1994.IX.24. Ferencváros – Vác FC-Samsung 5-0

A Ferencváros alaposan megleckéztette az idei szezonban meglepően harmatos teljesí­tményt nyújtó Vácot. A látottak alapján akár nagyobb arányú győzelem is születhetett volna az Üllői úton, de az 5-0-ás végeredmény í­gy is önmagáért beszél.

Ferencváros – Vác FC-Samsung 5-0 (3-0)
Üllői út, 6.000 néző, V: Nagy L.

Ferencváros: Balogh – Simon, Telek, Szekeres – Albert (Zavadszky 37.), Kuznyecov, Lipcsei, Lisztes, Szűcs M. (Hrutka 11.) – Nagy Zs., Neagoe

Vác FC-Samsung: Hámori – Aczél, Nagy T., Puglits – Nyikos, Kasza, Zvara (Nyilas 37.), Farkas, Romanek – Szedlacsek (Bánföldi 46.), Füle

Gól: Albert (23.), Lipcsei (30.), Lisztes (41.), Zavadszky (66.), Nagy Zs. (75.)
Sárga lap: Albert (29.), Simon (58.) illetve Nyilas (56), Romanek (58.)
Jók: Lisztes, Lipcsei, Albert

A rangadóhoz méltó kezdést a tekintélyt teremtő belépőkkel abszolválta az első percekben mindkét csapat. A kemény test-test elleni küzdelem eredményeképpen a 7. percben Szűcs és Füle olyan szerencsétlenül akadt össze, hogy a ferencvárosi játékos cserével kiállt. A 10. percben került először veszélybe a váci kapu, amikor Lisztes 18 m-ről vállalkozott lövésre, de Hámori könnyen hárí­tott. Az első negyedóra záróeseményét egy hatalmas hazai helyzet jelentette, Lipcsei remek labdáját azonban túl későn érte utol Neagoe, í­gy a helyzetből nem lett gólöröm. Annál inkább örülhettek a 23. percben a ferencvárosi szurkolók, hiszen a zöld-fehérek letámadásos taktikája sikerrel járt. Albert szerzett labdát Nagy Tibortól, majd zavartalanul robogott a váci 16-osig és a kifutó Hámori mellett a bal sarokba csavart (1-0). A 30. percben Lipcseit a 16-os vonalánál szerelte szabálytalanul a váci védő. Lipcsei a sorfal mellett csavarta a váci hálóba a labdát (2-0). A 41. percben tovább növelte az előnyt a vendéglátó, ezúttal Simon jobb oldali beadására érkezett jó ütemben Lisztes, majd határozottan a jobb alsó sarokba lőtt (3-0). A félidő utolsó jelentőségteljes momentumát Neagoe 22 m-es bombája jelentette, a labda ugyanis a felső lécen csattant.

Fordulás után már az első percben kérdéses volt, hogy tí­z vagy tizenegy emberrel fejezi be a játékot a Ferencváros. Neagoe egy kemény belépőt követően ugyanis hordágyon távozott a pályán kí­vülre, de tekintettel arra, hogy mindkét cserelehetőségét kihasználta már a hazai csapat, néhány perc múlva visszasántikált. Az 58. percben a figyelmeztető kártyákkal addig fukarkodó Nagy László gyorsan kiosztott három lapot. Romanek kapott Zavadszky felvágásáért, Simon reklamálásért és Nyilas ugyancsak szabálytalan szerelésért sárgát. A 66. percben az egyértelmű hazai fölényt újabb gól koronázta meg. Nagy Zsolt adott jobb oldalról középre, Hámori beleért a labdába, de szerencsétlenségére az Zavadszky elé pattant, aki 8 m-ről az üres kapuba gurí­tott (4-0). A Vác FC teljesen összeroppant, mintha nem is lett volna a pályán a tavalyi bajnok. A Ferencváros ekkor már kedvére szövögette látványos támadásait és rendre izgalmas helyzetek alakultak ki a vendégkapunál. A 75. percben Nagy Zsolt pedig talán a forduló legszebb góljával adot okot újabb nézőtéri üdvrivalgásra: a váci térfél közepéről vezette fel a labdát, majd 20 m-re a kaputól csinált még egy cselt és hatalmas gólt zúdí­tott a bal felső sarokba (5-0). A forgatókönyv ezután sem változott, a váciak reménytelenül gyengén futballoztak. Kuznyecov és Lipcsei összjáték végén még egy vitatható lesgólt is láthatott a közönség, de az eredmény már nem változott.

16. Stadler FC 7 1 – 6 2-10 3

9 gólos: Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Wukovics (UTE-Novabau)
7 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd), Egressy (UTE-Novabau)
5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC)
4 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Sándor T. (Debreceni VSC), Illés (Kispest-HFC)
3 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Bükszegi (BVSC-Dreher), Vancsa (Csepel-Kordax), Neagoe (Ferencváros), Chiratcu (EMDSZ-Soproni LC), Vidóczi (Nagykanizsai Olajbányász), Zimmermann (Parmalat FC), Simon, Földes G., Vincze O. (valamennyi Vasas-Ilzer), Preisinger (ZTE), Belvon (UTE-Novabau)