1994.XI.6. DVSC – Ferencváros 2-0

Közepes szí­nvonalú mérkőzésen a gyorsan megszerzett gól után a ferencvárosiak kapuja előtt sok helyzetet tudtak teremteni a hazaiak. A látottak alapján a 2-0-ás hazai győzelem megérdemelt.

Debreceni VSC – Ferencváros: 2-0 (2-0)
Debrecen, 10.000 néző, V: Nagy L.

Debreceni VSC: Horváth – Földvári, Gojan, Vadicska, Pető – Madar (Dobos 88.), Sándor T., Arany, Szathmári – Dombi, Ilea (Tóth Gy. 70.)

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka, Szekeres – Simon, Zavadszky, Lisztes, Szűcs M. (Kecskés 46.), Czéh (Nagy Zs. 66.) – Christiansen, Neagoe

Gól: Arany (5.), Ilea (25.)
Sárga lap: Szathmári (7.) illetve Simon (31.), Hrutka (68.)
Jók: Gojan, Vadicska, Sándor T., Madar, Arany, Szathmári illetve Telek, Simon, Lisztes

Nagy iramban kezdett mind a két csapat, de a DVSC már indulásnál sokkal határozottabb volt. A harmadik percben Sándor T. hat méterről leadott lövését Balogh nagy bravúrral szögletre tolta. Két perc múlva már vezetést szerzett a hazai csapat. Gyors Madar-Dombi adogatás után Arany középen kapta a labdát, és a hálóba vágta (1-0). A DVSC taktikája a gól után úgy változott, hogy saját térfelüket védték jobban, és gyors játékosaikkal, pontos passzokkal kerültek egymás után gólhelyzetbe. Egy ilyen adogatás után, a 25. percben Sándor T. bal oldalról beadott, Ilea 12 méterről, középről, a kapus mellett kapásból vágta a hálóba a labdát (2-0). A jól záró debreceni védelmet a sokat és rosszul adogató ferencvárosi csatárok nem tudták átjátszani, a magas labdákat pedig a hazai védők kifejelték.

A második félidő három debreceni gólhelyzettel kezdődött. Ezek közül a legnagyobb volt, amikor Dombi a 11-es pont körül három védőt is megforgatott, majd közelről laposan mellé gurí­tott. A ferencvárosi támadások egyikénél Czéh szabadrúgásába Zavadszky belepöckölt, de a labda elkerülte a kaput. A DVSC egyre bátrabban támadott, s a 68. percben Ilea együtt indult Hrutkával, a nála gyorsabb debreceni csatárt az utolsó ferencvárosi védő buktatta, és kézzel lerántotta. Az í­télet csak sárga lap lett. A mérkőzés hajrájának két följegyzendő jelenete volt. Sándor T. három védőn keresztül kí­gyózott a ferencvárosi kapu elé, de Balogh kitornázta a labdát, a másik oldalon pedig Christiansen fölé durrantott közelről.

16. Parmalat FC 13 1 5 7 12-24 8

A DVSC – Vasas találkozó pályán elért eredményét (0-0-nál, a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá; a három pontot a Vasas kapta.

Az ETO FC Győr – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de az ETO összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher)
10 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
9 gólos: Wukovics (ÚTE-Novabau), Preisinger (ZTE), Lipcsei (Ferencváros)
8 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
7 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau)
6 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sándor T. (Debreceni VSC)