1995.VIII.19. Békéscsaba – Ferencváros 1-3

Az iramos, sportszerű találkozón a képzettebb játékosokból álló, szellemesebb labdarúgást játszó ferencvárosiak sikere megérdemelt volt. A hajrára a békéscsabaiak teljesen elkészültek erejükkel.

Békéscsabai EFC: Baji – Szenti, Usmajev, Zahorán (Balogh 53.) – Mracskó, Fodor, Csató S. (Csató J. 80.), Szarvas, Kasik – Szabados, Kulcsár (Stancu 68.)

Ferencváros: Hajdu – Simon, Telek, Kuznyecov – Páling, Nyilas, Albert (Vincze O. 35.), Lisztes (Zavadszky 86.), Kecskés – Kuntic, Fatusi (Kopunovic 63.)

Gól: Szarvas (48.) illetve Kuntic (22.), Lisztes (46.), Kopunovic (77.)
Sárga lap: Mracskó (47.), Szenti (89.) illetve Simon (9.), Lisztes (52.)
Jók: Usmajev, Kasik illetve Telek, Nyilas, Kuntic, Kecskés

A 3. percben Kasik 18 méteres ballábas lövése a bal oldali kapufa belső éléről a mezőnybe pattant a megdermedt Fradi-védelem és Hajdu mellett. A hazaiak játszottak némi mezőnyfölényben, de távoli lövéseik elkerülték a kaput. A másik oldalon a Ferencváros óvatos, körülményes akciói nem okoztak gondot a csabai védelemnek. A 22. percben váratlanul vezetést szerzett a vendég együttes, Kecskés remekül tálalt Kuntic elé, aki a 16-os sarkáról éles szögből a jobb sarokba lőtt (0-1). A gól érthetően megnyugtatta a ferencvárosiakat, a csabaiak játéka pedig kapkodó lett. Egyénieskedtek, nem volt folyamatos az összjátékuk. A 30. percben Mracskó távoli lövését védte könnyedén Hajdu, majd Kulcsár és Kasik közeli próbálkozását tette ártalmatlanná a zöld-fehérek kapusa. A hajrában a fővárosiak ügyesen lassí­tották a játékot, tartották a labdát, sikerrel.

Szünet után a 46. percben Lisztes ügyes csele után az elalvó Baji mellett a jobb sarokba lőtt 15 méterről (0-2). A 48. percben szépí­tett a Békéscsaba. Fodor beadása után Szarvas futtából, nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt (1-2). Változatos, élvezetes volt a játék, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A játékvezető sárga lapokkal – Mracskó, Lisztes – igyekezett csillapí­tani az indulatokat. A 60. percben Szabados nyolc lépésről Hajduba lőtte a labdát, majd Csató S. tí­z méterről fölé lőtt. Öt perc múlva Telek életveszélyes hazaadása után Hajdu szögletre rúgta a labdát. Hajtott a Békéscsaba az egyenlí­tő gól megszerzéséért, gyors akciókat vezettek, gyakran zavarba hozták a Ferencváros védelmét. A 73. percben jobb oldali szöglet után Szabados gyenge fejesét védte Hajdu. A hajrára a békéscsabaiak elfáradtak. A 77. percben formás jobb oldali akcióból Simon beadása után Kopunovic öt méterről a kapuba fejelt (1-3). A hátralévő percekben a Ferencváros akarata érvényesült a játéktéren, az eredmény már nem változott.

4 gólos: Hamar (MTK)
3 gólos: Baranyi (Csepel), Borgulya (Vác FC-Samsung), Preisinger (ZTE), Szarvas (Békéscsabai EFC)
2 gólos: Arany (Debreceni VSC), Nyilas, Kuntic (Ferencváros), Váczi D. (Csepel), Horváth F. (Parmalat FC), Austin (Vác FC-Samsung)