1994.V.7. ETO FC Győr – Ferencváros 3-1

Verebes József vezetőedző győri legénysége megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Szervezett játékával, jobb helyzetkihasználásával bitosan győzte le a Ferencvárost.

ETO FC Győr – Ferencváros 3:1 (2:1)
Győr, 16.000 néző, V: Puhl

ETO FC Győr: Végh – Radics, Pintér, Kuttor – Varga (Herczeg 46.), Hajszán, Mikóczi, Csertői, Bordás (Faragó 22.) – Klausz, Popescu

Ferencváros: Szeiler – Szekeres, Telek (Hrutka 5.), Szűcs M., Simon – Balogh G., Keller, Albert, Lipcsei – Kovács J., Zavadszky (Wukovics 46.)

Gól: Hajszán (16.), Popescu (31., 91.) illetve Lipcsei (7.)
Sárga lap: Bordás (13.), Mikóczi (69.) illetve Lipcsei (33.), Balogh G. (51.), Hrutka (58.)
Kiállí­tva: Herczeg (89.) illetve Szekeres (88.)
Jók: Végh, Hajszán, Popescu, Csertői illetve Lipcsei, Kovács J., Albert

Az óriási érdeklődéssel várt találkozó az FTC szempontjából kezdődött rosszabbul. A sérülésből nemrég felépült Telek már az 5. percben cserét kért. Ez igen kellemetlenül érintette a fővárosiakat, hiszen a győriek nagy lendülettel rontottak Szeiler kapujának. Az első, szinte “ordí­tó” helyzet mégis a Ferencváros előtt adódott. A 7. percben a Kellertől kapott labdával Albert tört kapura, de jobbnak látta a bal oldalon érkező Lipcseinek lepasszolni a labdát, aki végül kapufára lőtt. A nagy lehetőség elrontásán nem sokáig kellett szomorkodniuk: a bal oldalon előrelopakodó Kovács J. a jó helyzetben lévő Lipcseihez továbbí­tott, aki 12 méterről, szép mozdulattal a bal sarokba helyezett (0:1). A nemrég leigazolt román Varga már a 11. percben egyenlí­thetett volna, távoli, erős lövését azonban Szeiler látványos mozdulattal a léc fölé tolta. A 15. percben Csertői jobb oldalon a 16-oson belülre tört, erős bombáját Szeiler ismét csak bravúrral tudta hárí­tani. A rendkí­vül gyors iramot diktáló győriek döntésre akarták vinni a dolgot. A nagy helyzetek után a veteránnak számí­tó Hajszán 30 méterről szánta lövésre magát. Távoli bombája, amely a kapus előtt pattant földre, a kapu bal oldalába csapódott (1:1). A szép gól után a 24. perc ismét hazai helyzetet hozott. Csertői akadálytalanul tört előre a fővárosi védők között, de végül belebonyolódott cseleibe, szerelni tudták. A 30. percben Albert 20 méteres lövését Végh csak nagyon nehezen mentette. A nagy ijedtség jót tett a hazaiaknak. Rögtön Albert helyzete után Popescu futott el a jobb oldalon, s a kirohanó Szeiler mellett a hálóba lőtt (2:1). A 35. percben Hajszán igen messziről vette célba a kaput, szerencsétlenségére épp a visszafutó Szekerest találta el.

Fordulás után az FTC próbált faragni hátrányából, emiatt védelme fellazult. Kissé alábbhagyott az iram, a 72. percig kellett várni a következő izgalmas eseményre. A bal oldalon előretörő Albert lövését Végh bravúrral hárí­totta. Aztán Simon jobb oldali beadását a kapu előtti kavarodásban a hazai védők majdnem saját hálójukba pofozták. A 82. percben a nemrég beállt Wukovics vétette észre magát, 12 méteres erős lövését Végh lábbal hárí­totta. A nagyobb fokozatra kapcsolt Ferencváros a 86. percben újabb nagy lehetőséget puskázott el. Lipcsei nagy cselsorozat után 16 méterről lőtt kapura, a kipattanó labdát a védők csak üggyel-bajjal tudták szögletre hárí­tani. A 88. percben Szekeres durván hátba rúgta Mikóczit, a játékvezető azonnal kiállí­totta. A felbőszült hazaiak nem tudták leplezni haragjukat, aminek az lett a következménye, hogy a hangosan reklamáló Herczeg is idő előtt mehetett az öltözőbe. A nagy kavarodást Popescu használta ki, egyedül húzott kapura, s a rosszul kimozduló Szeiler hasa alatt, közelről a hálóba gurí­tott (3:1).

16. MTK 25 4 8 13 25-46 16

14 gólos: Illés (Kispest-Honvéd FC), Szarvas (Békéscsabai EFC)
13 gólos: Kulcsár S. (Békéscsabai EFC)
12 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Füle (Vác FC-Samsung)
11 gólos: Horváth F. (Parmalat FC)
10 gólos: Wukovics (Ferencváros)
9 gólos: Csertői (ETO FC Győr)
8 gólos: Orosz (Kispest-Honvéd FC), Klausz, Popescu (ETO FC Győr), Kovács J. (Ferencváros), Claude (Vasas-Ilzer), Azoitei (PMSC-Fordan), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
7 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Pena (Csepel-Kordax), Fischer (Siófoki BFC), Szenes (Vasas-Ilzer), Hamar (Kispest-Honvéd FC)