Balog, Vancsa, Zsivótzky (Vincze 60.) – Hámori, Szabó T. (Nagy 67.)

Ferencváros: Balogh – Simon, Szekeres, Telek, Keller (Kuznyecov 46.) – Páling (Fodor 46.), Szűcs, Lipcsei, Albert – Gregor, Wukovics

Gól: Keresztúri (5.), Zsivótzky (28.), Balog (41.), Szabó T. (43.) illetve Fodor (55.), Gregor (69. – 11-esből), Lipcsei (83.)
Sárga lap: Talapa (33.), Hámori (35.), Zsiborás (69.) illetve Telek (21.)
Kiállí­tva: Talapa (65.) illetve Telek (71.)
Jók: Vancsa, Keresztúri illetve Gregor

Rövid idő alatt három alkalommal is szembekerül az MTK és a Ferencváros együttese, hiszen a bajnoki mérkőzés mellett a kupában is találkoznak egymással a csapatok.

A vasárnapi NB I-es pontcsata MTK-rohamokkal keződött, s ennek az 5. percben meg is lett az eredménye. Szabó jobb oldali szögletére a kapus nem mozdult ki, és a védők közé berobbanó Keresztúri az ötösről a hálóba vágta csapata vezető gólját (1:0). Ez után a vendégek kezdeményeztek többet, a 15. percben Lipcsei szabadrugásból a kapufát találta el – ez volt az első ferencvárosi helyzet. Három perc múlva Gregor tört be a 16-oson belülre, lövését azonban Zsiborás kitenyerelte. A 28. percben növelte előnyét az MTK. Balog szöktette a jobb oldalon Turbékot, akinek beadására a hosszú saroknál Zsivótzky érkezett, s a tétovázó Páling mellől a kapuba fejelt (2:0). A 39. percben Gregor lövése centiméterekkel szállt mellé, de ezután újra hazai gólok következtek. A 41. percben Vancsa ügyesen kényszerí­tőzött Hámorival, majd középre gurí­tott, s az érkező Balog a hálóba kotorta a labdát (3:0). Két perc múlva Szabó lépett ki a védők közül, majd ügyesen elcsavarta Balogh mellett a labdát (4:0). A lefújás előtt még Hámori tálalt Zsivótzy elé, aki azonban 8 m-ről kihagyta az ajtó-ablak helyzetet.

A második félidő is MTK-s lehetőségekkel kezdődött, Hámori jobb oldali bombáját azonban védte Balogh. Az 55. percben szépí­tett a Ferencváros, Wukovics visszagurí­tását Fodor vágta 14 m-ről a bal alsó sarokba (4:1). A 65. percben 10 főre fogyatkozott az MTK, Talapa szabálytalankodott, s miután már volt egy sárgalapja, Piller kiállí­totta. Négy perccel később Szekeres fellökéséért 11-est kapott az FTC. A büntetőt Gregor értékesí­tette (4:2). Két perccel később a sárgát már korábban begyűjtött Telek is piros lapot kapott Sztanó fellökéséért. A 82. percben Turbék egyedül vezethette a labdát Baloghra, ám csúnyán mellélőtt. Egy perccel később pedig már 4:3 volt az állás, Lipcsei ugyanis 25 m-ről félfordulattal óriási gólt lőtt Zsiborás hálójába. így az utolsó percekre is maradt izgalom, a hajrában az MTK-s Balog került kétszer is százszázalékos helyzetbe, ám mindkétszer hibázott.

10 gólos: Kovács J. (Siófok)
9 gólos: Horváth F (Videoton-Waltham), Balog T. (MTK)
8 gólos: Sallói, Takács (mindkettő Videoton-Waltham), Kámán (Siófok), Kulcsár (Békéscsaba), Wukovics (Ferencváros)
7 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Lipcsei (Ferencváros), Szabó T., Zsivótzky (mindkettő MTK), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
6 gólos: Keresztúri (MTK)