1994.XI.19. Parmalat – Ferencváros 0-2

A magabiztosabb Ferencváros megérdemelten nyerte meg a mérkőzést és a vele járó három pontot a kevés elképzeléssel játszó fehérváriak ellen.

Parmalat FC – Ferencváros 0-2 (0-1)
Székesfehérvár, 12.000 néző, V: Puhl

Parmalat FC: Mitring – Varga, László, Lőrincz – Zimmermann, Dubecz, Fodor, Kereszturi (Varsányi 73.), Bekő – Pálfi (Tóth N. 46.), Horváth F.

Ferencváros: Balogh – Simon, Telek, Szekeres – Páling, Lipcsei, Keller, Lisztes, Czéh – Christiansen (Kopunovic 69.), Neagoe (Zavadszky 83.)

Gól: Lipcsei (16.), Kopunovic (73.)
Sárga lap: Lőrincz (48.), Varga (58.) illetve Páling (13.), Christiansen (35.)
Jók: Mitring, Zimmermann illetve Lisztes, Lipcsei, Telek

Lendületesen kezdtek a csapatok, ám látszott, hogy egyik csapat sem kockáztat, nem nyí­lnak ki hátul, hanem a szervezett védekezést helyezik előtérbe. Elég volt, hogy lazábban kövessék Lisztest és Lipcseit a hazai védők, és máris vezetett az FTC a 16. percben. Lisztes középen jól ugratta ki a jobb oldalon Lipcseit, aki néhány lépés után 15 m-ről kilőtte a rövid, bal alsó sarkot (0-1). A gól után kiegyenlí­tett mezőnyjáték folyt, látszott, hogy az FTC játéka magabiztosabbá, a Parmalaté pedig görcsösebbé vált. Feltűnő volt, hogy a fővárosiak egy-kétérintős játékával szemben a fehérváriak rengeteget dédelgették a labdát, s ezzel is megkönnyí­tették a vendégek dolgát. A félidő végére feljött a hazai együttes, több helyzetet is kidolgoztak, ám rendre elügyetlenkedték. Jó példa erre a 46. perc eseménye, amikor Horváth F. senkitől sem zavartatva a kapussal szemben állva hagyott ki óriási helyzetet.

A második félidőt jobban kezdte a Ferencváros, mezőnyfölénybe is került. Szinte kitilitolizták a hazaiakat. Amikor már úgy nézett ki, hogy kijön a szorí­tásból a Parmalat, gólt kapott. Ugyanis a 76. percben Lisztes vezette be a labdát a jobb oldalról, a kapu torkában járt, amikor ütközött Lászlóval, ám róluk tovább perdült a labda az üresen álló Kopunovicshoz, aki három méterről gurí­tott a kapu közepébe (0-2). A mérkőzés hátralévő részében már kedvére játszhatott a vendég együttes, szinte állva hagyta a hazaiakat.

16. Parmalat FC 14 1 5 8 12-26 8

1. A DVSC – Vasas találkozó pályán elért eredményét (0-0-nál, a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá; a három pontot a Vasas kapta.

2. Az ETO FC Győr – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de az ETO összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Füle (Vác FC-Samsung)
10 gólos: Preisinger (ZTE), Lipcsei (Ferencváros)
9 gólos: Wukovics (ÚTE-Novabau)
8 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Egressy (ÚTE-Novabau)
7 gólos: Sándor T. (Debrecen)
6 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC)